Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce Bu normal mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar 125cc çinli bi schooterim var motoru yeni aldım ancak kafama takılan birşey var. 20 tl lik benzinle max 100-110 km yol kat ediyorum.doğrusunu söylemek gerekirse motoru hiç yarım gazda kullanmam gaz sonda olur genelde zaten taş çatlasa 80der schooter um .dolayısıyla trafikte normal bi hız.hava filitresi yeni yağ yeni değişti bakım tam. sizce bu motorla mı alakalı yoksa son zaanlarada ki benzine gelen zamlarla mı alakalı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    scuter olunca devir cevirirken zorlanır sende gaza asıldıkca karbüratör kelebekleri fulluo benzini içiyo.kullanıcınında ağırlıgı söz konusu tabi.
    gaza yarıdan fazla basarsan haddinden faazla gaz yakar zaten.
    bide motoru yeni aldın devrini vs ögrenene kadar çok benzin yakar herzaman yeni aldıgımız araça çok benzin yaktırırız.
    bi zaman sonra motorda oturur az yakmaya başlar sende motoru tanırsın.
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    SYM GTS 250İ evo
    ramzey QM -125 10-E nin 100km de 4 lt yakması normal değil dip gaz gidip dağ bayır tırmandıysan o ayrı. bide bi kaç soru sorcam
    1) senin motor duman atıyordu ne durumda yağ yemeğe devam ediyormu edyorsa son 1000km de ne kadar yağ yedi?
    2) karbüratör 150cc lik karbüratörmü?
    3) ustaya tekrar götürüp yapırdınmı motoru

Not bide her seferinde schooter yazıyorsun önemli olmasada söyleyeyim scooter yaz

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    gayet normal. 3.5 litre ortalama yakar. elini sona dayama. sondan biraz önce olsun. çünkü belli bi hızdan sonra ne kadar çeksen de hızlanmıyor. yokuşa geldin mi tam çekersin; o da ihtiyaç olursa.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Ben 50cc scooter ile 3 litre yakıyorum el hep son gazda
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 50cc scooter ile 3 litre yakıyorum el hep son gazda
    Hayretler içindeyim o kadar yakıyomuymuş ya. Ben bile 250cc ile 3 ile 3,5 litre arasında yakıyorum. Pek sakinde kullanmam.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Ezer yağ yakama sorunu hala devam paso yağ takviyesi yapıyorum.km olarak değilde 2 haftada yarım litre yağ yaktı gülermisin ağlarmısın.karbüratör 125 cc lik ,ustanın yağ yakıyor dedim baktı 3-5 gaz verdi denedi.motor sanki doktora gidince iyileşen hasta gibi ne duman atmayı kesti,ustayada mahcup duruma düştüm orda, yağ yakıyor dedik ne duman atması nede başka bişey,sonra ertesi gün tekrar duman atmaya başladı,aradım bazen atıyo bazen atmıyo usta: o bazen segaman takılı kalıyodur ondan yapar dedi.falan filan çin malı işte nerde ne yapacağı belli olmuyo.ama yanlız motor çekişi mükemmel zaten şuan elimde tutmamın en büyük sebebide bu artçıyla beraber,2 kişi gaza yüklendiğinde pati çeken bi motor

diğer arkadaşlarada cevapları için teşekkür ediyorum...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    4 litreye yakın
    benim motosiklet 4 litreyle rahat 180 km gider =)
    vitesli motosiklet al hocam scooter fazla yakar her zaman normale göre
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    150zc ağır maxiscooter çakması olduğundan 3.5 litre yakıyor.
    normal bir çin malı scooter küçük kasalı canını alsanız 3.5 yaktırırsınız. 4 yakaanı hiç görmedim. bir litreyle full kullanımda 30 km giden bir motor. 10 metrelik yolun 7 metresinde gazı kökleyip 3 metresinde fren yaparak kullanıp 1 depoyla 160 kmyi hiçbir zaman öldürmüyordum 151rs ile.

motorun yağ yakıyorsa normal, piston bitmiş güç kalmamış artık benzinle gidiyor. ayrıca 1 ya da 2 hafta önce astronojia benzeri bir nickli arkadaş açtığın konunun aynısını açtı, 20 tl ile 110 120 km gidiyorum dedi, gerekli tavsiyeleri verdik şu anda 160 km gidiyordu bildiğim kadarıyla. konuyu araştırırsan tavsiyeler orada mevcut.

schooter yazdığımın farkında değilim hatırlattığın için sağol ....

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    istediğiniz gibi kullanin elli cc 2 lt
    yüzelli cc de 3 lt yakar kayışa bakın

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    1yıl evvel Kanuni Ronny Scooter (Sukıtır) ile 100 km de rodaj sonrası tam 3lt yaktığını hesapladım.
    Bana normal geldi ustelik cogu kilometre şehir içi Dur kalk la geçmişti.
    Neyi Secersen Sec Aklın Hep Secemediginde Kalır !!!.Her Seçiş Bir şeyden Vazgeçiştir.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    yenilerde açtığım ve çözüme kavuşturduğum bir olay bi incele istersen
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-normalmi.html
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gazı sonuna kadar açman yanlış düz yolda tek kişi rüzgar fazla olmadığı bir zamanda gazı yavaş yavaş yedirerek süratini gaz masurasının tepki verdiği yere kadar arttır (masura 3 cm dönüyorsa 2cm ye tepki verip son 1 cm de tepki vermez benim motorda ) bu 1 cm lik tepki vermeyen bölümü kullanma çünkü motoru boğuyorsun hem benzin yakıp hemde gidemiyorsun gaz elciği(masura) her ne diyorsan orayı kırmızı boya veya silinmeyecek kalemle işaretle tepkisiz yeri kullanma ciddi yakıt tasarrufun olucak
    buberk bunu beğendi.

güzel bi yönete uyğulayacağımdan emiin olabilirsin... teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)