Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik kabakmı, patlayacakmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Dün her zamanki gibi motosikletimde kusur ararken bi lastiklere bakiyim dedim. Arka lastikte dişlerin olduğu yerde şişlikler gördüm, bütün lastik boyunca vardı. 11.000kmde daha lastikler, dişler bitmemiş gibiydi ama bu şişlere anlam veremedim. Değişmesi gerek sanırım
    Şu an ki lastikler duro 110/70/12

1) Yolda giderken lastik patlarsa nolur, motor savrulurmu, teker kilitlenirmi (kötü şeyler olur kesin ama nası bişe olur)

2) Değiştirmek istesem tavsiyeniz hangi markadır, birsürü başlık var, her kafadan bi ses çıkmış ama tam istediğim cevabı alamadım. Özellikle hem dandik marka hemde kaliteli marka lastik kullanmış olanlar bilgi verirse sevinirim.

3)Birde sadede arka lastiği değiştirmek istiyorum maddi sebepler yüzünden, motorda bi dengesizlik yaratırmı

Teşekkürler şimdiden

ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    o motorun pisliği ne öyle bakiyim

evet lastiğin gitmiş..hemen bir çift duro lastik alıyorsun tanesi 45 TL den..arka lastiği de hiç çekinmeden ön lastik ebadında taktırıyor ve motorun amortisörlerini 4. kademeye getirerek kasislerde ve çukurlardaki orta sehpa sürtmesinden de kurtuluyorsun ve mutlu son

lucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 152
    tek arkayı değiştirmek dengesizlik yaratmaz,zamanı gelmişti bence değiştir,marka bilemiorum,yolda lastik patlarsa,patlayışına göre değişir...hiö düşünme git değiştir;)
    brunch gibi değil dimi hop... bu sokak tipi,biz yapınca girer böyle bi tarafınıza kramp gibi...

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motorun pisliği ne öyle bakiyim

evet lastiğin gitmiş..hemen bir çift duro lastik alıyorsun tanesi 45 TL den..arka lastiği de hiç çekinmeden ön lastik ebadında taktırıyor ve motorun amortisörlerini 4. kademeye getirerek kasislerde ve çukurlardaki orta sehpa sürtmesinden de kurtuluyorsun ve mutlu son
    taşa toprağa girmiştim o gün

duro takmak istemiyorum, daha kaliteli bişe istiyorum ama ne marka işte
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Var
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taşa toprağa girmiştim o gün

duro takmak istemiyorum, daha kaliteli bişe istiyorum ama ne marka işte
    Abi ne alaka Duro gayet kaliteli..bizim zatlar için (daha doğrusu artık benim değil sizin ) en uygun lastik Duro..

Ben Durolarla 5000 km kullandım ve lastiklerden inanılmaz memnundum..bir kez bile virajda kayma vb. birşey yaşamadım..bak birkez bile yaşamadım diyorum hee..genede sen bilirsin tabii..

Motosikleti
    Abi ne alaka Duro gayet kaliteli..bizim zatlar için (daha doğrusu artık benim değil sizin ) en uygun lastik Duro..

Ben Durolarla 5000 km kullandım ve lastiklerden inanılmaz memnundum..bir kez bile virajda kayma vb. birşey yaşamadım..bak birkez bile yaşamadım diyorum hee..genede sen bilirsin tabii..
    bende yaşamadım ama çok temkinli girdiğim içindir
    asıl duronun dandik olduğunu düşündüren ön tekerin hemen kayması, gerçi başka lastik denemedim ama diğerleri daha iyi olmalı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Var
    bende yaşamadım ama çok temkinli girdiğim içindir
    asıl duronun dandik olduğunu düşündüren ön tekerin hemen kayması, gerçi başka lastik denemedim ama diğerleri daha iyi olmalı
    ön lastik duro mu orjinalinde de? ben hatırlamıyorum valla..
    ama şöyle diyim sana;
    fabrika çıkışlı lastiklerinde direk nylon yazar zatların..yani duro ise bile en dandiğidir..
    yav sen şu sevpa ya bi uğrasana beni yollarda dikizleyeceğine iki adım içerenköye gidiver

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    bende de jınlun 150-5 var üzerinde duro var aynı sorunla karsı karsıyayım lastıkte diş var ancak seninkisi gibi oralar şiş benimkinde ön lastık motor su an 9000 bin km de ama arastırdım onun km ile alakası yokmus km den kabak olma ihtimali varmış kullanmadan dolayı lastıkciye sordum bende bu tur lastıklerin 2 yıl ömrü oldugunu söledi sonra şişliklerden bi yerden patlıyomus yanı bize yeni lastik almak gözüküyo ebatlarına göre arastır internetten bütcen ii ise daha kaliteli bişi bakarsın ama ben bu sorun dısında durolardan memnunum :D
    Barbaros İLKBAHAR
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü [/COLOR][/COLOR]
    :queen:RüzGaRı Hisset :queen:

Motosikleti
    ön lastik duro mu orjinalinde de? ben hatırlamıyorum valla..
    ama şöyle diyim sana;
    fabrika çıkışlı lastiklerinde direk nylon yazar zatların..yani duro ise bile en dandiğidir..
    yav sen şu sevpa ya bi uğrasana beni yollarda dikizleyeceğine iki adım içerenköye gidiver
    eheh yarın bi uğriyim aslında. kredi kartına 3500 taksit yapıyolarsa hemen taktırabilirim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Var
    eheh yarın bi uğriyim aslında. kredi kartına 3500 taksit yapıyolarsa hemen taktırabilirim
    sen git hele..adımı ver..engin hoca de..yardımcı olmamaları imkansız

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    telleri kırmış lastik hocam.. en kısa sürede değiştirmelisin.
    scoter lastiğinde marka olarak fazla bir bilgim ve deneyimim yok. aldım scoteri sattım aynı lastikle
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    sen git hele..adımı ver..engin hoca de..yardımcı olmamaları imkansız
    tamamdır(:
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    lastiğin oldukça dandik bir üretim, hele ön frene yüklendiğinde nasıl kaydığını sen daha iyi bilirsin..
    piyasa lastiklerini aldığında çok ta farklı bir sonuca ulaşmayacağın için bostancu buz motora gidip, 160-170 tl ye in arka takım michelin pilot lastik almanı aynı fiyata orda monte ettirmeni öneririm.
    piyasadaki duroların bile tanesi 50 tl iken emin ol ki hiç pişman olmassın, motora bindiğini motorun yattığını ve durduğunu hissedersin..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    bugün gittim sevpaya, dunlop 110/90/12 taktırdım ön ve arkaya. lastiğinde rodajı olduğundan fazla zorlamadım lastikleri ama diğerlerinden iyi gibi. en azından şunu farkettimki bozuk yola girince takır tukur sesler çıkıyodu motordan, şimdi lastik sesi geliyo arabadaki gibi
    birde arkası yükseldi motorun, oturur oturmaz farkettim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Var
    bugün gittim sevpaya, dunlop 110/90/12 taktırdım ön ve arkaya. lastiğinde rodajı olduğundan fazla zorlamadım lastikleri ama diğerlerinden iyi gibi. en azından şunu farkettimki bozuk yola girince takır tukur sesler çıkıyodu motordan, şimdi lastik sesi geliyo arabadaki gibi
    birde arkası yükseldi motorun, oturur oturmaz farkettim
    Hayırlı olsun yeni lastiklerin..
    Evet lastik rodajına dikkat et..şu sıralar kaymaya biraz meyillidirler ama 500-600 km sonra max. randıman alırsın..

ya ben birşey fark ettim..duro duro diye sana taktır taktır dediğim lastik aslında Dunlop muş sen yazınca fark ettim valla..

Neyse doğrusunu takmışsın neticede..Artık kasislere ve ufak çukurlara güvenle girebileceksin ve yol tutuşu ile hızlanmasında fark edilir değişim gözleyeceksin..

Sevpa'ya İsmet usta gelmişmiydi? İzindeydi en son..
    Benim selamım işe yaradı mı?
    Kaça taktırdın lastikleri bu arada?

Motosikleti
    Hayırlı olsun yeni lastiklerin..
    Evet lastik rodajına dikkat et..şu sıralar kaymaya biraz meyillidirler ama 500-600 km sonra max. randıman alırsın..

ya ben birşey fark ettim..duro duro diye sana taktır taktır dediğim lastik aslında Dunlop muş sen yazınca fark ettim valla..

Neyse doğrusunu takmışsın neticede..Artık kasislere ve ufak çukurlara güvenle girebileceksin ve yol tutuşu ile hızlanmasında fark edilir değişim gözleyeceksin..

Sevpa'ya İsmet usta gelmişmiydi? İzindeydi en son..
    Benim selamım işe yaradı mı?
    Kaça taktırdın lastikleri bu arada?
    evet bende en son sordum engin hoca diye, o da alır almaz lastikleri değiştirdi dunlop taktırdı dedi, içimden düşündüm madem dunlop taktı bana niye duro dedi diye
    yol tutuşu henüz tam test edemedim ama hızlanmada düşüklük var, malum daha büyük lastik taktık, olsun ama fazla sorun değil.
    2 usta vardı, isimlerini sormadım ama
    fiyat olarak ta 150tlye taktırdım, inş kazık yememişimdir gerçi sevpayı herkes övdü, motorumun önceki sahibide sevpa diyodu başka bişe demiyodu o yüzden yapmazlar öyle şey. ama yinede soriyim siz kaça taktırmıştınız
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Var
    evet bende en son sordum engin hoca diye, o da alır almaz lastikleri değiştirdi dunlop taktırdı dedi, içimden düşündüm madem dunlop taktı bana niye duro dedi diye
    yol tutuşu henüz tam test edemedim ama hızlanmada düşüklük var, malum daha büyük lastik taktık, olsun ama fazla sorun değil.
    2 usta vardı, isimlerini sormadım ama
    fiyat olarak ta 150tlye taktırdım, inş kazık yememişimdir gerçi sevpayı herkes övdü, motorumun önceki sahibide sevpa diyodu başka bişe demiyodu o yüzden yapmazlar öyle şey. ama yinede soriyim siz kaça taktırmıştınız
    ben tanesini ya 60 a ya da 45 e taktırmıştım..tam anımsayamadım şimdi..ama hem alır almaz orada taktırdığım için hem de motosikleti oradan satın aldığım için montaj sırasında takmışlardı lastikleri dolayısı ile işçilik almamışlardı..senden işçilik te almışlardır haliyle..özellikle arka lastik için işçilik alıyorlar epey..

bu arada keşke soraydın tanesi kaça diye ama fahiş fiyat almamışlardır emin ol..

Hızlanması için bence biraz deneme yap..ben başka zat a da bindim ve bendeki yüksek lastiklerle epey daha hızlı bulmuştum motoru..Amortisörleri yükseltmiştin değil mi?

Şu 2 usta var demiştin..acaba birisi ismet ustamıydı?böyle kısa boylu ve beyaz tenli gibi..yav adamı araya araya bir hal oldum artık utanıyorum ne zaman geleceksin diye sormaya
    1.000 km bakımına sokacağım motoru da..

Motosikleti
    tanesi 80, iki tanesi 150, zaten baya detaylı sordum teki kaça, önü arkaya taksak, yenisini öne taksak vsvs
    amortisörler en yüksekte
    o dediğin tarifteki vardı sanırım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler