Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boya badanacılardan yardım (Mobylette boyanacak -BOYAAAA! )

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Selam motosiklet.net Mobylette mi daha once orjinal boyanın üstüne mavi boyamıstım kazımadan etmeden ama pek dayanıklı olmadı şimdi ise komple boyayı kazıyıp boyama niyeti içerisindeyim sizlerin de yardımıyla inşallah güzel birşey ortaya cıkacaktır . Renk olayında da yardımınızı bekliyorum kararsızım resimleri de eklicem photoshop bilen arkadaşlar daha da bi yardımcı olabilr. Ben turuncu ile koyu yeşil düşünüyorum. Şimdilik durum bundan ibaret.

ilk boyadan sonra boyle idi !

Artık gereği olmayan resimleri Kaldırdım ...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    taş dediğin şey zımpara yapmakta kullanılır kulanırken çevrende kimse olmasın ve sende gözlük tak tel sık sık kopar ve zıpkın gibi saplanır . Allah korusun göze gelirse kör eder .. onun için o teli kullanırken yakınlarında kimse olmasın varsa eğer gözlük taksın ..

direk zımpara ilede yapabilirsin ama sağlam kol gerekir .. zımparayı suya sokup sokup dalacan parçalara .. boya kaldırmak için 400 numara zımpara yeter.

parçaları bi güzel zımparala ..zımparaladıktan sonta bi temiz yıka toz kalmasın ..komprasör bulabilirsen boyayı tabanca ile at ..sanayiden 1/2 kilo akrilik siyah ve 1/2 kilo gümüş gri al ..

önce bi astar at ... daha sonra nereye hangi rengi vuracaksan o rengi at her renk attıktan sonra o katın kurumasını bekle pürüz çıkarsa su zımparası ile ıslatarak zımparala ve her katın pürüzsüz olmasını sağla .. 4-5 kat vur boyayı... en son iyice kurut .. ve son kat denilen verniği at son kat atlırken dikkat et açılmalar olmasın ilk kat vernikten sonra bi daha okşa su zımparası ile ve bi kat daha vernik at..

valla tabanca kullnamak kolay değildir.. eğer çevrende eli boya tabsancası tutmuş biri varsa rica et yardım etsin ..

en son pasta cila ile cillop gibi çıkart rengi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yanlış başlığı kullanıyorsun bunun tel olanından değilde zımparalı olanından kullanırsan daha rahat olur.Zımparayla elinle yapmak ise daha zahmetli olur ama daha güzel olur zamanın varsa da öneririm

Motosikleti
    CBF150
    Yeniden s.a motosiklet.net üyeleri. Yine bir haftasonu ve yine köydeyim.Boya badana işine devam ediyorum uzun zaman sonra... Motoru sökülebilecek bir yeri kalmayana kadar soktum .Suan bi enkaz halinde garajda.Son halinden az zaman once de su resimleri cektim.

zavallı bisiklet kadardı .Şimdi ise hiç birşeye benzemiyor.

Her yerini su sekil kazıdım sayılr

Şimdi sorular :
    1:doğru yolda mıyım?
    2:Renk seçiminde hala kararsızım
    3)Dayım tırın dorsesini boyatacakmış acaba oraya goturup astar attırmalımıyım?
    4)Suan için ve atılırsa astardan sonra neler yapmalıyım...Demiri boyasak olma mı?

şimdiden herkese teşekkürler

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    kardeş bu işlerle az çok bende ilgileniyorum bu parçaların üstüne astar atmam gerekir hem boyanın dayanıklılığı için hemde boyanın daha canlı temiz durması için.direk boyayı atarsan boya dalga şeklinde gözükecektir.kesinlikle astar at derim.ren konusuna gelince borda veya metalik kırmızı gidebilir.boya seçimin mutlaka akrilik boya olsun sentetik boya kalitesizdir lerde derforme olabilir.akrilik boya kullan bordo yakışır.

Motosikleti
    mondial 151 rs
    astar olayından falan anlamam ama benim scooter ı önce zımparaladım sonra sprey boyayla 3 kat attım üstüne 1 de cila vurdunmu al sana yeni grenaj..

Motosikleti
    CBF150
    astar attırıcaz o zamansa da akrilik sentetik olarak astar da çeşiti var mı acaba ? çünkü adam dorseye astar -boya atcak onun astarı benşm işimi görür mü ki?

Motosikleti
    CBF150
    yok muy yaw kossssskoca motosiklet.net te bana azcık daha el uzatacak ..
    Mobylette ciyiz diye hor görmeyin abiler ablalar
    Hiç değilse renk tavsiyesi verin sabahtan akşama kadar motor önümde enkaz gibi yattıkca ben ziyan oluyorum

Motosikleti
    Kastino 50
    Valah hocam haklısın bnde aynı durumdayım motoru boyatıcam ama Renk konusu işte çok canımı sıktı

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    koyu yaşil olabilir jantlarıda beyaz hiç fena olmaz bence
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Ruhsatı var mı bunun? Varsa ruhsat rengiyle çakışma olmasın. İlk renginden yola çıkarak mavi olduğunu varsayıyorum. Henkel in Duct diye bi sprey boyası var(akrilik tabi). Onun metalik mavisini tavsiye ederim.Bende onla boyuyorum motoru. Yapı marketlerde bulabilirsin. Plastiğin üstüne direk atsanda oluyor ama metalde çok iyi tutmaz önce bir astar atman gerekir. Çok kalın tabakalı boya değil. Aksine ince bir tabaka oluşturur. Bu sebeple boya atacağın yüzeyin oldukça pürüzsüz olması lazım. Allahtan zımpara yapabileceğin makinen var. Benim gibi elde yaparsan, koluna kuvvet, telef olursun biraz. Bitince koy bizde görelim. Jantlar içinde aynı boyanın altın rengi olanını al bakalım nasıl olcak. Uyumlu durursa bende onla boyıcam jantları. Senin mobilet gobay olsun.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    CBF150
    eyvallah verdiğiniz tavsiyeler için .Motorun ruhsatı faturası hiçbişeyi yok.Ama ilk sahibi de biziz.1998 den beri hiç bir sorun olmadı .Topiğin basında da belirttiğim gibi motor tarla dolaşmak balya makinası arkasında koşmak için kullanılıyordu.ve yine oyle olacak benimkisi iş cıkarmak

Motosikleti
    CBF150
    Yeniden selam motosiklet.net üyeleri motorumun bugun astarı atılmış.Sıra en yakın zamanda boyaya geldi. boya tabancamız da var.Ben hala yeşil detakıldım kaldım.Şu gibi ciyak bir renk istiyorum ama bu da sadece boya ile olur mu bilmiyorum.Sanırım parlatıcı bişeyler de lazım olacak.
    Bu boyayı hangi marka adı altında almalıyım?
    Bir mobylette için tabanca ile yarım kilo yeter mi? oto boyacılara müracat mı etsem acaba?
    Teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taş dediğin şey zımpara yapmakta kullanılır kulanırken çevrende kimse olmasın ve sende gözlük tak tel sık sık kopar ve zıpkın gibi saplanır . Allah korusun göze gelirse kör eder .. onun için o teli kullanırken yakınlarında kimse olmasın varsa eğer gözlük taksın ..

direk zımpara ilede yapabilirsin ama sağlam kol gerekir .. zımparayı suya sokup sokup dalacan parçalara .. boya kaldırmak için 400 numara zımpara yeter.

parçaları bi güzel zımparala ..zımparaladıktan sonta bi temiz yıka toz kalmasın ..komprasör bulabilirsen boyayı tabanca ile at ..sanayiden 1/2 kilo akrilik siyah ve 1/2 kilo gümüş gri al ..

önce bi astar at ... daha sonra nereye hangi rengi vuracaksan o rengi at her renk attıktan sonra o katın kurumasını bekle pürüz çıkarsa su zımparası ile ıslatarak zımparala ve her katın pürüzsüz olmasını sağla .. 4-5 kat vur boyayı... en son iyice kurut .. ve son kat denilen verniği at son kat atlırken dikkat et açılmalar olmasın ilk kat vernikten sonra bi daha okşa su zımparası ile ve bi kat daha vernik at..

valla tabanca kullnamak kolay değildir.. eğer çevrende eli boya tabsancası tutmuş biri varsa rica et yardım etsin ..

en son pasta cila ile cillop gibi çıkart rengi
    tamamı ile katılıyorum özellikle boya konusuna...gümüş gri ve siyah bence on numrada durur birde nikelaj attırırsan ucuza yada nikelajlı aksesuarlarını bulursann on numraa mobylet olur..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    kardeş zımpara ney yaa boya sökücü var onu al sür boya kandiliginden kalksın o aletle motorun anasını aglatırsın grenajların şekli bile bozulur yaa
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı snaken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş zımpara ney yaa boya sökücü var onu al sür boya kandiliginden kalksın o aletle motorun anasını aglatırsın grenajların şekli bile bozulur yaa
    boya sokuldu.Zımparalı taş ucu ile ..Astar bile atıldı. Huuu

Motosikleti
    CBF150
    Yeniden Selam Motosiklet.net. Baylar bayanlar .... Dün akşam da dediğim gibi Herşey sona yaklaştı. Astar atıldı. Cillop gibi bembeyaz parçalar var suan elimde Olay boyaya tam olarak geldi. Ben hala Yeşil ve turuncu da takılıyım. Ne kadar zıt olsa iyidir. Gereksiz resimleri de kaldırdım.Tadilat bitince koyarım zaten yeterince.
    Şimdi düşündüğüm iki renk(parça parça uygulanacak) Şunlar

Yarın kesin bulup alıyorum bu boyaları. Olur dersiniz dimi_?(cok mu zıt olur)

İkisinin hemen hemen aynı kullanılacağını düşünürsek kaçar gram almalıyım?

Cok tutar mı bu boyalar.

Bu şekil juann juan lı olması için boya dısında bişi lazım mıdır?
    .
    Renk önerilerine hala acığım..

Teşekkürler Türkiye ...!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:41 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:15 PM ----------

Ya beyler yarın diyorum , alıcam diyorum iş ciddi diyorum. Abimle oturduk sunu tasarladık.

şekil bu olacak varsa bi oneri alayımmm.!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler