Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha galaxy mobilet aldım sorun var bi bakabiirmisiniz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle merhaba
    yahama galaxy marka mobilet aldım 3 gün oldu 2. el aldım.
    1 saat önce felan motorda benzin bitmek üzereydi ve bende önceden yağı çok koyduğumu düşündüğüm için benzin bitene kadar gezdim sonra gittim benzin aldım motor çekmeye başladı durduğu yerde istop etmezdi simdi istop ediyor ve çok rahat çıktığım bayırda tıkanıyor bunu sebebi ne olabilir ve nasıl bu sorunu düzeltebilirim....
    Bnm ilk aklıma gelen galıba benzin dibini kokladı ve yağ yaktı karbiretor ü felan temizlesem eski haline gelirmi?
    ÇOk moralım bozuldu 2 kişi çok rahat çıktığımız bayırd devir düşüyür motor can çekişerek çıkmaya başlıyor lütfen yardım edin hevesim kaçtı cnm sıkıldı bu duruma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım her benzin aldığında 1 litreye 50 gram iki zamanlı yağ koycaksın..
    bak her benzın aldıgında diyorum yağ fazlaydı şimdi koymıyım sonra koyarım yok..
    Motoru kilitlersin sonra oturup ağlarsın başında
    Sen şimdi git benzin al bi şişeye içine yeterli ölçülerde yağıda karıştır dök depoya bikaç tur at zorlamadan düzelir
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

benzin aldım yağ da koydum bir kaç tur değil baya turladım yinede düzlemedi.
    Birde bu benzin vanasında 3 şeçenek var biri off bunu biliyorum zaten biri on buda açıyor biride reset bu nedir?
    RESET te bile benzin gidiyo motor çalısıyor yarın bi karbiritöre temizliyim inş düzelir ya

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    reset değil o sadace res yazar oda yedek depo demek
    Yağ koyuyorsan sorun yok sakın motoru yağsız bırakma..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

ama 1 saat önce sorunsuz giden motor sımdı boğuluyor servisemı goturcem acabam canımı çok sıktı hevesim kaçtı nedense

yağ miktarı önemli

merhaba öncelikle hayırlı olsun motorunuz benim tavsiyem benzin deposunu iyice boşaltıp temizlemen ve yeniden bir litreye 50 gr yağ koyarak benzin koyman bu şekilde bir süre bindikten sonra düzelmesi lazım bu arada bujiyide temizlersen iyi olur iki zamanlı motorlarda bu durum çok oluyor benzin koyarken riske girmeyelim deyip yağı fazla koyuyoruz sonrada yağ fazlaydı deyip yine yanlış yapıyoruz en güzeli 5 litre benzine 250gr 2 zamanlı yağı koyup bidonu iyice çalkalayıp dolduracaksın depoya garantili olur kazasız sürüşler dilerim

Wast* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motora sakın kalın yağ koyma ince yağ koy ama cok fazla ince yağ koyarsan sadece motor çekişten duşer res'de yedek oluyor benzın olmayıp motor stop edınce alırsın ona bujıyı dehiştir NGK ya da BOSH marka buji al wast

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler