Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

800 °C Dayanıklı Egzoz Boyası

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir süredir paslanan egzozu boyamak için boya aramaktaydım. Çok bilinen bir e-alışveriş sitesinden İtalyan markası Macota adlı ürünü satın aldım (az önce kargo getirdi ). Havale ile 21,62 TL fiyatı var ve ücretsiz kargo ediliyor. Ürün kaliteli gibi gözüküyor, her tarafında İtalyanca yazılar var ve İtalya'da üretilmiş. Sadece egzoz değil ürün kutusunun üzerindeki resime göre fren balatası da boyanabiliyor. Yarın zımpara ve boyadan sonra eski/yeni görünümünü paylaşırım.

Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sonuç memnun ederse, özellikle bir süre kullandıktan sonra ısı dayanımından v.s. menun kalırsan aldığın sitenin adresini isterim.

Güzel paylaşım, kolay gelsin.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Uygulamadan önce iyice yüzeyleri temizlemeni ve uygulama esnasında ise ince 2 kat halinde atmanı öneririm.Eğer kalın boyarsan ısı ile kabarıyor.Tecrübe ile sabittir.İstanbul için bauhausta muadil boyalar mevcut.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygulamadan önce iyice yüzeyleri temizlemeni ve uygulama esnasında ise ince 2 kat halinde atmanı öneririm.Eğer kalın boyarsan ısı ile kabarıyor.Tecrübe ile sabittir.İstanbul için bauhausta muadil boyalar mevcut.
    bauhaustan alıp arabanın kampanalarını boyamıştım ben.. ısıya dayanıklının, ikinci kalite uygun fiyatlı olanından aldım. 2 sene oldu maşallah..50.000km.yol yaptım..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    insanın inanası gelmiyo dayanacağına soba boyası bile karardı bnm eksozda

Motosikleti
    NC 700 SA
    1 senedir,yaklaşık 13.000 km dir kullanıyorum.Çıkıştan itibaren boyalı,Daha yeni renk değiştirmeye başladı.Tek püf noktası ince uygulamak.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

1 senedir,yaklaşık 13.000 km dir kullanıyorum.Çıkıştan itibaren boyalı,Daha yeni renk değiştirmeye başladı.Tek püf noktası ince uygulamak.
    abi sendeki siyah mı.

Turintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 Sport
    krom kaplamalar nasıl boyanıyor arkadaşlar bilen varmı?

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koçtaşta 15 liraya bu tarz boylar var onları kullandım bende gayet güzel
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sendeki siyah mı.
    Evet mat siyah.Alman meşeili bir boya ama adını hatırlayamıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:55 PM ----------

Alıntı Turintr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krom kaplamalar nasıl boyanıyor arkadaşlar bilen varmı?
    Krom kaplamalar boyanmaz,tekrardan krom kaplanır.Ama yok ben boyayacağım dersen çok çok iyi zımparalaman lazım.Yinede çok sağlıklı olmaz.

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    resimleri bekliyoruz sabırsızlıkla..güzel paylaşım
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

Motosikleti
    kırmızı honda cbr 125r istiyor
    her ne kadar çok iyi anlamasamda.motosikletim olduğunda bu bilgilere ihtiyacım olacak.paylaşım için

cagan_hell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Turex:)
    Bıyıklı dostum en kısa zamanda foto istiyoruz.Deneyimli arkadaşlar birde bu tip boyalarla ybr125'in motor bloğunu boyayabilirmiyiz?
    Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur. Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur.
    Sadıkane belki ol al alemde serdar olur,yar olur ağyar olur serdar olur didar olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük

ben komple motoru boyadım sonuc super 2 ay oldu

Evet mat siyah.Alman meşeili bir boya ama adını hatırlayamıyorum.
    Förch marka olmasın, Feyizoğlu'nda vardı, 650 °C dayanıklı, hem pahalı hem de bir arkadaş ısınınca yumuşuyor üstüne çamur, toz, toprak yapışıyor dediği için almamıştım. Belki tavsiye edildiğinin aksine kalın kat atmışta olabilir..

Sitenin ismini özellikle vermedim, reklama girmesin diye gerçi ihtiyacı da yok!

Arkadaşlar rica ederim, yarın uygulama sonrası görüşürüz.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    800 derecemi...vay...ya abi demirin ergime derecesi zaten 1535 C' dir.800 derece seni aldatmasın...yani uzun bir gezi sonrası bu egsoz iç yapısı bu ısıya ulaşılabilir gibime geliyor...ama pardon makinan SS değil zor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Demirin erime noktası 1538 °C diye biliyorum , tabi egzozun tamamen demirden üretildiğini varsayarsak, benim egzozun ne tür bir demir alaşımı içerdiğini bilemiyorum. 800 °C iddiasını sanırım uzun bir yoldan sonra ne hale geldiğine bakarak test edebileceğim. Bayramda yapacağım İst. yolculuğum sonrasında fotoğrafını paylaşmaya çalışırım.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Egzozu bugün boyayabildim, tüm işimi bitirdim ellerimi yıkadım bilgisayarın başına oturunca fotoğraf çekeceğimi hatırladım.

Öncesi yok fakat aşağıdakine benzer bir pas içerisindeydi. Önce iyice zımparaladım, daha sonra bezle sildim biraz bekledim ve tavsiye edilen gibi ince iki kat boya vurdum. Boya anında kuruyor, bakalım ısındıktan sonra ne hale gelecek.

Öncesi (örnek)

Sonrası

Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler