Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Mondial Ciler Okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    merhabalar.
    ben de 125 kt kullanıcısıyım.
    topici baştan sona okudum, ve mutlu sona bayıldım.
    kim hangi servisi kullanıyor? memnun mu? değil mi? yeri neresidir?
    bunları yazarsak hepimiz için faydalı olur kanaatindeyim.
    ilk bakım zamanım yaklaştı. bana da lazım.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Vallaha izmit'te Yaptırmada;
    Potenzanın Dediği Servise Git Memnun muş!!!
    OK!

SAYGILARIMLA
    ilkan TEK
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

ghost_racer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondıal
    arkadslar 125 kt bendede var sorunlu hepsi kazıga geldik zannederim kise mondıal almasın marka alın arkadslar yamaha honda şikayetlerinizide fabrika yetkilisinin numarasını veriyorum size ok aydın nazilli suat vardar yetkili kişi şikayetlerinizi kendisine iletebilirsiniz 0256,311,73,33
    osman

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    ya arkadaşlar mondial hakkında o kadar olumsuz şeyler yazılıyo çiziliyo bendede mondial var 125MT ama benim hiçbi sorunum yok şuan 8000km de zamanında bakımını yaptırıyorum servisim iyi bu yazılanları çoğu servislerin sorumsuzca davranışlarının ve para hırslarının sonucu oluyo kimse darılıp gücenmesin bu konuda ama geri kalan kısmı kullanıcı tarafından kaynaklanan sorunlar ufak tefek problemler olabilir sonuç olarak çin malı ucuz etin suyu yavan olur derler normaldir bu ufak sorunları büyütmeyin o kadar
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    poseidon_20 arkadaşım; ben de şu ana kadar sorun yaşamadım.
    ön jant ve sinyal lazım oldu, serviste yoktu, kargoyla 1 gün içerisinde geldi ve takıldı.
    ancak sorun yaşayan arkadaşlar tabiiki yalan söylemiyor.
    bayağı sıkıntı yaşayanlar, usananlar, hatta hayati tehlikeler atlatanlar olmuş.
    ne diyeyim. kısmet.

kimseye tavsiye de etmiyorum, aman uzak durun da demiyorum.
    ben 1800 ytl'lik, ucuz, ve parça kalitesi çok çok iyi olmayan bir motosikleti, bilerek aldım, kullanıyorum.
    memnunum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

lubof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abuk Subuk Yazilar Okudum

Arkadaslar abuk subuk yazılar okudum burada nerede yasıyorsunun siz....
    Bir motorsiklet alıcam vede herhengi bir parca icin aylarca bekleyecegim...
    sonra birileri sacmalayacak:Yok kısın motora binilecegini tahmit etmez mis firma,yok yeni sezonda duzelirmis ,yo efendim firma bu kadar satacagını hesaplamamıs..
    siz nerede yasıyorsunuz dostlar:2-3 bin ytl verip motorsiklet alacaksınız karburatorunuzun bir parcası kırılıp dokulecek siz aylarca binemeyeceksiniz...
    vallhi firmayı(firmaları)savunan arkadaslara helal olsun tek kelimeyle dumur oldum.
    yamaha bir zamanlar(95-96) dt-re 125 icin yedek parcayı bana 1 haftada temin etmisti hemde normal fiyatlara
    cok satmakla buyuk firma olunmaz dostlar satıs osnrası destekle buyuk firma olunur koskoca o yada bu firma olmussunuz ne anlamı var 1 parca 2-3 ayda getirince.
    ayrıca fiyatı ucuz bunlar normaldir demeyin.Guvenmiyorsan malına satmayacaksın vede 2 yıl garanti (ki bunu vermeden ithal edmiyorlar)vermeyeceksin
    Ayrıca KOCAELİ li hemserime benden tam destek..
    SANIRIM BÜTÜN BÜYÜ RÜZGARDA GİZLİ..

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Eyvallah LUBOF Nersinden Görüşelim Bi Ara Ne Motor Var Sende???

SAYGILARIMLA
    ilkan TEK
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Honda olsun taştan olsun.Benim twister'ın göstergeleri bozulmuştu.Bir haftada değiştirildi.Hemde Türkiyenin bir ucundan diğer ucuna geldi gösterge. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim demişler.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yav benim kontak yazın bozuldu zorlamadan dolayı. servis arkadaşım ilgi süper ötesi zaten. servis kitapçığını götürdüm bıraktım tamam dedi ben sana haber veririm dedi. 5 gün dedi parça geldi hem de bana mesaj attı. parça geldi motoru getir de takalım dedi. servis isteyince yapıyor demekki. hem de parçam garantiden değişti 5 kuruş para bile vermedim. ben çok memnunum. konyada da honda scooter parçası bekledi arkadaşım 1 aydan fazla. markanın etkisi büyük ama bu tür olaylardan benim anlattığım olayda da görüldüğü üzere önemli olan servistir. benim servis süper bence. konya için konuşuyom. mesela burda diğer servislerden memnun değiller aynı marka olmasına rağmen. servisinizi iyi seçin.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

nightmare_in_u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    mondial beterse, diğer çinliler beterin beterinin beteri bunu da unutmayın!
    [URL="http://www.oyunlife.com/yeni.uye.htm?nightmareinu"]http://www.oyunlife.com/yeni.uye.htm?nightmareinu[/URL]

Motosikleti
    NS300 Forza
    Arkadaslar mondiale mümkünse yaklasmayın. Bahtınıza ne cıkar bilemiyorum ama ben denedim cok memnun kalmadım acıkcası bende 110 ft vardı. Herkesin durumu neye musaitse onu almak istiyor kimseya bi şey diyemem ama malzeme olarak gercekten kaliteleri düşük. İçinden bazıları cok iyi cıkıyor ama dert baslamaya görsün ardı arkası kesilmiyor. Tabi en önemli etken usta olmayan servisler.
    Servise elimde castrol gps extreme marka 10W40 motor yagı ile gittim. Ben senin getirdiğin yagı koymam dedi. Dedim getir görmek istiyorum koycağın yagı dedim onuda yapmadı. Ben yağı alıyorum 20 ytl ye servis yağ + değiştirmeye 15 ytl alıyor. Artık gerisini siz düşünün ne koydukları belli degil. Allahından bulsunlar.

Bir baska örnek benim 110 ft nin 3. vitesi arada bir kacırıyodu dişli bozuk dediler. Gittim daha 2000 km deki motoru actırdım adam vites tanburu asınmış dişlide bi şey yok dedi ve kullanmadan deyip garanti kapsamına sokmadı vede benden işcilik + parca toplam 150 ytl aldı. Motoru aldım cıktım daha 2 km gitmeden aynı kacırma problemini yaptı. Dünya basıma yıkıldı tabi.

Bunlar benim basıma gelenler. Daha ne diyeyim

Motosikleti
    CRF 250 L
    Benimde komşum zat 150 aldı dedim ki ona boş ver sen onu ben sana temiz bi titan yada ybr buluyum dedim canavar gibin tam sana görer dedim ama dinletemedim motoru teslim aldık beraber gelirken egzos düştü nalburdan soba teli alıp bağladık aldığımız yere getirdik zaten orasıda servis ti aynı yamanda alındığı ilk gün servise gitmiş oldu motor iki gün kaldı bizde eve minibüsle döndük... Minibüs bişi değilde motor montu ve kasklarla komik olduk.

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Değerli arkadaşım ilkantek;
    Yaşadığın sorundan dolayı şahsen üzüldüğümü belirtmek isterim. Ben adana'da yaşıyorum. X ve Y marka motorlarım var. Bende senin gibi parça ve servis sorunu yaşıyorum. Hatta bazı parçaları kendim atölyede imal bile ettim (fren bağlantıları, kam taşlaması, egzost bağlantıları arka kampana v.s) Ama kendini de bu kadar üzme. Sonuçta bir yamaha veya honda dan daha ucuza mal edilebilen bir motorun satış sonrası aksaklık yaşaması doğaldır ve çin veya fillandiya malı farketmez (ki burada türk markaları da var) bir malın diğer bir maldan (aynı özelliklere sahip) ucuz olabilmesi için ya pahalı satanın çok fazla kar etmesi, yada ucuz satanın salak olması (tüm camiayı tenzih ederim) gerekir. Bazı ekonomik koşulların sağlanabilmesi, bazı konularda da firmanın ekonomiye gitmesi demektir. Ben E.M.L. Makine Teknolojileri öğretmeniyim. Atölyede Motorlu ziraat aletleri üretimi yapıyoruz. Sadece haftalık stok miktarını 5 adet artırmak demek, maliyetimize direkt olarak %10 artırmak anlamına geliyor.

Bu nedenle, firmaların bazı aksaklıklarını- Göz yum yada kabul et demiyorum. elbetteki haklı olarak itiraz edeceksin. ama bu istisnaları da göz önünde bulundurarak göz ardı etmeye çalış. Aksi halde basit bir parça sorunu yüzünden motosiklet kullanma sevdandan vazgeçebilir, kzıgınlık veya sinir ile ALLAH KORUSUN üzücü bir sonuçla karşılaşabilirsin.

Saygılarımla

NOT: Gösterge palenile bir şey yapamam. ancak eğer tamir edilmesi veya yeniden yapılması gereken bir parçan olursa mesaj gönder. Adrese bir numune göndermen kafi (TÜM MOTORCU ARKADAŞLAR İÇİN AÇIK TEKLİFTİR)

Motosikleti
    150 T
    çinlilerin asıl sorunu servisleridir.
    Arada iyisi de çıkıyo ama genelde servisleri çok kötü.

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Servisler içerisinde yada satıcılar içerisinde iyi niyetli olanlar tabiki var. Yada düzelteyim, kimsenin kötü niyetli olmadığını kesinlikle belirtmek isterim.

Servis personeli, daimi itibari ile mutlaka eğitimden geçmelidir ki bu tüm büyük firmalarda geçerli bir kuraldır. Yeni yöntem ve tekniker, yeni modeller hakkında bilgi v.s. ama siz distribitör firma olarak bunları olanak olarak sağlayamıyorsanız, siz servis diye eski jawa veya mz tamircilerini yetkili kılıyorsanız, siz bu servis personelini eğitimden geçirebilecek bir alt yapı oluşturamıyorsanız, bunun karşılığında motorunuzu 3 milyara zaten satamazsınız.

Ayrıca; motrsikletlerin %50'si beyaz eşya bayileri, tüpcüler, fırınlar ve bunun gibi yerlerde satılıyor. Siz hiç büyük markaların buzdolabı satan dükkanlarda satıldığını gördünüz mü? Ama distribütör firma kim benden 10 tane isterse bellli bir iskontoyla veririm mantığında.

Bunları eleştimrekten ziyade, ben motor fiyatlarını düşürmenin başka yolu olmadığını söylemek istiyorum. O zaman bazı aksaklıklara da göğüs geröeye gerek vardır. Motorların hepsi genel olarak iyi. Ama mevcut kalitesi, eğitimsiz personel ile montaj edilmeyi tolere edemiyor. Bunları bilerek motor almakta fayda var derim. Yoksa yarın çin malı otomobillerde bile insanlar çok üzücü durumlarla karşılaşacaklar.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler