Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yağ seçimi-Yağ kalite standartları (servis sınıfları)..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    önceden yarı sentetik 10w40 kullanıyordum iyi idi sorun yoktu..
    şimdi castrol power 1 racing 10w50 tam sentetik kullanıyorum motorda inanılmaz rahatlama oldu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Arkadaşalar Shell ADVANCE SX 4T 15-50 yag kalite ve performans bakımından iyimidir acaba kullanan varmı?
    07-gєηçℓιк

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceden yarı sentetik 10w40 kullanıyordum iyi idi sorun yoktu..
    şimdi castrol power 1 racing 10w50 tam sentetik kullanıyorum motorda inanılmaz rahatlama oldu..
    fark eder yarı sentetikle full sentetik yağ arasında fark var çünkü

Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalar Shell ADVANCE SX 4T 15-50 yag kalite ve performans bakımından iyimidir acaba kullanan varmı?
    senin motor için kalın bir yağ değilmi bu? kitapçığında ne yazıyor?
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    kitapcıgında tam olarak bişey yazmıyor çizelgesinde görünen yazın 20-50 kışın 15-50 gösteriyor cizelgede bende ona göre aldım ama henüz açmadım daha yarın koyacaktım yagı. sizin öneriniz nedir?
    07-gєηçℓιк

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bu yağ madeni yağdır, Shell ADVANCE (SX) değilde (VSX) olanı var, aynı yağın, 15-50 side var 10-40 ıda var. (SX) ten biraz pahalı (VSX) ama hakkını veriyor. (SX) in litresi mesela burada 12 tl iken (VSX) 18 tl. Fakat (VSX) ful sentetiktir. Ben yazın Shell 15-50 (VSX), kışın ise 10-40 (VSX) kullanıyorum devamlı. Sen Antalyada' sın herhalde, 4 mevsim bu yağın 15-50 sini kullanabilirsin. (SX) sarı etiketli, (VSX) beyaz etiketlidir. (VSX) kullanmanı tavsiye ederim. Ben çok memnunum. (SX) madeni yağdır. Tavsiye etmem. Yarı sentetik bile değil yani, ful madeni

Motosikleti
    yarın gidip degiştireyim ozaman bunu 8.5 tl ye aldım.10-40 13.5 tl idi.
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    yarın gidip degiştireyim ozaman bunu 8.5 tl ye aldım.10-40 13.5 tl idi.
    (VSX) 10w-40 ta var ama 10-40 alma, Antalya için 4 mevsim 15w-50 olur. Shell Advance (VSX) 15w50 sana 4 mevsim misler gibi olur. Memnun kalırsın.

Motosikleti
    umarım degiştirirler.
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    Bugun Sabah dun akşamki aldıgım shell advance sx 15W-50 yagı degiştirmek icin eve uzaklıgı 15 km olan shell petrola gittim.Ordaki görevliye Yagı yanlış aldıgımı açmadıgınımı ve degiştirmek istedigim söyledim. Kasiyer bana Nezaman aldımı sordu bende dün akşam almıştım dedim. Kasiyer - Dün akşam aldıysanız bugun degiştiremezsiniz dedi bende sebebini sordum bilgisayar sistemli calıştıgımız icin degişim yapamam dedi. şimdi elimde kalan yagamı yanayım yaktıgım benzine mi yanayım. bu yagı koysam 500 km sonra filan degiştirsem bişey olurmu? sentetik yag ile normal yag arasında ne fark var? teşekkürler
    07-gєηçℓιк

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bugun Sabah dun akşamki aldıgım shell advance sx 15W-50 yagı degiştirmek icin eve uzaklıgı 15 km olan shell petrola gittim.Ordaki görevliye Yagı yanlış aldıgımı açmadıgınımı ve degiştirmek istedigim söyledim. Kasiyer bana Nezaman aldımı sordu bende dün akşam almıştım dedim. Kasiyer - Dün akşam aldıysanız bugun degiştiremezsiniz dedi bende sebebini sordum bilgisayar sistemli calıştıgımız icin degişim yapamam dedi. şimdi elimde kalan yagamı yanayım yaktıgım benzine mi yanayım. bu yagı koysam 500 km sonra filan degiştirsem bişey olurmu? sentetik yag ile normal yag arasında ne fark var? teşekkürler
    Kışı geçirirsin sorun olmaz 1500
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yok ya bişey olmaz, değiştiremediysen kullan ama bi dahakine aklında bulunsun (VSX) alırsın. Sentetik yağ ile mineral yağ arasında ne fark var ? Şimdi buraya yazsam çok uzun yazmam gerekir, ama forum ortamında farklı yerlere yazdım ve bu konu hakkında forumda bir çok yazıda okudum. Yani arattırırsan bulabilirsin.

Pratik bir bilgi: Bi web sitesinden alıntıo yapıp kopyalıyorum.

SENTETİK YAĞLAR

Mineral esaslı baz yağların özellikleri, ham petrolün özellikleri ile sınırlıdır. Ayrıca; son yıllarda dünyadaki ham petrol üretiminin azalması ile petrol fiyatlarında görülen hızlı artışlar, günümüzün gelişen teknolojisi sonucu daha zor şartlarda çalışabilecek yağlara gereksinim duyulması nedeniyle sentetik yağlayıcıların kullanılması ile ilgili çalışmalar gün geçtikçe artmaktadır.

Sentetik yağlar petrol esaslı olmayan kimyasal sentez yöntemleriyle elde edilir. Kimyasal proseste sentetik yapıyı meydana getirecek hidrokarbon moleküller boyut ve şekil bakımından birbirinin benzeri olacak biçimde tasarlanır. Sentetik yağlar özenle düzenlenmiş bu yapısı sayesinde düşük sürtünme, düşük sıcaklık, en az aşınma, enerji (yakıt) tasarrufu gibi birçok üstün özelliklere sahiptir. Çok düşük sıcaklıkta kolay akar, çok yüksek sıcaklıkta incelmez. Yüksek oksidasyon ve ısıl mukavemeti sayesinde kullanım ömrünü uzatır. Laboratuar ortamında farklı bir teknoloji ile üretilen sentetik yağlar,mineral yağlara oranla daha yüksek ve daha düşük sıcaklıklar ile yüksek basınca karşı dayanıklıdır.

Motosikleti
    tamam bi dahakine vsx alacam lakin bugun baktıgımda sentetik motosiklet yagı sadece 10-40 var. shell oturdugum yere baya uzak dun yol üzerinden gecerken almıştım. başka tavsiye yag markası olarak ne kullanabilirim opet iyimidir?
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    çok geç bakıyorum ama

tüketici haklarından kimsenin haberi yok sanırım
    alınan malın ambalajı bozulmadığı sürece her şekilde 15 gün içinde geri iade edilebilir
    yani aldığın o yağı senin her şekilde geri verebiliyor olman gerekirdi ama kasiyer yağın iadesini almak istememesinin sebebi iadelerde kendi priminden kesiliyor olsa gerek bundandır
    bu tarz şeylere dikkat edin arkadaşlar

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    10-60 elf tavsiye ederim iyi bir yağ

ilkay abi bende 650 pegaso var acaba hangi numara yağ kullansam bilin varmı yada en kalitelisi hangisi

Motosikleti
    Alıntı EREN DORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkay abi bende 650 pegaso var acaba hangi numara yağ kullansam bilin varmı yada en kalitelisi hangisi
    kullanma klavuzunda yazar bunu bana sormana gerek yokki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Viskozite Ölçüm Cihazları (Viskometre) yağın özelliğini kaybedip etmediğini ölçmeye yarar .

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Castrol Tam Sentetik.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler