Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

vites/debriyaj sorunu (keeway cruiser 250)

Motovento
    REKLAM ALANI

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Merhaba üstatlar yardımlarınızı bekliyorum başlıktada belirtiğim gibi motorda boşa geçmeme sorunu var ve debriyajım çok sert kolum ağrıyo daha 100 km yaptım kolum bitti iyiden iyiye kas yapmaya başladım :D :D daha önce kullandığım motorların debriyajından belki 2 kat daha sert ki motoru alırken diğer motorlara da baktım gayet yumuşaktı yani iki parmakla kullanılabilicek kadar... ama benimki artık kol gücüylemi diyim ne diyim bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Vitesle alakalıda aldığım yerden bana denileni yazıyorum "senden önceki sahibi biraz acemiydi sürekli yüksek viteste düşük devirde kullanmış yavaş sürmüş vitese göre dolayısıyla debriyaj sertleşme yapmış ve vitese girişte sorun yapıyor kullandıkça düzelir..." yaklaşık yaklaşık 10 dk boşa almak için uğraştığımı biliyorum bu nasıl iş anlamadım gerçekten kullandıkça düzelicek mi? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

motor 2008 model 2009 mayıs trafiğe çıkışlı şuanda 1000 km olmak üzere ben aldığımda 800 küsür idi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de aynı motor var böyle bir sorunla karşılaşmadım debriyajını kopmle yağla veya wd40 sık işe yarıyor.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    Yağlama işini deniycem sanırım debriyaj değişicek falan dediler burdan bilgi almadan birşey yapmıyım dedim vitese sürüş sırasındada çok sesli geçiyor tak diye ses geliyor :s artık konudan anlayan arkadaşların mesajlarını bekleyip ona göre bişey yapıcam

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağlama işini deniycem sanırım debriyaj değişicek falan dediler burdan bilgi almadan birşey yapmıyım dedim vitese sürüş sırasındada çok sesli geçiyor tak diye ses geliyor :s artık konudan anlayan arkadaşların mesajlarını bekleyip ona göre bişey yapıcam
    motor yağını kontrol et balatalarına bak wd40la debriyaj telinin girdiği kablonun başından sonunda yağlama yap gerekiyorsa kabloyu tümüyle yenile borusuyla beraber
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    peki bunlar uyguladıktan sonra vites sorunuda ortadan kalkarmı diyosun?

Bende yüksek vitesten düşerken 2 vitese kadar bişey yok ama 1 vitese düştüm mü tak diye ses geliyor.Özellikle kırmzızı ışıkları önceden fark edip vites küçülterek yavaşladığımda bu meydana geliyor.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yüksek vitesten düşerken 2 vitese kadar bişey yok ama 1 vitese düştüm mü tak diye ses geliyor.Özellikle kırmzızı ışıkları önceden fark edip vites küçülterek yavaşladığımda bu meydana geliyor.

O senin dediğin sen 30 milyarlık motorda bile var.O gayet normal.Arkadaşın sorununa gelirsek bence debriyaj balatanında değişmesi gerekiyor,sıyrılmış olabilir.Bence komple vites kutusuna baktır derim.

Motosikleti
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O senin dediğin sen 30 milyarlık motorda bile var.O gayet normal.Arkadaşın sorununa gelirsek bence debriyaj balatanında değişmesi gerekiyor,sıyrılmış olabilir.Bence komple vites kutusuna baktır derim.
    eyvallah arkadaşım debriyaj değişicek dediler o yüzden burada da soruyim dedim 120 140 diyolar 1000 bakımı + debriyaj değişmesi yağı tuzu falan.. fiyat konusunda hiç bir fikrim yok yardım ederseniz sevinirim bakımıyla birlikte balata değişicek dediler 120-140 liraya.

Motosikleti
    hyosung gv250
    amcamın oğlunda da var bu motor, aynı sorun ondada var ne vitese geçiyor ne de boşa.çok sert ama süre süre taktiğini çözmüş sürekli aşağıya basıcaksın vitesi karıştırdıysan sonra arka şanzımana çok hafif basıcaksın yani o kadar hafif basıcaksın ki sanki kuş tüyü dokunmuş gibi o derece daha sonra sorun yavaş yavaş halloluyor gibi en azından biz test ettik git gide daha iyi oluyo ve zinciri sürekli yağla yağ gibi vitese geçer, bende onun motorunu kullandığım için tecrübeme dayanarak söylüyorum inş. işine yarar.

Ben 3000 km bakıma 50 bayıldım.100 Düz hesap olmuyormu bi sor

Motosikleti
    hyosung gv250
    Valla ben pek anlamam onun motorundan usta, sen sorularını yaz o benim üyeliğimden cevabını yazar eğer arzu edersen

Motosikleti
    bugün çok sağlam bi usta ile görüştüm kendisi 65 li yaşlarda eskilerden yani inanılmaz sağlam bilgisi ve tecrübesi var sesinden anlıyor yolunda gitmeyen şeyleri ve kendisi bana bi liste çıkartı benim şikayetlerime dayanarak ve kendi tahminlerene aynen yazıyorum ve fiyatıda söyleyeceğim.

1-) debriyaj balatası ve yağ değişecek
    2-) zincir dişlilerine bakılıcak
    3-) arka amortüsörlere bakılıcak
    4-) ön fren kontrol edilicek ( ses yaptığı için)
    5-) debriyaj çanakları düzeltilicek
    6-) debriyaj teline bakılıcak (yağlama yada değişim)
    7-) karbiratöre bakılıcak temizlenicek
    8-) bujiler değişicek
    9-) hava filitresine bakılıcak

evet liste bu ve fiyat 350 lira arkadaşlar benim bütçemi çok zorluycak açıkçası bana yardım edin bu fiyat normal mi değilse bunların normali nedir cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    hyosung gv250
    bujilerle ne alakası varmış anlamadım ama kış geliyo gerçi sağlam bi buji alırsın

Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün çok sağlam bi usta ile görüştüm kendisi 65 li yaşlarda eskilerden yani inanılmaz sağlam bilgisi ve tecrübesi var sesinden anlıyor yolunda gitmeyen şeyleri ve kendisi bana bi liste çıkartı benim şikayetlerime dayanarak ve kendi tahminlerene aynen yazıyorum ve fiyatıda söyleyeceğim.

1-) debriyaj balatası ve yağ değişecek
    2-) zincir dişlilerine bakılıcak
    3-) arka amortüsörlere bakılıcak
    4-) ön fren kontrol edilicek ( ses yaptığı için)
    5-) debriyaj çanakları düzeltilicek
    6-) debriyaj teline bakılıcak (yağlama yada değişim)
    7-) karbiratöre bakılıcak temizlenicek
    8-) bujiler değişicek
    9-) hava filitresine bakılıcak

evet liste bu ve fiyat 350 lira arkadaşlar benim bütçemi çok zorluycak açıkçası bana yardım edin bu fiyat normal mi değilse bunların normali nedir cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...
    350 lirayı kime versen zaten motoru 4 4 lük yapar.
    değil 65, 150 yaşında olsa yine gitmem öyle adamın yanına

Motosikleti
    buji olayı benim şikayetlerimden biriydi gaz kesiyor motor ve gaza ani tepki vermiyor bujiden kaynaklaniyordur diyor

osmaniyeli neden gitmessin?

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    karbüratörde pislik varsa, tıkanıksa veya motor soğuksa gaza ani tepki vermeyebilir veya motor boğulabilir..
    zincir gerginliği ve yağlı yağsız oluşu viteslere geçmeyi etkiler, sık sık kontrol et.
    zincir gerginliği iyiyse ve zincir yağlıysa viteslere geçmesi okadar kolaylaşır.

ama şanzumanda sorun varsa debriyajda veya vites dişlilerinde viteslere zor geçebilir..

Motosikleti
    adam hepsine bakıcam dedi ama şu sıralar götürebiliceğimi sanmıyorum şimdilik sadece debriyajı yumuşatmak için birşey yapıp yağı değiştirmem lazım 1100 km oldu. debriyaj çanaklarından kaynaklanıyo olabilir bakıcaz sorun varsa düzelticez dendi ama bende motor konusunda pek bilgili değilim 2 tekerlekli olan tek motorum ve ilk o yüzden ne denirse doğrudur abi diyoruz :S

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aman arkadaşım öyle herşeye doğrudur da deme

siteden araştır kontrol et buradaki tecrübeli abilerden fikir al öyle hareket et bence
    Hızını Umutlarına Göre Ayarla!!

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S

kolay gelsin

kardeş senin debriyaj balatalarını değiştirme masrafın max. 15 lira yağ+15 lira balata+20 lira işçilk=50 lira sen bunun üstünü verme
    annem beni öldürecek

Alıntı northern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş senin debriyaj balatalarını değiştirme masrafın max. 15 lira yağ+15 lira balata+20 lira işçilk=50 lira sen bunun üstünü verme
    tam fiyat budur ben bu fiyata yaptırıyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler