Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

scooter kavrama balatası değişimi 150cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    sorun çözüldü variyatörü sökecek kayış değiştirecek arkadaşlar 2. sayfada resimli açıklamalar ve çok yararlı bir link mevcut işinizi görecektir ...
    iyiakşamlar herkese bugun nihayet havatabancasıya varyatörü söktürebildim getirdim eve motoru yapacaklarım :

1-kayış değişimi

2-kavrama balatası değişimi

3-kavrama burcu değişimi

sorunum arka varyatörün etrafındaki 3 adet balatayı nasıl sökebilirim yenileri

en alttaki resimde bi yardım ediverin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:58 PM ----------

yardım edicek kimse yokmu acillll

sorun çözüldü son mesaja resimler eklendi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    bilader kusra bakma ama sen motor ustalarının işine el atmışsın, sen bırak bu işleri servis ustaları uğraşsın,lütfen onların ekmeği ile oynama bırak bu işleri erbapları yapsın, sen yapayım derken emin ol motora daha fazla zarar verirsin, üstelik daha fazla harcayıp yaptırmak zorunda kalırsın, benden söylemesi bu konular hassastır, gerekli ince ayarlarında iyi yapılması lazım. yoksa giderken motorunu eline alırsın ona göre......
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    inanın servislerdeki ustaların çoğu bisiklet tamircisinden bozma..aynı zamanda ilkokul mezunu bile değiller bir kısmı,kafan mekaniğe çalışıyor ve cesaretin varsa neden olmasın.aynen devam

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı sudabatmayanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilader kusra bakma ama sen motor ustalarının işine el atmışsın, sen bırak bu işleri servis ustaları uğraşsın,lütfen onların ekmeği ile oynama bırak bu işleri erbapları yapsın, sen yapayım derken emin ol motora daha fazla zarar verirsin, üstelik daha fazla harcayıp yaptırmak zorunda kalırsın, benden söylemesi bu konular hassastır, gerekli ince ayarlarında iyi yapılması lazım. yoksa giderken motorunu eline alırsın ona göre......
    eyvallah dostum haklı olabilirsin fakat inan bunları bende biliyorum benim amacım farklı.
    saygılar ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 PM ----------

Alıntı sıradışıbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanın servislerdeki ustaların çoğu bisiklet tamircisinden bozma..aynı zamanda ilkokul mezunu bile değiller bir kısmı,kafan mekaniğe çalışıyor ve cesaretin varsa neden olmasın.aynen devam
    kesinlikle katılıyorum servislerde hiç iyi olmayan anılarım var belki elimde kalıcak ama ..servislere onca para alıp yinede olsun iyiki servis varmış bak şahane yapmış adam dedirtemiyolarsa benim elimde bozulsun napaym.

Motosikleti
    Kastino 50
    Sök Tak Boz Öğren bu işleri Yapmadan öğrenemezsiniz ayrıca bn kendim değiştirebidime göre herkez yapabilir biraz ugras gerektiren bir iş Ama eminim Gursus Hocamda yapcaktır kolay gelsın

Motosikleti
    mondial 151 rs
    maşallah arakdaş nasıl söke bilirim demis iyi yorum yapmısınız kolay gelsin abicim sen bulursan emin ol bende yapıcam

Motosikleti
    CBR600F
    vallaha dostlar yardım edin hakkaten teknik bilgiye ihtiyacım var odamda varyatör kapının önünde motor motorsuzluk nedir iyi bilirim . biran önce kavuşayım maviş ime yardım edin yav

Motosikleti
    italjet dragster 180. gilera runner
    selam arkadaşlar.. mengene olursa ii olur.. üsteki büyük somunu sök balata yeri cıkacaktır daha sonra balataların yerleri var görürsün sökünce.. onları cıkar digerlerini tak.. tek yapman gereken sökerken nerden neyi söktügüne dikkat etmen.. dikkatli biri degilsen yaz veya söktügün parcaları sıraya koy veya üzerine işaret koy sırasını karıştırmamak için.. kolay gelsin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:41 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 AM ----------

üstteki somunu sökerken dikkat et alttan yay baskısı var fırlar birden.. somunun altındaki balatalı kısma üstten bastır somunu sökünce yavaşca sal.. sonra ufak sekmanlar var balataları tutan onları sökerkende dikkat et saga sola fırlamasın..

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı yamanjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.. mengene olursa ii olur.. üsteki büyük somunu sök balata yeri cıkacaktır daha sonra balataların yerleri var görürsün sökünce.. onları cıkar digerlerini tak.. tek yapman gereken sökerken nerden neyi söktügüne dikkat etmen.. dikkatli biri degilsen yaz veya söktügün parcaları sıraya koy veya üzerine işaret koy sırasını karıştırmamak için.. kolay gelsin..
    allah razı olsun dostum vallahi şimdi MAVİ ile işratlediğim yeri söküyorum fakat baktımda sanki bu KIRMIZI ile işaretlediğim bu balataları tutuyor gibiikitaraftan ucu puntolanmış sanki onları kopartmak falan lazım değildir umarım sökerken unutmam neyi söktüğümü fakat bunun içinde yay var balataları değiştirdikten sonra takarken bi ayarı vs varmıdır tekrar sökemek gibi bi lüxüm olmayacak çünkü havalı lokma bulana kadar canım çıktı sıfır hatayla çalışmak istiyorum yardımlarını bekliyorum
    ÇOK TEŞEKKLÜRLER

Motosikleti
    maviyle işaretledigin yeri sök sadece... ama dedigim gibi alttan yay baskısı var fırlamasın vidayı sökerken sıkı tutu balatalı olan yeri.. kırmızı işaretledigin yerle bi işin yok. sökünce o puntalı yerlerin öbür ucunda ufak sekmanlar var onları sökeceksin...

Motosikleti
    CBR600F
    maviyle işaretledigin yeri sök sadece... ama dedigim gibi alttan yay baskısı var fırlamasın vidayı sökerken sıkı tutu balatalı olan yeri.. kırmızı işaretledigin yerle bi işin yok. sökünce o puntalı yerlerin öbür ucunda ufak sekmanlar var onları sökeceksin...
    tamam dostum anladım yarın yapıcam mavi işaretli somunu sökmeye anahtarım yok bulucam bakalım gerçekten sağolsın dostum teşekkür ederim
    yarın falan takip edersen topiği sevinirim senden başka yardım edenim yok ...

Motosikleti
    inş. görüşürüz sonuca bi bakarız.. fazla bi zorlugu yok.. bi kere sök tak ne kadar basitmiş diyeceginden eminim... ama somunu sökerken dedigim gibi balatalı kısma üstten iice bastır fırlamasın somunu sökünce yavaşca sal... balatalı kısmı cıkardıktan sonra sekmanları görürsün, kırmızı ile işaretledigin yerin diger ucunda.. degiştirdikten sonra.. söktügün gibi topla..

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Kusura bakma yardımcı olamıcam bildiğim bisey değil ama kayış değiştircem demişsin ya motorun kaç binde ? Ve kayışın ne durumda ? Bunu bilmek bana yarar

Motosikleti
    CBR600F
    inş. görüşürüz sonuca bi bakarız.. fazla bi zorlugu yok.. bi kere sök tak ne kadar basitmiş diyeceginden eminim... ama somunu sökerken dedigim gibi balatalı kısma üstten iice bastır fırlamasın somunu sökünce yavaşca sal... balatalı kısmı cıkardıktan sonra sekmanları görürsün, kırmızı ile işaretledigin yerin diger ucunda.. degiştirdikten sonra.. söktügün gibi topla..
    tamam hocam sekmanları arkadan baktım gördüm umarım sökmeye anahtar bulurum çünkü 40 numara falan hocam birde bu çok kurum bağlamış temizlemelimiyim temizlersem ne kullanmalıyım

yarın yapabilirsem bütün işlemleri resimli bir şekilde paylaşıcam

yamanjet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:02 AM ----------

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma yardımcı olamıcam bildiğim bisey değil ama kayış değiştircem demişsin ya motorun kaç binde ? Ve kayışın ne durumda ? Bunu bilmek bana yarar
    t.madde dostum motorum 8 bine yaklaştı kayışın durumu aslında iyi siparişle aldım parçaları ilkbaş kayıştan şüphelendim siparişini verdim fakat kapağı açınca gaz verip frene bastığımda debriyajın yani varyatörün kaçırdığını görüdm bunun üzerine balataları sipariş ettim. 6 tane burçlarıda aldım fakat kayış sağlam powerlink marka orjinali daha gider 10 bini rahat görür ...

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam hocam sekmanları arkadan baktım gördüm umarım sökmeye anahtar bulurum çünkü 40 numara falan hocam birde bu çok kurum bağlamış temizlemelimiyim temizlersem ne kullanmalıyım

yarın yapabilirsem bütün işlemleri resimli bir şekilde paylaşıcam

yamanjet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:02 AM ----------

t.madde dostum motorum 8 bine yaklaştı kayışın durumu aslında iyi siparişle aldım parçaları ilkbaş kayıştan şüphelendim siparişini verdim fakat kapağı açınca gaz verip frene bastığımda debriyajın yani varyatörün kaçırdığını görüdm bunun üzerine balataları sipariş ettim. 6 tane burçlarıda aldım fakat kayış sağlam powerlink marka orjinali daha gider 10 bini rahat görür ...
    EYVALLAH TEŞEKÜRLER ÖĞRENDİĞİM İYİ OLDU SAĞOL

Motosikleti
    temizlesen ii olur üç beş yerede gres sürsen daha ii olur ama tarif edilmesi zorrr. öyle tekrar toplasanda sorun olmaz.. ama balataların tası varya balataların sürttügü yer.. tas gibi olan yeri balataların sürttügü yeri ufaktan zımparala... balata spreyi kullansanda ii olur zımparaladıktan sonra.. komple bütün parcalara sık kurumuda temizler hem..

Motosikleti
    CBR600F
    temizlesen ii olur üç beş yerede gres sürsen daha ii olur ama tarif edilmesi zorrr. öyle tekrar toplasanda sorun olmaz.. ama balataların tası varya balataların sürttügü yer.. tas gibi olan yeri balataların sürttügü yeri ufaktan zımparala... balata spreyi kullansanda ii olur zımparaladıktan sonra.. komple bütün parcalara sık kurumuda temizler hem..
    evet balata spreyi olurmu dicektim bende çok iyi oldu o zımparala dediğin yerde bikaç küçük oyuklar falan var canımı sıktı vede şimdi elimle kapağı yerin koyup çevirdiğimde hafif yalpa yapıyor umarım sorun çıkarmaz ...

Motosikleti
    daha önceden bi sorun yoksa sorun cıkarmaz.. ama motor kalkışta titreme yapıyorsa sorun vardır demektir.. oyuklar balatayı zedeliyecek şekilde degilse önemli degil..

Motosikleti
    CBR600F
    daha önceden bi sorun yoksa sorun cıkarmaz.. ama motor kalkışta titreme yapıyorsa sorun vardır demektir.. oyuklar balatayı zedeliyecek şekilde degilse önemli degil..
    daha önceden bi sorun yaratmıyordu fakat farkındada değildim tabancayla söktürdükten sonra somunları motoru elimle getirdim o arada olmasından şüphe ediyorum umarım yoktur bişey . oyuklar çok derin değil .

Motosikleti
    Var

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler