Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Zincir temizlerken benzin mi mazot mu? Gazyağı demeyin

Motovento
    REKLAM ALANI

gaz yağı sobacılarda da bulunabiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler, motorunuzun kullanım kıtapcıgına baktınız mı ? Bende r25 var ve zıncır bakımı ıle ılgılı kısımda net olarak soyle yazıyor " varsa gazyagı eger bulamazsanız temızleyıcı spreyler sıvılar".Bunu yamaha nın kıtapcıgı yazıyor otesı var mı ?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu konu defalarca tartışıldı
    Parası olan Ipone kullanır, uğraşmak istemeyen 20 lira verir temizletir, olmayan çözüm üretir, neticede herkes bi şekilde işini görüyor boşverin.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    ben genelde gaz yağı ile temizliyorum ama zincir temizleme spreyleri en iyi yağı sökenler. ayrıca benzin yerine mazot kullan bence. ayrıca gaz yağımı n11.com dan alıyorum orda var ertesi gün elinde oluyor saygılar

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Benim ilk vitesli motorum , ben aldığımda pek anlamadım zincirin durumundan biraz araştırdım arkadaşlarımınkine baktım pırıl pırıldı dedim temizleme vakti geldi . Motul c4 zincir yağı aldım ilk , sonra baktım tek anlamsızmış motul c2 zincir temizleme yağıda aldım 70 lira felan oldu ikisi . Sonra araştırdım yine yetersizmiş 0.50 ml su şişesine 2 liralık mazot aldım , mazotla güzelce zinciri temizleyip kirini akıttım bir süre bekleyip motul zincir temizleme spreyi ile mazotu akıttım , yine 2 3 dk sonra c4 zincir yağı ile yağlamayı yaptım . 5 10 dk bekledim dolaştım ne jant ne başka yer gram yağ sıçramamıştı . İlk aldığımda leş gibiydi jant felan yağdan

AH MEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, motorunuzun kullanım kıtapcıgına baktınız mı ? Bende r25 var ve zıncır bakımı ıle ılgılı kısımda net olarak soyle yazıyor " varsa gazyagı eger bulamazsanız temızleyıcı spreyler sıvılar".Bunu yamaha nın kıtapcıgı yazıyor otesı var mı ?
    adamlar bile zor bulunduğunu öğrenip kitapçığa yazmışlar :D bu arada bi internet sitesinde satılıyo gaz yağı ama şikayet ettirip kaldırtıcam sonuçta satılması yasak diye biliyorum.
    tabii önce sipariş vericem zincir kirlendi baya :D

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar nasil zor bulunuyor gaz yagi ciddi misiniz aranizda bulamayan filan var
    Tuzla Opet Benzin İstasyonun da bile buldum Markette satiliyor litre olarak sisede 7.5 ₺.
    Onun disinda tuzla ve kartal sanayide de var.Cogu sanayide vardir yagcilarda yag degisim merkezlerinde.
    N11 de bile var fakat pahali.750cc 14,5 ₺ kargo haric.

Sahibinden ilan no 1.5 lt 15 ₺ : 285441645
    Bir tane daha : 374062133

Hala gaz yagi bulamiyorum diyen cikmasin ya

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gazyağı forever. Evet gittim baba gazyağı alamadım dedim ağladım. Gazyağı alamadıhhh.

Motosikleti
    haojue 150
    gazyağı bulamamıştım ben de uzun süre. sonra niye internetten almıyorum diye düşündüm. baktım hakikaten de satılıyormuş. elinizde bidonla sanayi sitesi gezmeyin yani arkadaşlar. malum turuncu sitede bile var.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazyağı forever. Evet gittim baba gazyağı alamadım dedim ağladım. Gazyağı alamadıhhh.
    O ağbi siz miydiniz?

tommygun ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam gazyağı alamamış dolayısıyla zincir temizliği yapamamış, yağsız zincir ile gezmek zorunda kalmış.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Wr 125 R (küçük canavar)
    gaz yağı alamadığım için ben de mazot kullanıyorum :(

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    https://goo.gl/maps/B8dkPJ2FQhB5egZx7

Bu benzinciden gazyağı alabilirsiniz, ayrı pompası var.
    Cyan bunu beğendi.

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Neft veya sentetik tiner kullanın gazyağı bulamıyorsanız.

Motosikleti
    cbr
    eğer bulabilirseniz gaz yağı efsane.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Zincir temizlik istemez .Yağ ister
    Yapmayın garip zincire düşmanlığınız ne. bırakın kendi halinde biraz uzun yaşasın. Yağ ile temizleyin daha uzun yaşasın.Zİncirin kalbi oringlerin içindeki fabrikasyon gres.. O gres orda kaldığı sürece maksimum ömrünü yaşar.
    Gazyağı...vs çok ince malzemedir.Oringlerden içeri girerek o gresi çözer. Zincirin ömrünü her temizlikte biraz daha yersiniz.
    espresso ve greyhorse bunu beğendiler.

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir temizlik istemez .Yağ ister
    Yapmayın garip zincire düşmanlığınız ne. bırakın kendi halinde biraz uzun yaşasın. Yağ ile temizleyin daha uzun yaşasın.Zİncirin kalbi oringlerin içindeki fabrikasyon gres.. O gres orda kaldığı sürece maksimum ömrünü yaşar.
    Gazyağı...vs çok ince malzemedir.Oringlerden içeri girerek o gresi çözer. Zincirin ömrünü her temizlikte biraz daha yersiniz.
    Öyle deme başkan, kadınlar için ev temizliği neyse er kişiler için de otomobil ve zincir temizliği odur. Gerekirse oringleri yeriz ama temizlikten ödün vermeyiz.
    greyhorse bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme başkan, kadınlar için ev temizliği neyse er kişiler için de otomobil ve zincir temizliği odur. Gerekirse oringleri yeriz ama temizlikten ödün vermeyiz.
    Dünyanın en zor işi insanın bir şeye alışması daha zoru ondan vazgeçmesi. Bizimki gevezelik oluyor çoğu zaman

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bir çok yöntemi denedim. Şahsi düşüncem; zinciri mahveden şey umarsızca gaz açmak, laps diye gaz kapatıp kompresyona bindirmek yani sert kullanmak. Siz sert kullanmadığınız sürece ister temizlemeyin, ister yağla üzerinden geçin, ister en baba yağ çözücüyü kullanın çok problem değil. 1000 cc motorla eblek gibi 90-100 gitsek tabi ki zincirimiz uzun ömürlü olur. Yine de otomatik yağlama sistemi sayesinde zincirim hep yağlı, uğraşmıyorum temizlik ve yağlamayla.
    espresso bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir çok yöntemi denedim. Şahsi düşüncem; zinciri mahveden şey umarsızca gaz açmak, laps diye gaz kapatıp kompresyona bindirmek yani sert kullanmak. Siz sert kullanmadığınız sürece ister temizlemeyin, ister yağla üzerinden geçin, ister en baba yağ çözücüyü kullanın çok problem değil. 1000 cc motorla eblek gibi 90-100 gitsek tabi ki zincirimiz uzun ömürlü olur. Yine de otomatik yağlama sistemi sayesinde zincirim hep yağlı, uğraşmıyorum temizlik ve yağlamayla.
    100 le gitmeyip naapak ? Adım başı radar..
    Hem ceza yemiyoz hem zinciri kemirmiyoz..Lastiklerimizin kaarı cabası..
    La her türlü kardayız..
    DickName bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler