Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor hiç bir şekilde çalışmıyor - mondial 151rs

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce cyclone alarm taktım motora. 1 aydır en küçük bi problemim yoktu. bugün motoru uzaktan kumanda ile çalıştırdığımda alarmdan garip bir ses geldi, ancak çalıştı. yolda giderken far sistemi kapandı ancak gösterge ışıkları ve sinyaller çalışıyordu.
    motoru stop etmek istediğimde uzaktan kumanda ile stop edemedim. kontaktan bi şekilde stop ettim. uzaktan kumanda ile çalıştırmaya kalktım ancak çalışmadı.
    sorun şu anda şöyle, alarmı tamamen söktüm. kontağı açtığımda sisteme elektrik gelmiyor sanırım. kontak sistemi ile çalıştıramıyorum. pedalla çalıştırmaya çalıştım ancak hiçbir şekilde pedalla da çalıştıramadım.
    yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alarmla ilgilidir alarmı sökerken yanlış bir kablo sökmüşsün yada kabloyu tekrar bağlamamışsındır.Ha birde sigortaları kontrol et.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

yok alarmı kendim bağladığım için kabloları falan biliyorum ama sigortaları kontrol etmedim.
    ama sigortadan da olsa pedalla çalışması gerekmez mi?

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Kardeşim mondial ve diğer bazı motorlarda, alarm takılan soket var. Alarm kullanılmamışsa veya alarm kullanılmayacaksa, alarmın fişi soketten çıkarılır. onun yerine köprüleme yapan kısa devre şeklinde bir fiş olmalı.(alarm monte edilirken bu sökülür) sanırım iki siyahı birleştiriyordu. Alarm devresini düz kontak yapar ve sadece kontaktan çalışır motor o takılı olursa. Farların arkasında bulunur.

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    elektirikciye bi baktır
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı Nipp10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim mondial ve diğer bazı motorlarda, alarm takılan soket var. Alarm kullanılmamışsa veya alarm kullanılmayacaksa, alarmın fişi soketten çıkarılır. onun yerine köprüleme yapan kısa devre şeklinde bir fiş olmalı.(alarm monte edilirken bu sökülür) sanırım iki siyahı birleştiriyordu. Alarm devresini düz kontak yapar ve sadece kontaktan çalışır motor o takılı olursa. Farların arkasında bulunur.
    Aynen.Alarmı çıkarınca o fişi takmalısın mutlaka.

Motosikleti
    cbx 750
    sigortasını bi kontrol et istersen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler