Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125 zn'm durmadan stop ediyor ne olur yardımmmmm!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar.. bende 1 ay kadar once bir 125 zn aldım mondial den..2 gun oncesıne kadar cok memnundum fakat gecenlerde bir gun motoru hiç kullanmadım ertesı gun calıstırdıgım gıbı stop ettı... oncesınde boyle bı sorun yoktu ılk marşta rölanti saat gıbı çalışıyodu.. fakat o 1 gunluk aradan sonra stop etmeye basladı.. soğuktur dedim ondanda deıl 1 saat kullandım yıne stop ettı.. servıs zamanı gelmıstı servıse goturdum dun bu stop etme sorununu da sordum rölantısı yukseltıldı bıraz ama hala stop edıyor... bazen yapmıyor ama mesela bı yerden donerken yavaslıyorum motor kavramadan cıkıp rölantıye geldıgı anda pat dıe stop edıyor.. bu sorunu yasayan arkadaslar yardımcı olursa cok sevınırım.. motor henuz 800 km de rodajı bıtırdım sayılır. hee birde ara sıra egzostan pat dıe ses gelmeye basladı.. onun dısında bı sorunum yok yardımcı olursanız sevınırım!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rölanti yükseldiyse yapmaması lazım normalde.. Karbüratöre pislik kaçmış olabilir belki, karbüratör ayarlarına bir baktır bence.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    karbüratör ayarınla ilgili bir sorunun var sanırım hava yakıt karışımın zengin karışım gibi veya pislik kaçmış olabilir
    servise gittiğinde bi daha bi kontrol ettir bi temizlesinler ayarına baksınlar rodaj bakımında yağ hariç işçilik ücretsiz diye biliyorum garanti kapsamında
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör ayarınla ilgili bir sorunun var sanırım hava yakıt karışımın zengin karışım gibi veya pislik kaçmış olabilir
    servise gittiğinde bi daha bi kontrol ettir bi temizlesinler ayarına baksınlar rodaj bakımında yağ hariç işçilik ücretsiz diye biliyorum garanti kapsamında
    ewet hocam ucretsızdı... ama dedım ya bı gun kullanmadım motoru ertesı gun bu sorun basladı.. oncesıne kadar saat gıbı calısıyodu gıderken patlamada yapmıyodu.. rolantı actılar bıraz ama bu seferde rolantı yuksek.. sanırım karışım ayarına bakmadılar dedıgın gıbı onuda gostermem laznım sanırım.. cok sınırlerımı bozdu bu benım yaaa.. bırde adam yağı taşarcasına doldurda.. yağ koydugu kapagın dıbıne kadar geldı yağğ.. bu normalmı dedım eewet dedı... napcam bılmıyom..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim kadarıyla 700-750 gr. civarı yağ kapasitesi var 125 ZN lerin, yağın taşacak kadar yukarıda olması pek doğru gelmiyor bana.
    Senin yağ tıpasında seviye göstergesi var, motoru stop ettikten sonra 5 dk. bekle ve yağ tıpasını çıkartıp temizleyip, sonuna kadar bir kez daha yerine takıp çıkar. Tıpa üzerindeki 2 çizgi arasında üstteki çizgiyle hemen hemen aynı hizada ya da 1-2 mm altında yağ seviyen olması lazım. Üstteki çizginin üzerindeyse seviye, yağın fazla demektir. Bu durumda motor sağlıklı çalışmaz ve fazla yağı atmaya çalışır. Motorun alttaki yağ tahliye tıpasını gevşeterek fazla yağını boşaltabilirsin.

ya acaba bu bi elektrık sorunu olabılırmı ? sanmıyorum cunkı motora hıc ellemedım bı gun bekledıkten sonra boyle oldu.. ama ıhtımal.. bu ıs cok canımı sıkıyo yaa

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Hortumlarına bak karburatör hava almasın açıkta hortum kalmasın.750ml fazla yağ konulması iyi değil conta ile keçeleri patlatırsınHava filtresine hava tuttur yada yenisini al öyle dene.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Benzinlik bi durum olabilir.yeterli ısı oluşmadığında motorun kötü benzini yakmadığından stop edior olabilir?

Alıntı woawoawoa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinlik bi durum olabilir.yeterli ısı oluşmadığında motorun kötü benzini yakmadığından stop edior olabilir?

Merhaba arkadaşlar.. benım sorunum motorun rolantı bozuklugu ve calısma sıkıntısı!! 1 gun ara verıp motoru yatırmamdan sonra basladı oncesıne kadar saat gıbıydı.. fakat bişi dikkatımı cektı.. öncelerı motoru çalıştırdıgımda motor kendı kendıne devrini arttırıyodu bir süre , sonra normale düşüp saat gıbı çalışıyodu bu otomatik jikle dedıklerı olsa gerek! artık boyle bısı kalmadı calıstırıyorum gazı bıraktıgım anda stop edıyor.. haa cok ısıtıp bı sure dolaşıyorum sonrasında rolantı eskı badford kamyonetler gıbı dengesız calısıyo bi yukselıyo bı alcalıyo falan! motor gıderken yavasladıgımda vitesten cıkıp rolantıye gelınce stop edıyor cogu zaman.. eskıden 105 goren motor sımdı 80 gecmek ıcın k..ını yırtıyo.. birde gazı bıraktıgım zaman egzostan cızırtı ve patlamalar elıyo ara sıra! oto. jikle takılı kalmış olabılırmı acaba ? veya calısıp calısmadıgını sokmeden nasıl anlarım? daha sıfır motor yaa henuz 900 km de elletmek ıstemıyorum ıcıme sınmıyo bu iş fazla .. birde iyi bir usta onerırseniz sevınırım...
    saygılar...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Karburatörün içine pislik gelmiştir yada şamandıra takılı kalmıştır.Karburatörün üzerine tornavidanın tersiyle tıktıkla
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

[QUOTE=mach1;1772766]Karburatörün içine pislik gelmiştir yada şamandıra takılı kalmıştır.Karburatörün üzerine tornavidanın tersiyle tıktıkla [/QU

Muhtemel midir? Ben motor çalılırken zaten o sarsıntı yapıyo dıe dusundum o yuzden bole bır gırıısımde bulunmadım.. ama en kısa zamanda denıcem başka cozumlerınde varsa beklıyorum... saygılar..

Merhaba arkadaşlar.. benım sorunum motorun rolantı bozuklugu ve calısma sıkıntısı!! 1 gun ara verıp motoru yatırmamdan sonra basladı oncesıne kadar saat gıbıydı.. fakat bişi dikkatımı cektı.. öncelerı motoru çalıştırdıgımda motor kendı kendıne devrini arttırıyodu bir süre , sonra normale düşüp saat gıbı çalışıyodu bu otomatik jikle dedıklerı olsa gerek! artık boyle bısı kalmadı calıstırıyorum gazı bıraktıgım anda stop edıyor.. haa cok ısıtıp bı sure dolaşıyorum sonrasında rolantı eskı badford kamyonetler gıbı dengesız calısıyo bi yukselıyo bı alcalıyo falan! motor gıderken yavasladıgımda vitesten cıkıp rolantıye gelınce stop edıyor cogu zaman.. eskıden 105 goren motor sımdı 80 gecmek ıcın k..ını yırtıyo.. birde gazı bıraktıgım zaman egzostan cızırtı ve patlamalar elıyo ara sıra! oto. jikle takılı kalmış olabılırmı acaba ? veya calısıp calısmadıgını sokmeden nasıl anlarım? daha sıfır motor yaa henuz 900 km de elletmek ıstemıyorum ıcıme sınmıyo bu iş fazla .. birde iyi bir usta onerırseniz sevınırım...
    saygılar...

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum bence az çok gördüğüm bi sorun senin yaşadığın %90 karbüratör e pislik kaçmıştır yada havayla ilgili sorun yaşıyosun çünkü yavaşlayınca yapıyo diyosun!! bi göster direk karbüratör e baksın hangi usta olursa olsun karbüratör e bakabilir sanırım.. yetkili sevisine götür orada da direk karbüratöre baktır benim tavsiyem..
    Hızını Umutlarına Göre Ayarla!!

İLK ÖNCE ÜZERİNDEKİ ÇİN MALI BUJİYİ ÇIKART,Bİ TANE NGK BUJİ TAK ,BUJİ BAŞLIĞINI KONTROL ET,OLMADI HAVA AYARINI KONTROL ET,İYİ GÜNLER.

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    Alıntı motmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İLK ÖNCE ÜZERİNDEKİ ÇİN MALI BUJİYİ ÇIKART,Bİ TANE NGK BUJİ TAK ,BUJİ BAŞLIĞINI KONTROL ET,OLMADI HAVA AYARINI KONTROL ET,İYİ GÜNLER.
    kesinlikle katılıyorum bendede aynı sorun wardı kırmızı ışıklarda yavaşlayıp durduğum zaman motor stop ediyodu hava fıltresı temızlendi karbüratör temizlendi ama bı etkısı olmadı en son babam bı bujiyi değiştir bide yeni başlık al dedi motor canavar sende bence hiç bi yere bakmadan önce bujini ve buji başlığını değiştir

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Bence karbüratörde pislik yok.Sorun karbüratörün hava ayarından ve bujiden kaynaklanıyor.

Herkese selamlar...benim çözülemeyen rölanti sorunum ve stop etme sorunumun yorumları için herkese teşekkürler.. Az öncesi itibari ile sorunum çözüldü ve motor eski sağlığına kavştu.... Sorun , daha öncede yorumlarını yaptığım karbüratör... Sökülüp temizlendi fakat olmayınca ustam garanti dahilinde sıfırını taktı ve tüm sorunlarım halloldu.. Sorun arızalı üretim bi karbüratör ve üzerindeki ote. jikle... Çok mutluyum

Herkese saygılar , kazasız sürüşler..

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    peki karbüratör garanti dahilinde değil diyelim fiyatı ne kadardır?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Karbüratör fiyatları

Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki karbüratör garanti dahilinde değil diyelim fiyatı ne kadardır?
    Buradan bakabilirsiniz:
    http://www.rialli.com/urunler/cin-gr...burator-grubu/

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim gayet zengin bir site.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler