Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj balatası yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    Merhabalar,

Yakın zamanda debriyaj balatımı ebc marka olanla değiştirdim. Ustam alışana kadar biraz zaman geçeceğini söyledi. Sonrasında bir yarım saat kullandım gerçektende 1. vites hem yukarıda kavrıyor hemde kavrama noktasında silkeleme yapıyor ve oldukça hassaslaşmış. Diğer viteslerde böyle bir sıkıntı yok vitesler çok temiz ve rahat geçiyor. Debriyaj değişimi sonrası sonrası normalmidir sizce ? bir sıkıntı olup olmadığını nasıl anlarım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Motorsikletinin markasını ve modelini bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla gerek debryaj gerek fren balatasında olsun alışma süreçleri olur.

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Kendi ybr motorsikletimi daha bir hafta önce kendim balataları ve saclarını komple değiştim. Değişmeden önceki hali 1. viteste kalkış yaparken sanki 2 yada 3. vitesle kalkış yapar gibi titreme yapıyordu. Değişimden sonra 1. viteste sendede olduğu gibi çok hassas fakat titreme olayı tamamen kayboldu. Sanırım yavaş yavaş alışmaya başladım şimdilik bir sıkıntı yok. Sende zamanla alışırsın. Fakat titreme olmaması gerek yeni takılan balatanın motoru ok gibi ileri atması gerek.

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    görünen o ki bir süre sabretmem gerekecek.. dün kullanırken ara yoldan sağa yokuş yukarı ana caddeye çıkmam gerekti ve direk kırmızı ışık kalkışında baya bir tedirgin etti beni.

Benim de kalıkışlarda falan değil de sadece vites geçişlerinde sıkıntı oluyor özellikle bire geçerken çok zorluyor balatalar bitmiştir diye düşünüyorum sizce de öyle midir

Motosikleti
    125 mondial uag
    arkadaşlar benim debriyaj balatam 4 yıldızlın çok sıktığım için teki kırıldı bende 3 yıldız taktım bir sorun çıkarırmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)