Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Isınınca rolantide durmuyor.Sebepleri nedir ki???

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Dostlar makinem Hyo GV650.Sorun şu :

Motor belli bir ısıya yükselince rolantide durmuyor.Hafif bir rolanti dalgalanmasının ardından stop ediyor.Üstelik motor soğukken çalıştırdığımda hiç bir sorun yok.Şöyle adam akıllı ısındığında debriyaja basışımda veya boşa aldığımda 'tık' makine stop ediyor.Sanki birazda makine çok ısınıyor gibi fan devreye giriyor yani bu arada...

Bende stop edipte karizmayı çizmemek için kırmızı ışıklarda veya durmalarda elimle gaz kolunu hafif açıyorum ve motoru stop etmekten kurtarıyorum.Fakat o hafif gaz açamada dahi rolanti derinden dalgalanıyor.Gazı bıraksam kesin stop etcek yani.Neyse yeşil yanıyorda gazlayıp gidiyorum.Performansında ve çekişinde hiç bir sorun yok,bu haliyle bile 200-210 üstünü deviriyor

Benimde olduğu gibi çoğunuzun aklına rolanti ayarı geliyordur fakat rolanti musluğunu her türlü şekilde denedim.Rolantiyi çok yükseltiğimde stop etmedi ama rolanti dalgalanaması yaşandı gene.Üstelik rolanti çok yüksekti zaten o şekilde bir seviyede olmaması gerek.

Şu ana kadar tek yaptığım şey hava filtesini temizletmekti...Akılama hava/benz ayarı(karbüratör ayarı),sibop ayarı gibi şeyler geliyor.Çift karbüratörlü olduğu için ustalar ayarı tutturamam diye çekiniyor.Bilgisayara bağlatırsan daha iyi olur diyorlar.Ne kadar doğrudur bilemem.Hem üstelik bilgisayar ölçümlü motor servisi kaç tane var memlekette ki?

Sizce başka mantıklı neler olabilir.En basitten en kötü duruma kadar bütün seçenekleri görmek isterim.Şimdiden teşekkürler...

Saygılarımla
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...
    http://www.allstategarage.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

büyük motor almanın dez avantajı işte bu motordan anlayan usta sayısı çok az.

Motosikleti
    Shadow VT750
    hmm buradan pek cevap alamayacağım galiba,neyse kolları sıvayıp bu işin üstesinden geleceğim artık...Sonuçta motor karbüratörlü ve sistemi kara düzen eski mantık.Bujilerden başlayıp,hava karışım ayarına kadar gidicem.Bilgisayar içinde normal otomobillerin girdiği cihaza sokacağım artık...
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    motor bi yerlerden hava alıyo olabilir. minik terlemeler, yağ köpürmeleri var mı ısınınca? hararet gördü mü hiç?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Sorun karburator hava ayarında kendın elleme hyonun dılınden hasanpasada nıyazı usta var ona ugra 5 dk halleder...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor bi yerlerden hava alıyo olabilir. minik terlemeler, yağ köpürmeleri var mı ısınınca? hararet gördü mü hiç?
    yani hararet göstergesi kırmızıya falan ulaşmadı hiç,yarıyı biraz geçti o da normal zaten.bu sorundan öncede o seviyelerdeydi ama hiç stop etmezdi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 AM ----------

Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun karburator hava ayarında kendın elleme hyonun dılınden hasanpasada nıyazı usta var ona ugra 5 dk halleder...
    kütahyadayım dostum ben istanbula kaçabilirim ama....

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani hararet göstergesi kırmızıya falan ulaşmadı hiç,yarıyı biraz geçti o da normal zaten.bu sorundan öncede o seviyelerdeydi ama hiç stop etmezdi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 AM ----------

kütahyadayım dostum ben istanbula kaçabilirim ama....
    Iyı bır usta bulman gerekecek o zaman dostum ama kacıp gelebılırsen yardımcı olurum gıderız ona hallettırırız. cep nomu kaydet gelırsen haber ver 0535 976 08 78
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece şu yada bu nedenden denilebilecek bir sorun değil. Kısaca düşük devirde motor stop ediyor. Bunun en önemli nedeni yakıt hava karışımı ile alakalı olsa gerek. Hava filtreni temizlettiğini söylemişsin fakat değiştirmeni tavsiye ediyorum. Aynı sorunu 250 comette yaşadım, hava filtresi temiz gözükmesine rağmen tamamen parçaladığımda içinden bir avuç toz çıktı. Fakat sorun şu ki performansın düşmediğinden bahsediyorsun. Bu durumda performansın da düşerdi. Bir diğer ikinci seçenek ateşleme ve diğeri de sibop ayarı. Zaten sende tüm seçenekleri sıralamışsın. Ama yinede hava filtreni değiştir
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o problem bendede oluyor, ısınınca rolanti düşüyor ve stop ediyor
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    kymcoda aynı sorunu yaşamıştım,daha sonra depoyu temizletip benzin aldığım benzinciyi değiştirdim düzeldi. Yakıta başka sıvı(su büyük ihtimalle) karıştığını söylediler.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Motosikleti
    YAMAHA
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar makinem Hyo GV650.Sorun şu :

Motor belli bir ısıya yükselince rolantide durmuyor.Hafif bir rolanti dalgalanmasının ardından stop ediyor.Üstelik motor soğukken çalıştırdığımda hiç bir sorun yok.Şöyle adam akıllı ısındığında debriyaja basışımda veya boşa aldığımda 'tık' makine stop ediyor.Sanki birazda makine çok ısınıyor gibi fan devreye giriyor yani bu arada...

Bende stop edipte karizmayı çizmemek için kırmızı ışıklarda veya durmalarda elimle gaz kolunu hafif açıyorum ve motoru stop etmekten kurtarıyorum.Fakat o hafif gaz açamada dahi rolanti derinden dalgalanıyor.Gazı bıraksam kesin stop etcek yani.Neyse yeşil yanıyorda gazlayıp gidiyorum.Performansında ve çekişinde hiç bir sorun yok,bu haliyle bile 200-210 üstünü deviriyor

Benimde olduğu gibi çoğunuzun aklına rolanti ayarı geliyordur fakat rolanti musluğunu her türlü şekilde denedim.Rolantiyi çok yükseltiğimde stop etmedi ama rolanti dalgalanaması yaşandı gene.Üstelik rolanti çok yüksekti zaten o şekilde bir seviyede olmaması gerek.

Şu ana kadar tek yaptığım şey hava filtesini temizletmekti...Akılama hava/benz ayarı(karbüratör ayarı),sibop ayarı gibi şeyler geliyor.Çift karbüratörlü olduğu için ustalar ayarı tutturamam diye çekiniyor.Bilgisayara bağlatırsan daha iyi olur diyorlar.Ne kadar doğrudur bilemem.Hem üstelik bilgisayar ölçümlü motor servisi kaç tane var memlekette ki?

Sizce başka mantıklı neler olabilir.En basitten en kötü duruma kadar bütün seçenekleri görmek isterim.Şimdiden teşekkürler...

Saygılarımla
    dostum senin sorunun çözümü belli motorun yağını değişecen, veya kötü yağ koymuşsun makinaya tercihen castrol yağ koy motorda tık kalmaz...
    Yolda Olmak Güzel...

SimurG_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı Maceracı007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senin sorunun çözümü belli motorun yağını değişecen, veya kötü yağ koymuşsun makinaya tercihen castrol yağ koy motorda tık kalmaz...
    Gv 650 forumunu incelersen görürsün zaten doğru yagı bulmak için 3 gün araştırma yaptı...
    yola bir düşüldü mü ömür boyunca gidilir ekmeğin ve şarabın peşinden turnaların peşinden
    büyük şehirler büyük aşklar çığlık çığlığa terkedilir...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Jikle açık veya yarı açık bırakılmış olabilir mi =? Soğukken kolay çalışma, kısa sürede hararet seviyesinde çabuk ısınma, gaz kolunu bırakınca stop etmesi. Veya otomatik jikle ise motor ısınınca devreden çıkmıyor ve hala devrede kalıyor olabilir mi =? Bu problemin yağdan kaynaklandığını sanmıyorum.

200-210 deviriyosan ve çekişte sorunun yoksa, yağ, benzin ve hava filtresinde sorun olcağını tahmin etmiyorum, karbüratör gibi geliyor bana ama eski tip karbüratörlülerde sorun kolay çözülür, kolay gelsin.

Motosikleti
    Shadow VT750
    yardımlar için çok sağolun arkadaşlar.Şuan yeni iridyum buji ve hava filtresi siparişi verdim.Birkaç gün içinde elime geçimiş olacak.YAni hava ayarı falan öyle oynatmak riskli iş sonuçta 10000 km deki motorun hava ayarı öye kolay bozulmaz.Ya yakıtta bi sorun var,ya buji nemlendi(bu aralar basınçlı suyla yıkadım birkaç kez) yada hava filtresi artık miladını doldurdu.Hava filtresi olabilir çünkü en son temizlettiğimde çok toz çıktı filtreden,tozdan dolayı motor rolantiye düştüğünde yeteri hava alamayıp benzini yakamayıp boğulup stopta edebiliyordur.

Bakalım işte seneryolar çok fazla ilk başta buji ve filtreyi değiştireyimde sonucu tekrar yazacağım buraya...

saygılar...

Motosikleti
    kuba-skyjet sj150-23
    karbüratörden motora giden boruyada bak çatlaksa ondanda oluyo

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Subablar sıkıdır Isınınca dahada sıkışır oda stopa neden oluyor. Bence öncelikle subab ayarlarına bakılmalı.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Shadow VT750
    Teşekkürler inanın bütün söylediğiniz ihtimalleri dikkate alıyorum.Çok teşekkürler biraz vakit bulabilirsem kolları sıvayacağım =(

_UnReaL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF250
    Tvs apache im var ilk aldığım zamanlar bendede aynı sorun vardı gerçi 150cc ama, hava ayarı kısıkmış düzeldi rolanti düzene girdi. Umarım faydası olur. geçmiş olsun.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bence fabrika ayarını bozdurma bujiyi ve buji kablosunu değiştir.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler