Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motordan gelen çat sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    merhaba arkadaşlar motorum mondial 151 rs scooter
    sorunum 70-80 km ile giderken gazı bırakıp tekrar verdiğimde kuvvetli bir şekilde çatt diye bi ses geliyor anlayamadım karbüratör falanmı pislendi acaba ?
    bu aralar çok fazla benzin yakmaya başladı 7500 de çekişi de düştü yardımcı olursanız sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    şanzumanda yağ varmı
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    egzost patlamasımıdır..nasıl bir çat sesi...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı ünlümotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şanzumanda yağ varmı
    nerden bakılıyor acaba kayışın o taraflardamı ?

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzost patlamasımıdır..nasıl bir çat sesi...
    vallahi egzoz dan gelmiyor sanki çanak çömlek kırılmış gibi hani mobilet lier yaparya tekrar cikleyi çekip çat diye ses çıkarıp buna benzer bir ses

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    motorun sağ tarafında plastik bir vida var o
    Yüksek Kalite Üstün Performans

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sübap vurması olabilir çok zorlamadan servise götür, ne tarz çat onu çözmeden kesin bişi söylenmez ama en kötü olasılığı göz önünde bulundur.
    Maazallah mondial bu belli olmaz
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    motorun sesini duysak ne olduğunu söyleye biliriz ama böyle tahmini konuşmak yanlış..daha sesin nerden geldiği bile belli değil..en yakın servişse başvur bence...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR600F
    servislerden NEFRET ediyorum hepsi nasıl kazıklarız diye bakıyorlar. birde herzaman çıkarmıyo bu sesi bundan dolayı servisin anlaması çok zor en nefret ettiğim şey bu zaten anlatamamak :S sizce fazla yakması da bununla alakalı olabilirmi ?
    yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Motosikleti
    mondial mct 250 - ninja 250 r
    İST de olsan seni ii bi servis e gönderirdim kesinlikle çalma çırpma yok ustalar 4-5 nesildir motor ustası olan insanlar, motoru ve motorcuyu devamlı düşünen dürüst saygılı ve kaliteli bi servir... valla ben kefilim para canlısı insanlar digiller fiyatı bile sen belirle diyen insanlar... site adreslerini verim size http://www.redzonemotor.com/ belki ilgilenen ler olur...

Motosikleti
    CBR600F
    aklıma gelmişken yazıyım 10-15 gün önce bi gösterdim. saatlerce serviste sıra bekledim. kışın gittiğimde can ciğer olduğum etrafta methettiğim servisler ilgilenmez olmuş başlarından savar olmuş. neyse sıra geldiğinde bana arkadaşımda vardı bak dedim binicek şimdi motora 2 tur atıcak bunda problem yok dicek dedim .. öyle oldu 2 döndü bişey yok dedi abi dedim nası yok düz yolda hafif kökle bıraktığında rölantiye gelirken kuvvetli bi çatt sesi geliyo dedim nese bn sürdüm bindi arkama gıcık motor bu seferde hiç ses yapmadım çıkarmadı işte sinirlerim bozuldu tamircide zaten bunalımdamıdır nedir değişikti bide bana demezmi benzindendir 97 al diye dedim tamam abi iyiakşamlar ...
    işte böyle bir sorunum daha çözüme kavuşmadı kendim bi karbüratörü dağıtçam bakalım hayırlısı ...

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş normal sabit hızda giderken yapmıyorsa, gaz kapatıp, sonra açınca yapıyorsa, şanzıman veya içerideki dişliler ile alakalı olabilir, karbüratör den o denli ses gelecek bir yer yok tahminimce, çat diye ses aktarma organları veya motor içi dişlilerden olabilir, büyük ihtimal, sesi iyi dinle bakalım, çoğalacakmı, bir süre nazikçe bin, yakıt konusu çok farklı, subap ayarı, hava filtresi, ateşleme, birçok sebep olur, ayrıca benzin zamlanıyor onuda hesaba katıyormusun, kolay gelsin

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş normal sabit hızda giderken yapmıyorsa, gaz kapatıp, sonra açınca yapıyorsa, şanzıman veya içerideki dişliler ile alakalı olabilir, karbüratör den o denli ses gelecek bir yer yok tahminimce, çat diye ses aktarma organları veya motor içi dişlilerden olabilir, büyük ihtimal, sesi iyi dinle bakalım, çoğalacakmı, bir süre nazikçe bin, yakıt konusu çok farklı, subap ayarı, hava filtresi, ateşleme, birçok sebep olur, ayrıca benzin zamlanıyor onuda hesaba katıyormusun, kolay gelsin
    sağol dostum motor scooter 151 rs belirteyim.
    karbüratör derken bana biraz pislendi gibi geliyor yani benzin yanmadan egzozda patlıyordur diye düşünmüştüm fakat enteresan bi ses arkada oturan sesi duyunca irkiliyo kafasını arkaya çevirip bakıyo birşeymi düştü diye artık normal karşılıyorum.
    evet zamnlanma konusunu söylediğin çok iyi oldu onuda katıyorum fakat şöle diyim benzin zamlıda olsa şuan gittiği km yi eski hali olsa 2 kişi de alırdı gibime geliyor.neyse lokma takımı alıcam bakalım yavaştan dağırçam teşekkürler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler