Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Mondial Ciler Okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Evet Arkadaşlar Aynen Katılıyorum Sizlere.Ne mutluki Benim Dediklerimi Anlayabilenler Çıktı.Bana 2 Gün Önce Km Saatim Geldi.Bu İşler Güzellikle Olmuyor.
    PARÇA SIKINTISI ÇEKENLER UGURUN SİTESİNDEKİ BÜTÜN MAİLLERE MESAJ ATSINLAR.(.Ben Şahsen Böyle Çözdüm.)
    Yeni Bir Motordan Söküp Yollamışlar KM Saatini.
    Çünkü Ellerinde Yok.Bilginize.
    Haaa Bişey Daha MOTOR VE ŞASİ NUMARALARINIDA YAZIN MAİLLERE!!!

SAYGILARIMLA
    ilkan TEK
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilkantek sorununun çözüldüğüne sevindim...Bütün topici okudum bende hayretler içinde kaldım bazı arkadaşlar gerçekten çok ilginç oluyor.Sana katıldığımı belirtmek isterim ve sadobey ve makineye de katılıyorum.Aslında olay çözülmüş daha fazla deşelememek lazım ama benimde söylemek istediğim bişeyler var.Hakkını aramalısın,sen doğru olanı yapmışsın.Parçanın gecikmesi,gümrüğe takılması seni hiç mi hiç bağlamaz,hele ki bahsettiğimiz süre 3.5 ay olunca...Bende de çin malı motosiklet var şimdi markasını söylersem o marka bu marka muhabbetleri doğacak gene,ben istediğimde istediğim parçayı bulabiliyorum,olmayanlarda maximum 3 gün içinde gelio...Hakkını aramalı bence herkes.Motoru satmayı biliyorlarsa parçayıda bulmak zorundalar

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    adına sevindim
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

fuat_rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tip sorunları yaşamak istemiyorsanız yapacak teksey güvenilir bir marka satın almak.ne demişler bi malın kalitesinden anlamıyorsan fiatına bak

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Yaw bir ben mi memnunum yani Mondial den..
    İlkan:jincheng bu motorları Çinde bu motoru üreten firma.Benim niyetim sana yardım etmekti,ama sen saldırmayı tercih ettin canın saolsun.
    İst. da Sevpa var,ben ordan aldım ve gayette memnunum onlardan.Birde orayla görüş bakalım.Ben destek mestek değilim,normal bir vatandaşım..
    Herkes hakettiğini yaşar.

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    bu ne panik bu ne kargaşa böyle yaa....
    neyse,görüşümü aktarayım;

-mondial çin malı diğer motorlar arasından sıyrılmayı başarmaya aday bir makina
    -uğur eski iyi bildik bir marka
    -mondial servisleri mondialin o bahsettiğimiz olumlu yönünü yerle bir ediyor
    -uğur motosiklet işinden anlamıyor
    -motorumdan memnunum,sağlam,yeterli ve işimi görüyor...
    -uğur servis konusuna biraz daha eğilmeli

bu konularda tenkite pek açık değilim arkadaşlar...

saygılarımla...

Motosikleti
    Sevgili potenza Kardeşim;

Kusura bakma benim amacım seni kırmak değil ancak insan bir konuda kızgın ise üzerine gelmemek lazım.Ne dersin burada yanlış mıyım sence?Ben parçamın gelmemesine kızııp sinirlendim e birde üzerine sen onları bana savununca ister istemez sana kaldı ihale kusura bakma şahsına yönelik değil bunlar.Sadece Sinir anında olmuş olaylar.Bak Tüm arkadaşlar motorlarından memnunlar.Ancak servis ve parça yönünde çok büyük sıkıntı var.Bak Bahsettim bana gelen km saati sıfır bir motosikletten sökülmüş.Sorun bu yani.OK
    Senden Tekrar Özür Diliyorum.Kusura Bakma Kardeşim...

SAYGILARIMLA
    ilkan TEK
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    Canın saolsun kardeş.Ne demek.Yeterki sorunun çözülsün.Nezaketin için saol.Bizde sana yardım etmek istiyoruz,bakma parladık bir anda.Bende hatalıyım orda.Konuştum abuk subuk.Yoksa burda hepimiz motora gönül vermiş insanlarız.Her zaman destek,hep destek.
    Gözün aydın bakalım..

grossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX-R 1000
    sevgili ilhan tek arkadaşım sana mondialin hangi modelinin , hangi parçası lazım olduda bulamayıp kanuniden parça uydurdun bana söylermisin bugün elinde en çok parça olan firma mondialdir ayrıca başka servisleri arayıp sordun mu sizde var mı diye tahmin ediyorum ki 125 kt modelinden var ve bu model mondialin en iyi motorudur bugün o modeli moto kuryeler kullanıyor ve günde 250 km yol yapıyorlar onlar neden sadece bakımlara geliyor sence

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Al malın eyyisini Çekme kaygısını.Japondan şaşmam sabrımı taşırmam.

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Olay tatlıya bağlanmış çok güzel bir şekilde de kırgınlıklar gitmiş.

Deşmemek lazım sevgili grossfire sanada merhaba. Sevgili İlhantek'in bulamadığı parça ve süre topiği okursan tarafından yazılmış. Parça yok demek bizim serviste yok demekse söylenecek birşey yok. Ama neden benim parça ihtiyacım olduğunda motorumu getiren firma servisim tarafından aranıyor elinde yoksa diğer servislerle servisim irtibata geçiyor. Bunu da atlamamak lazım.

Burası nedir? birlikte birşeyler paylaştığımız en ortak noktamızın motosiklet sevgisi olduğu biraraya geldiğimiz bilgi, zaman, deneyim, neşe, sıkıntılarımızı paylaştığımız bir ortam değil mi? Peki neden içimizden biri bir sorununu son çare olarak maduriyetini buraya açınca tepki görüyor anlamıyorum. Adam neden sorunu yokken sorun yaşadım desin ki? Ortada bir sorun olmuş ki oda yansıtmış.

Kimse Mondial kötü firmadır kalitesizdir demiyor. Yedek parça konusunda aksak bir nokta veya iletişim kopukluğu varsa da bu yakınmalar göz önünde bulundurularak karşılıklı anlayış çerçevesinde çözülmeli bir şekilde.

Konu taşıtsa Müşteri servis ilişkileri akraba ilişkileri gibidir. İki tarafta birbirini koparıp atamaz. Sorunları birlikte çözmeleri gerekir. Bu sorunda kapanmış. Tekrar yaşanmaması dileğimle.

Sonuçta herşey tatlıya bağlanmış. Bu topikte görevini tamamlamış.

Hepinize huzurlu günler. Güzel sorunsuz sürüşler.
    Sadobey

TAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Karry 125
    Arkadaslar bende mondıal kullanıcısıydım.Aldıgım motor o kadar cok arıza yaptı kı gezmekten cok servıs yolunda kullandım motorumu.ılk gun km telı koptu.4.gun gaz telı koptu.sonrada konjektoru patladı ve tum elektrıklerı gıttı motorun.servıse her goturdugumde ıse yıne mı geldın tavırlarıyla karsılastım.her parca ıcın bır hafta bekledım.motora 40 gun bındım ve en sonunda dayanamayıp neredeyse yarı fıyatına sattım.(sattıgımda hala km telı servıse gelmemıstı)motor cok ama parca yok....
    2011 Model Motoran Karry 125 (Çakma Vespa Gts 250)

TAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Karry 125
    Bır arkadasımda zat 150 aldı.ılk hafta egzosu patladı.servıse neden patlamıstır dıye sordugumuzda oluyor boyle seyler cevabını aldık.sonra kaynak yaptılar ve bızı gonderdıler.parcayı degıstırmek akıllarına bıle gelmedı.
    2011 Model Motoran Karry 125 (Çakma Vespa Gts 250)

puma007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 250R,Kawa er6F
    arkadaşlar bir hukukçu olarak bunların üstüne gitmenizi öneririm zira başka bişeyden anlamaz bunlar onları dava açmakla tehdit edin bütün olup üstüne gidin sonuç alacaksınız...garanti şartlarını iyi okuyun ve tembih edin
    motor-suzluk su-suzluktur. harley davidson..

Motosikleti
    Evet Arkadaşlar Firmanın Ne Gibi bir Dar Boğazda Olduğunun Duyumunu Aldım.
    Yedek Parça'yı Motorların Bu Kadar Satılacağını Hesap Edemeyerek Sınırlı Getirmişler.
    Burada Kocaeli'de Yaşanan Sıkıntılar Üzerine Mondial Genel Müdürü 4 Gün Evvel Kanuni Yetkili Servisi USTALAR MOTOSIKLETE Geldi.Bende Oradaydım.Dedi ki Servis Sahibi ADEM ÖRENGÜL'E "Siz Bizim Yetkili Servisliğimizi Alın,Biz Bütün Izmit'Teki Servisleri Iptal Edeceğiz.Tek Servis Siz Olacaksınız."
    Bunun Üzerine Servis Yetkilisi Adem ÖRENGÜL
    -PEKI SERVISLIĞI ALMAK PROBLEM DEĞİL.BIRISI KAZA YAPIP GELSE BANA,DESE Kİ ADEM USTA ŞU PARÇA LAZIM BENDE YOK DESEM O ADAM ARKAMDAN NE DER!!!BANA YEDEK PARÇA SIKINTIM YOK,GARANTİ VERİYORUM DESENİZ OK DİYİM."DEDİ,

Mondial Genel Müdürü,
    -YEDEK PARÇAM 6 AY SONRA TAMAM.
    DEDİ.
    NE Diyelim Arkadaşlar İnşallah Genel Müdürün Dediği Doğrudur.Parça 6 Ayda Olsada Gelse,Sıkıntılar Tamamen Sona Erse.Öyle Değilmi????

SAYGILARIMLA
    İ-L-"K"-A-N T-E-K

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    ilkantek

Verilen tarih "6 ay sonra" kelimesine dikkat ettiğinizde yeni sezona denk geldiğini görürsünüz. Firma kışın insanların motora bindmediğini düşünüyor sanırım. Adana'da şu an motor sahiplerinin %90'ı motorlarına binmeye devam ediyor. %10'luk kısım zaten lüks motor kullanıcıları onlarda hafta sonu gezileri falan. Bu durumu göz önüne aldığımızda 6 ay boyunca parça sorunun yaşanacağı bal gibi ortada. Mal satmayı biliyorlar iş servise gelince 2 kuruş harcayıp parça stoğu yapmıyorlar. Sadece 2 konteyner parça getirecekler çinden. Yuhh diyorum. Kimse aptal değil bu memlekette. Siz kandırdığınızı sanın.

Ben bu marka motoru alıp da rezil olan motorcu arkadaşlarıma üzülüyorum. Umarım sorunları çözülür.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yanlış anlamayın ama bir söylüyeceğim var x marka çin malı bir motorsikletim var tartışma konusu olmasın diye söylemiyorum,ama hazirandan beri kullanıyorum bir kere mekanik arızadan dolayı yol da kaldım fakat servis beni hiç üzmedi motorumu gelip araçla aldılar ,gereken mekanik parçayı takıp ertesi gün motorsikleti bana teslim ettiler vallaha ben servis ve yedek parça konusunda hiç sıkıntı çekmedim , inanın sizleri okudukça çok üzülüyorum , hiç birimiz çin malı da olsa bu motorsikletleri gazoz kapağı vererek almadık artık tüketiciyi adam yerine koyan firmalar artık ça bu rada söz konusu olan firma inşallah kendini düzeltir bu topik beni ilğilendirmesede takip ettiğim için sıkıntılarınızı gördükçe üzülüyorum inşallah bu yazımla sizleri üzmemişimdir dertlerinize ortak olmak istedim kusura bakmayın özür diliyorum
    saygı ve sevgi

Motosikleti
    Bence iş serviste bitiyor..Bende biliyorum asyanın,mondial in jinlun un sürprizlerle dolu olduğunu ama,neyse ki servisim çok iyi.Bende sadece ayaklık müşiri değişti...başka bir sorunum yok..he ilerde olur mu bilemem ama burda yazılanların hiç birini yaşamadım ben çok şükür..

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Potenza Sen baya şanslıymışsın.
    [I]Прекален Моториэиран[/I] :wiinkk:

Motosikleti
    HEHE Potenza Vallaha Şanslıymışsın.
    Öyle Şeyler Duyuyorum Ki,Şaşar Kalırsın Yani...
    Dediğin Gibi Herşey Serviste Biter.
    Bu Vaatandaşlar bir An Önce Sallama Bir Şekilde Servisikleri Verdiler,Şimdi Hem Onların Başı Ağırıyor Hem Bizlerin...

SAYGILARIMLA
    ilkan TEK

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler