Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

scooter kavrama balatası değişimi 150cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam teşekkür ederim fakat youtube linklerini açamıyorum yardımını bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Var
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam teşekkür ederim fakat youtube linklerini açamıyorum yardımını bekliyorum
    Youtube acmakta yardim edemiyecegim.. Oradaki arkadaslara sor bunu..

Motosikleti
    CBR600F
    Youtube acmakta yardim edemiyecegim.. Oradaki arkadaslara sor bunu..
    tamamdır hocam 2 . link işime yaradı çok sağolasın

Motosikleti
    Var
    tamamdır hocam 2 . link işime yaradı çok sağolasın
    Buna sevindim.. Ozaman daha aramama gerek yok degilmi? Kolay gelsin..
    Korkmana gerek yok kolay sey bunlar elin az yatkinsa..

Motosikleti
    CBR600F
    Buna sevindim.. Ozaman daha aramama gerek yok degilmi? Kolay gelsin..
    Korkmana gerek yok kolay sey bunlar elin az yatkinsa..
    hocam yok tamamdır fakat 2 . linkteki alman dostlarımızın elinin altında negüzel hertürlü aparat mevcut gogole translateyi kullanarak az bişiler öğrenmeye çalıştım türkçeye çevirerek
    yarın yapıcam inşallah uygun anahtar bulursam bu arada gurbetçisiniz sanırım hocam ?

teşekkürler

Motosikleti
    Var
    hocam yok tamamdır fakat 2 . linkteki alman dostlarımızın elinin altında negüzel hertürlü aparat mevcut gogole translateyi kullanarak az bişiler öğrenmeye çalıştım türkçeye çevirerek
    yarın yapıcam inşallah uygun anahtar bulursam bu arada gurbetçisiniz sanırım hocam ?

teşekkürler
    Ewet almanyadanim..
    Burada heryerden bulunabilir bu anahtarlar..
    Türkiyede neden yok anlamiyorum.. Okadarda scoter var yani Türkiyede..
    Neden özel anahtarlar satilmiyor...

Motosikleti
    CBR600F
    Ewet almanyadanim..
    Burada heryerden bulunabilir bu anahtarlar..
    Türkiyede neden yok anlamiyorum.. Okadarda scoter var yani Türkiyede..
    Neden özel anahtarlar satilmiyor...
    bende anlayamıyorum gerçekten satılsada çok faiş bi fiyatı vardır eminim napıcaz sınırlı ekipmanla bişeyler yapmaya çalışıyoruz ...

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    gursus ,
    keşke komple varyatör takımı alsaydın, uğraşmaya değmez o yüzden ,
    ben alıp takmıştım 35 tl falandı ,komple

dur bakim eskisi bende olmalı onu sökeyim resim çekip buraya koyayım ,
    nasıl değiştirilir balata görelim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:00 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:20 AM ----------

EKLEME :
    dostum üzgünüm eskisini atmışım ben, bulamadım .

Motosikleti
    Var
    Sen ne yaptin arkadasim.. Yapabildinmi?????

Motosikleti
    CBR600F
    Sen ne yaptin arkadasim.. Yapabildinmi?????
    evet arkadaşlar sonunda halledebildim
    gelelim işlemlere burda uzun uzadıya anlatıcam benden sonra bu işe kalkışan arkadaşlara faydam olsun
    öncelikle kavrama balataları değiştirilirken mutlaka arka varyatörü sabitlemek için mengene bulun yoksa üstteki somunu sökmek imkansız gibi birşey o aşamanın resimleri yok kusura bakmayın .
    ön varyatörün içindeki 6 tane olan plastik burçlar değişti açmışken değiştirmekte fayda var

8 bine yakın km boyunca beni taşıyan kayışıda emekliye ayırdım kayış ölçüleri 835-20-30 alırsanız bu ebatta alın .

hava tabancam yok diye üzülmeyin hava tabancasının yerini artık tahta tabancası aldı şaka bir yana ön varyatördeki somunu sıkarken biryere kadar çevirebiliyorsunuz anahtarlada olsa tam anlamıyla sıkılmıyor motoru çalıştırınca otomatik olarak somun kendiliğinden çıkıyor bunun için resimdeki gibi bir tahta parçasıyla destek yapın ön varyatöre sıkarken dönmesini engellemek için

ama sakın ola unutmayın bu işe kalkışacaksanız maxiboost hocamında dediği gibi arka varyatörü komple alın hem uğraşmazsınız hemde daha sağlıklı olur.
    gelelim finale bunları değiştirdim ettim bir şekilde hallettim fakat bittikten sonra korktuğum başıma geldi varyatör balataları gerçekten çok farkediyor yenilerini takınca anladım yağ gibi oldu motor hfif gazla çok rahat yol alıyor takınca ilk marşta arka teker rolenti yükselmiş gibi sanki gönmeye başladı siz anlayın eski balatalarla olan güç kaybını fakat balataların sürttüğü yani hareketi verdiği tastaki yamukluk yeni balatalar takılınca dahada belirginleşti ve şuan varyatörün aşırı ısınmasına yol açıyor sorun çıkarıcak büyük ihtimal dönerken ses yapıyor canımı sıktı ve motorda rölantide çalışırken sıkıntı veriyor. hadi bakalım hayırlısı ...
    bana gerekli teknik bilgiyi verip yardım eden yamanjet maxiboost remzi66 nikli arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim sağolun

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    sonuç seni tatmin etmese de yinede % 80 başarmışsın işi.ama takım taklavat çok önemli,usta takımsız olunmaz.bence sahibinden.com ve ya e-bay gibi alışveriş sitelerinden o ay anahtarı(varyatör için olan ) alabilirsin.hadi sana kolay gelsin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuç seni tatmin etmese de yinede % 80 başarmışsın işi.ama takım taklavat çok önemli,usta takımsız olunmaz.bence sahibinden.com ve ya e-bay gibi alışveriş sitelerinden o ay anahtarı(varyatör için olan ) alabilirsin.hadi sana kolay gelsin.
    evet arkadaşım aletsiz edevatsız hiç birşey olmuyor nekadar yaparım ederim bişekilde hallederim dese insan yapamayınca üzülüyor yıpranıyor önce alet
    artık kışa kadar açmam heralde bidahaki yazada model değiştirim belki inşallah
    teşekkürler .

Motosikleti
    italjet dragster 180. gilera runner
    selam gursus.. herşeye ragmen toplamışsın motoru sende ysta oldun demek tebrik ediyorum cesaretinden ve becerinden ötürü.. cogu insan kendi motorunun cogu arızasını yapabilir normalde ama ugraşmak istemiyorlar veya korkuyorlar dahada bozulur die.. veya paraları cokk.. neyse inş bi sorun cıkarmaz bidaha.. ama cıkarsada sorun yok alıştın artık sök tak sök tak yardımcı olabildim ise ne mutlu bana....

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı yamanjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam gursus.. herşeye ragmen toplamışsın motoru sende ysta oldun demek tebrik ediyorum cesaretinden ve becerinden ötürü.. cogu insan kendi motorunun cogu arızasını yapabilir normalde ama ugraşmak istemiyorlar veya korkuyorlar dahada bozulur die.. veya paraları cokk.. neyse inş bi sorun cıkarmaz bidaha.. ama cıkarsada sorun yok alıştın artık sök tak sök tak yardımcı olabildim ise ne mutlu bana....
    evet hocam haklısın ama içime tam olarak sinmedi sonu kötü bitmeseydi keşke ...
    teşekkürler
    selamlar saygılar ....

Motosikleti
    Var
    Kutlarim seni.
    Bak insan isteyince yapabiliyor.
    Öteki sorunada bakariz merak etme sen.

Not: Öndeki civatayi SIKARKEN yapistirici kullansaydin bari.. Sonradan cözülebiliyor. Simdi aklima geldi..
    (En son resimdeki civata)

Motosikleti
    CBR600F
    Kutlarim seni.
    Bak insan isteyince yapabiliyor.
    Öteki sorunada bakariz merak etme sen.

Not: Öndeki civatayi SIKARKEN yapistirici kullansaydin bari.. Sonradan cözülebiliyor. Simdi aklima geldi..
    (En son resimdeki civata)

hocam burda yapıştırıcı falan hiç zannetmiyorum bulunacağını ,servislerin bile haberi yoktur

esas sorun ya bu resimdeki 5 nolu parça hani balataların sürttüğü tas onda bir yamukluk söz konusu

yada bu hareket milinde çünkü söktüğümde elimle çevirmiştim hafif bir yamukluk vardı eski balatalar

aşınmış olduğundan bu sorun pek önemli değildi fakat şimdi balatalar yeni olunca tekerin dönüşünü

zorlaştırıyor ve rölantide motoru sıkıyor heran stop ettirebilicek gibi binmiyorum bakalım şimdilik yoksa

balatalar orantısız aşınıp boşa gidicek...

Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar 2. sorunuda 3 gün önce hallettim tahminlerim doğruymuş yamukluk hem 5 nolu gösterdiğim tasta hemde milde varmış mecburen parçayı almak için servise gittim tekrar havalı tabanca muhabbeti yaşamamak için taktırdım orda birazda balataları eğeledik şimdi sürtmüyor sorun halloldu
    bu işlemlerden toplam karım 30 TL ye yakın hemde tecrübe kazandım

fakat msj yazmamın esas amacı vereceğim link tir burada pdf biçimindeki dosyanın açılmasını beklerseniz yabancı bir forum sitesinden bulduğum çok güzel açıklamalı ön arka varyatör sökülmesi var birazda yabancı dil varsa çok işinize yarar

link bu

http://www.scootdawg.com/downloads/DrPulleyVariator.pdf

Motosikleti
    Var
    arkadaşlar 2. sorunuda 3 gün önce hallettim tahminlerim doğruymuş yamukluk hem 5 nolu gösterdiğim tasta hemde milde varmış mecburen parçayı almak için servise gittim tekrar havalı tabanca muhabbeti yaşamamak için taktırdım orda birazda balataları eğeledik şimdi sürtmüyor sorun halloldu
    bu işlemlerden toplam karım 30 TL ye yakın hemde tecrübe kazandım

fakat msj yazmamın esas amacı vereceğim link tir burada pdf biçimindeki dosyanın açılmasını beklerseniz yabancı bir forum sitesinden bulduğum çok güzel açıklamalı ön arka varyatör sökülmesi var birazda yabancı dil varsa çok işinize yarar

link bu

http://www.scootdawg.com/downloads/DrPulleyVariator.pdf
    Kutlarim seni arkadasim... Cok seyler ögrendin bundan eminim.. Sistemin nasil calistigini... Biraz ugrasinca kafa yorunca kolay seyler...

Tebrikler

Motosikleti
    CBR600F
    Kutlarim seni arkadasim... Cok seyler ögrendin bundan eminim.. Sistemin nasil calistigini... Biraz ugrasinca kafa yorunca kolay seyler...

Tebrikler
    evet hocam kesinlikle doğru ayrıca son verdiğim link çok güzel benden sonra yapacak olanların işine oldukça yarayacaktır

Motosikleti
    Var
    evet hocam kesinlikle doğru ayrıca son verdiğim link çok güzel benden sonra yapacak olanların işine oldukça yarayacaktır
    Kimse arastirip bulmaz bunu merak etme sen..
    Yarin biri cikar nasil yapicam diye yazar buraya emin ol sen..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler