Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mondial Ciler Okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    İYİ AKŞAMLAR;

KOCAELİ DEYİM
    KT125 İÇİN 3.5AYDIR KM SAATİ BEKLİYORUM...
    BİR SÜRÜ YEDEK PARÇA SİPARİŞ FAXI ÇEKİLDİ EN SON 1 HAFTA ÖNCE "DEVİR" SAATİ GELDİ.
    SERVİS ÖZEN MOTOSİKLET-ERTAN SARI
    TÜM YEDEK PARÇA İLE İLGİLİ HERKESLE KONUŞTUM TIK YOK.
    AYRICA MEHMET ADLI KİŞİYLEDE!!!
    HEP GÖRŞELİM BİZ SİZİ ARIYACAĞIZ 15 DK SONRA VEYA YARIN.
    1 HAFTADA ÖYLE GEÇTİ...
    BU KADAR SORUMSUZLUK BÖYLE BİR FİRMAYA YAKIŞMIYOR!!!
    BEN GİDİP "KANUNİ" DEN YEDEK PARÇA DİLENECEKSEM !!!LANET OLSUN!!!
    SİZ NE İŞ YAPIYORSUNUZ.MOTORU SATIYORKEN İYİ HİZMETE GELİNCE BOŞ
    SİZDEN YANIT BEKLİYİMMİ YOKSA SİZDE Mİ KAYIPLARA KARIŞACAKSINIZ???
    BUNU HERKES DUYSUN İSTİYORUM BENİM GİBİ MONDİAL SAHİBİ OLANLAR VE OLMAK ÜZERE OLANLAR...YAZIK DİYORUM BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM!!!
    ilkan TEK
    ilkantek@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    merhaba ilkantek, öncelikle hoşgeldin. anlıyorum kızgınsın. ama bu mesajı zaten mondialdestek topiğine atmışsın. ikinci kez topik açmana gerek yok. onu görmeyebilir diye özel mesaj da atabilirsin. mondialdestek nickinin üstüne tıkla, açılan pop-down pencereden özel mesaj göndere bas ve istediğin gibi döktür. yok servisle ilgili şikayetin varsa da bunu mondial için açılmış ve onlarca sayfa olan büyük topiğe yazabilirsin. tekrar hoşgeldin
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    OLAY ŞU Kİ;
    MODİAL ALACAK OLAN ARKADAŞLARI BİLGİLENDİRMEK O ÇİZİLEN PEMBE TABLOYUN ARKASINI GÖSTERMEK SEVGİLİ watercolours BİZ BİR HATA YAPTIK DİĞER İNSANLARDA BU HATAYA DÜŞMESİN!!!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ben de onu diyorum. bu topik 3-5 gün içinde aşağılarda kalır. ama mondial topiği sürekli güncek kaldığı için kalıcı bir mesaj bırakmak istersen oraya bırakman daha uygun olur diye düşünüyorum. çünkü mondial alacak kişi en fazla bilgiye ulaşacağı topiğe ilk önce gider. o da sayfalarca yazılmış olan topiktir. bu topik aşağılara gidecektir diye düşünüyorum.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Ok Saol Tepkİlere Bİr Bakalim Ona GÖre Hareket Ederİz Ok!

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    ilkantek

Öncelikle Kanuni 'yi neden karıştırsın işin içine? Mondial'e laf atıyorsun ama Kanuni'yi içine katıyorsun. Ben bunu anlayamadım.

Edit: Demiştim ama anladım. Sanırım yedek parça ihtiyacını Kanuni'den sağlıyorsun. Ok.

Mondial'in parça ile ilgili sıkıntısı olduğunu söylemiştim. Ayrıca serviste 0km motorlarda bile bir sürü sorun çıktığınıda söyledim. Ama firma sattığı motora yetişemiyor. Yani servisler tamir yapıyor ama yetişemiyorlar arızaya. Hiç sorun yaşamadığını söyleyen arkadaşlarda var. Benim gördüğüm durum hiçde iyi değil. Firmanın parça desteğini arttırması ve her ilde sadece mondial motorlara hizmet eden servisler kurmalı. Aksi takdirde bu sorunlar bitmez.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Bazen kuru gürültülere pabuç bırakmamak lazım diyorum ama karşı tarafa savun
    ma hakkı vermek diye düşünüyorum.O sattığı motora yetişemeyen,düzgün servis veremeyen Asya motordur,mondial değil.Sizin o kadar kötülediğiniz motoru, www.haojin.ch ve www.jincheng.com dan bi kıyaslayın isterseniz.Madem böyle bir şikayetiniz var o zaman hedefe atın.Büyük puntolarla bu işi hiç bilmeyen,bu işin başında olan kararsız kalan arkadaşların gözüne sokarcasına değil.Ben Uğur a güvenerek aldım bu motoru,hem motordan hemde servisinden çok memnunum.Ama bu ayarda bir motoru kullanmanın ne olduğunu bilerek aldım.Ya nasık bu kadar bi markayı kolayca kötüleyebiliyorsunuz ayıp değil mi?Durum filan hiç de kötü değil..Çok iyi olmayabilir o kadar..
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    Sayın potenza;
    sizin servisiniz iyi olabilir...
    asya motorla kıyaslama yapacak olsam asya dan örnek verirdim...
    asya yı kim getirir kimdir falan anlamam
    Ancak Benim dediğim Senelerin firması olan uğur'a yakışmıyor.
    Ayrıca ben motordan memnun olmadığımı söylemedim.dikkatli oku.
    Ben bir parça lazım olduğunda "KANUNI SEYHAN 150C" den uyduruyorum.Zaten aynı motor.Ben neden böyle diye bir tepki koydum.
    Fabrikayı arıyorum sallıyorlar,Biz sizi arayacağız v.s.

Motosikleti
    Fabrika binlerce motor sattı,herkes ile tek tek muhattap olamaz,ki bu da çok normal bir durum.Servisten şikayetçi olabilirsin o konu başka.Bende tam tersi hiç bişeyin parçasını buna uydurmuyorum.
    Çözümü yanlış yerde arıyorsun arkadaş.Tüketici olarak haklısın tabi.Neden jincheng.com a yazmıyorsun?yada gel sana iyi servis bulalım?

kabir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250
    parca sorunu bende yasadım ama bu firmanın yabancı ulkeden ithal parca getirmesinden kaynaklı gümrük meselesi
    ::::::::::GALLOWS:::::::::::::
    THRASH TILL DEATH

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Ben olaya genel bakacağım. Hangi firma veya kim tarafı ilgilendirmez bizi. Alışverişte iki taraf vardır. Örnekler çok aslında arkadaşımın başına da geldi. 1,5 ay uğraştıktan günlerce yazıştıktan tüketici koruma derneğini araya soktuktan birkaç servise gidip hepsinin birbirinin işini kötülemesinden sonra sonunda çözüme ulaşıldı. Bu olmamalıydı.

Bence X veya Y firma sattığı malın arkasında durmalı. Kanunen de durmak zorunda. Parça sıkıntısı olmamalı oluyorsa da bunu gümrükte gecikme olayına yüklememeli. Gümrükte gecikme oluyorsa stoklar bitmeden verilir sipariş. Ya aldığı ürünle para kazanıyorsa evinin ekmeğini çıkarıyorsa. Hizmeti aksadığında günlerce kullanamadığı ürününü yüzünden, bu kişinin yaşadığı maddi manevi maduriyetini nasıl giderirsiniz.

Benim anlamadığım adam madur olmuş. Sıkıntı yaşıyor. Sıkıntısını bilgilendirme mahiyetinde siteye yazıyor neden fırçalar gibi davranıyorsunuz.

Garantisi olan bir motorla neden kendisi uğraşsın. Beklemek veya sorununu başka marka parçalarla kendi çabasıyla çözümlemek zorunda kalsın. Bu mudur satış sonrası servis?

Sevgili Potenza ve Kabir.
    Bu tür olaylarda 2 taraf vardır. Hizmeti veren ve hizmeti alan. Hizmette aksaklık oluyorsa. Hizmeti verenin servis tarafında mı? satış tarafında mı? stok tarafındamı? Yoksa gümrüktemi? sorun yaşadığı. Hizmeti aksamış tarafı pek baglamaz. Serviste, stokta, satışta veya işleyiş sisteminde bir eksik varsa oda ilgili firmanın iç sorunudur. Yanlış yönlendirmeyelim.

Dilerim bu tür sorunlar devam etmez. Bizde, sorunsuz hizmet aldıkları için buraya teşekkür mesajlarını yazan üyelerin mesajlarını okuruz bizde tebriklerimizi teşekkürlerimizi sunarız.
    Sadobey

Motosikleti
    POTENZA senin problemin ne kardeşim anlayamadım?
    Hayırdır Mondial le bir ortaklığın mı var?
    Bilmek isterim açıkçası.
    Arkadaşım BANANE binlerce motor satıyorsa.Bu işe zaten binlerce motor satmak için girmediler mi?Örneğin Sen Bir Mal Ürettin O Malın Tiraceretini Yaparken Çok Satsın Bende para Kazanayım Diye Girmez misin?Yoksa Para Kazanmamak için mi Ticarete Girersin?Öyleyse Hiç Bulaşma.Bu Akılla Gidersen Sen çok Şeyler Kaybedersin.Ayrıca jincheng Ne ?
    ARKADAŞIM BEN MONDİAL ALDIM SENİN HABERİN YOK HERALDE.
    Hani Mondial in ithal ettiği firmaysa Bari Sen Mesaj Yollada Bize Parça Yollasınlar.Ben ÇİNCE bilmiyorum kusura Bakma!!!Senden Özür Diliyorum Bu Sebepten Dolayı.Sen Şimdi niye Çince bilmiyorsun Dersin...
    Sorunlusun Belli.Git Başkalarına Sataş.Burası Citti bir Forum.Mirc'a gir Orada Bulursun Birilerini.Bundan Sonra Seni Muhattap Kabul Etmiyorum.Cevap Yazmayacağım.Kaale Almıyorum Anlayacağın Seni!!!
    SAYGILARIMLA
    ilkan TEK

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Arkadaşlar yeni açılmış bir topik var. Mondial Destek adı altında Aynı Jinlun dan sevgili exper gibi sorunlarınızı yazıp cevap alacağınız bir kişi var mondialdestek adlı kullanıcı Firmanın Satış sonrası destek birimindenmiş. Bütün yazıları okudum. Sorunlarınızla ilgileniyor. Eminim ki yararlı olacaktır.

böyle güzel gelişmeleri tebrik ediyorum.
    Sadobey

Motosikleti
    Sevgili Sadobey o mondial destek adlı kişiye yazdım en üstte zaten öyle biri yok yalan oldu o.Topikin en sonunu okursan anlarsın(mondial destek topikinin)
    OK!!!
    Ayrıca desteğin için teşekkürler.Senin gibi tarafsız gerçekleri mantığıyla ayır edebilen bir arkadaşımla tanışmak memnuniyet verici.

SAYGILARIMLA
    ilkan TEK
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    Sen zaten istesende benle muhattap olmazsın.O üslubunla anca kahvehane köşelerinde muhatap bulursun.Bilgisizsin daha Mondial in ne olduğunu bilmiyorsun herşeyden önce.O şekilde hakarette edemezsin bana.Ben yalan olmam burada,bilen bilir tanıyan da tanır.13 küsür mesajınla da cevap vereceğim biriside değilsin.Sana sataşmak değil,hata bende senin gibilere laf anlatmaya çalışıyorum.
    Mırc köşeleri senin gibi sınıfı belirsiz arkadaşlara daha yakın.Tamam mı?
    Mondial e yazmak için Çince bilmek gerekmiyor,daha seviyesizliğin burdan belli.
    Git akranlarınla ilgilen,uğraş.Yalan ben değil,senin gibi seviyesizlerdir.
    Sakın sakın da buradan bu şekilde sataşma kimseye.
    Senin bana cevap verme gibi bir durumunda olamaz.
    Bunu da anlayamacaksın.Onun için seviyendekilerle ilgilen.
    Motor sana göre değil arkadaş...

Motosikleti
    Deme Yaa!!!
    Vaybe Motor Bana Göre Değil Ha!!!
    Nerden Edindin Bu sonucu Sen?

SAYGILARIMLA
    ilkan TEK
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    Sayın POTENZA;
    Sen Mondial Destek Misin?
    Neden jincheng.com a yazmıyorsun?Demişsin Niye Oraya Yazıcam Onlar Kiiimmm???
    Bişe Biliyorsan Doğru Dürüst Yaz!Bende Anlıyım Diğer Arkadaşlarda Anlasın!
    Hem Kedini O Kadar Üstte Niye Görüyorsun Farklı Bir Yaratık Mısın?Sen İnsan Değil Misin Herkes Gibi?
    Ayrıca 191 Tane Mesaj Yazınca Buranın Sahibimi Oldun Yani?
    Amacım Seninle Tartışmak Değil,Ancak Senin Amacını Bir Türlü Anlayamadım!!!
    Bize Anlatırsan Sevirinim!!!

SAYGILARIMLA
    ilkan TEK

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    ben 4 aydır egzoz bekliyorum
    fabrikayı aradım bla bla
    gebze bakmıyor
    pendiktekki servis istiyor fabrika yollamıyor kafayı yeme dur
    egzoz içten kırık düz yolda gitmiyor bazen motor

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Arkadaşlar tarafsız olarak belittiğim görüşlerimi tekrar etmek istemiyorum ama gördüğüm kadarıyla bunu tekrar etmem gerekiyor. Mondial servisinde gördüğüm birkaç durum şöyle. Yeni motorlarda fabrikasyon arıza çok. Yedek parça sıkıntısı var. İster inanın ister inanmayın adamlara (4-5 usta) durumu sorduğumda direkt beddua ediyorlar. Varın durumu siz düşünün artık.

Not: Kimseyle tartışma yapmak istemiyorum. Yukarda anlattıklarım gözümle gördüğüm şeylerdir. Başka markalarda da (örn: Jawa) aynı durumu görmekteyim.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

gümrük meselesi falan değil arkadaş doğru konuşmuş çok ilgisizlerçözüm üretemiyorlar baştan salmak için sallama cevaplar veriyorlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler