Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

karbiratörü söktük kimse topluyamıyo yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    slm arkadaşlar suzuki freewind xf 650 motor aldım 2.el almışken bakım yaptırim dedim yan dükkanım kawazaki piago servisi herneyse abimle söktük temizledim buji fln taktık diger motorlar gibi sanıyodum daha önce çok sökmüştüm ama bu motor farklıymış o günden sonra motor ayar tutmadı hortumları karıştırdık çaglayanda bi ustaya götürdüm yaptım dedi ertesi sabah calıstırdım gene tekliyo motor sonra araştırdım kim yapabilir diye maslak oto sanayide büyük motorları yapan biyer varmış oraya götürdüm oda yaptım gel al dedi 145ytl çaglayana verdim 270 de maslaktaki ustaya hala sorun aynı düzelmedi ben para babası degilim şimdi yandaki ustamla yapmaya çalışıyorum anladımki motordan cakan usta yok motor çift karbiratörlü çift bujili tek silindir li sanırım belli devire kadar tek karbiratör çalışıyo sonra 2.si çalışıyo bu karbiratör hortumlarının şemasını falan arıyorum yada bu motorun aynısından olupta yardımcı olucak bir arkadaş varmı?artık şu ustaya götür fln demeyin 3 usta da yapamadı hepside birbirinden iyi altı üstü hortumları karıştırdık ben etiler armutludayım bana yakın bu motordan varmı?suzuki servisini arıyorum şuan telden belki şemasını tarif ederler çıkmazdayım valla
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Napıyosun sen ya ? Para Kolay mı KAzanılıyor. Bitane Freewind Bul onunla Bire bir Toplayın Hİçbişey Yapamadıysanız..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Belkide sorunun karburatör değildir. ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Napıyosun sen ya ? Para Kolay mı KAzanılıyor. Bitane Freewind Bul onunla Bire bir Toplayın Hİçbişey Yapamadıysanız..
    ya bu kadar zor bişi olucagını tahmin edemedim illaki ustadır toplar dedim bilseydim baştan öle yapardım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:05 PM ----------

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belkide sorunun karburatör değildir. ?
    karbiratör diye umuyorum cünkü bir tk onu elledik aküsü falan hep sıfır aldım tekerlerini bile değiştim ya boyası bile sıfır gs 1200 tamir eden usta bile yapamadı sabah gaza basınca pat pat sesler cıkıyo gaz yemiyo hava benzin oranını tutturamıyo bilen yokmu gerekirse resimleri ceker atarım siteye
    Motosiklet mucidi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    maslakta fevzi ustayamı gittin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    mesajı okuyunca ulu bilge "Google" a sordum
    yönlendirdği siteden
    http://www.mosed.net/forum/mosed-mot...-650-freewind/ sayfasındaki mesajlardan

http://rapidshare.com/files/12068949...ice_Manual.pdf
    adresinde 350 syf servis klavuzu var diyor
    incelemekde fayda var
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maslakta fevzi ustayamı gittin...
    hyr isim vermek istemiyorm fevzi ustayıda arıcaz telden olmadı netten arıyorum bi resmini fln görsem bende yaparım ya şema falan lazım bana karbiratörün içidekiler bile yenilendi yok sorun hala aynı hortumlar takılı degil bi o kaldı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:18 PM ----------

Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajı okuyunca ulu bilge "Google" a sordum
    yönlendirdği siteden
    http://www.mosed.net/forum/mosed-mot...-650-freewind/ sayfasındaki mesajlardan

http://rapidshare.com/files/12068949...ice_Manual.pdf
    adresinde 350 syf servis klavuzu var diyor
    incelemekde fayda var
    bakıyorum arkadaşım ç k sagol zaten deminden beri sitelerde arıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:19 PM ----------

linkler ölüymüş bulcam ama arıyorum
    Motosiklet mucidi

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Bence sen on buna para kaptırmadan SUZUKİ yetkili servisine git ve soruna köten çözüm getir kardeşim
    belki 150.-TL daha verirsin amma sonun ne olduğu belli olur ve bir dahaki sefere alternatif çözüm aramana gerek kalmaz çünkü alternatiflerin 100/90'ı adamı söğüşlemeye bakıyor Acı ama gerçek....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp adresinde freewindr in servis manuel i var
    113. sayfa ve sonrası karbüratör ile ilgili.

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    cebimde para eksik olmazdı vala suan 150 ytl fln yok nasıl kendim bozduysam kendim yapmayı denicem
    Motosiklet mucidi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben suzukı tekayı aradım yardıma...o fevzi usta anlar onun dilinden dedi....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yuh bi karbüratör söküp takma 150 lira demek..
    İstanbulda ufak bi dükkan açsam köşeye dönerim heralde..
    Karbüratör pistonunun iğnesinin sekmanı olması gerekiyor arkadaşım eğer o ufacık sekman kayıpsa iğne pistondan bağımsız hareket eder ve patlatmalar olabilir
    Ona bir bak istiyosan ilk aklıma gelen bu oldu

Buyur karbüratörün fotosunuda atıyım..

вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp adresinde freewindr in servis manuel i var
    113. sayfa ve sonrası karbüratör ile ilgili.
    çok saol ya tamam indiriyorum bakalım neymiş motor dükkanımın önünde sökük duruyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:37 PM ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben suzukı tekayı aradım yardıma...o fevzi usta anlar onun dilinden dedi....
    çok saol ben şemayı indirim ustamla bakıcam yapamazsak diger cözümleride degerlendiricem Allah herkezden razı olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:38 PM ----------

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh bi karbüratör söküp takma 150 lira demek..
    İstanbulda ufak bi dükkan açsam köşeye dönerim heralde..
    Karbüratör pistonunun iğnesinin sekmanı olması gerekiyor arkadaşım eğer o ufacık sekman kayıpsa iğne pistondan bağımsız hareket eder ve patlatmalar olabilir
    Ona bir bak istiyosan ilk aklıma gelen bu oldu
    büyük motorun derdide büyük oluyo.ya motor şimdi ilk çalıştırmada rahatsız calısıyo ama sonra kontagı kapatıp acınca düzeliyo bozuluyo fln derken düzeliyo cözemedim
    Motosiklet mucidi

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok saol ya tamam indiriyorum bakalım neymiş motor dükkanımın önünde sökük duruyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:37 PM ----------

çok saol ben şemayı indirim ustamla bakıcam yapamazsak diger cözümleride degerlendiricem Allah herkezden razı olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:38 PM ----------

büyük motorun derdide büyük oluyo.ya motor şimdi ilk çalıştırmada rahatsız calısıyo ama sonra kontagı kapatıp acınca düzeliyo bozuluyo fln derken düzeliyo cözemedim
    Selenoidlere baktın mı?
    2. resimdeki 12 numaralı parça
    Bir hata olmasın onlarda yada giriş çıkışları tıkanmasın bi kontrol et istersen
    Hava ayarını selenoidler otomatik olarak ayarlıyorlar çünkü
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Selenoidlere baktın mı?
    2. resimdeki 12 numaralı parça
    Bir hata olmasın onlarda yada giriş çıkışları tıkanmasın bi kontrol et istersen
    Hava ayarını selenoidler otomatik olarak ayarlıyorlar çünkü
    onların hortumu takılı degildi işte şemaları anlamaya çalışıyorum
    Motosiklet mucidi

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onların hortumu takılı degildi işte şemaları anlamaya çalışıyorum
    O zaman boşuna para vermişsin arkadaşım
    Selenoidler zaten düşük devirde hava ayarını kapatıp yüksek devirde açıyorlar
    Düşük devirde fazla hava geldiği için patlatma sorunu yapıyordur motorda..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    O zaman boşuna para vermişsin arkadaşım
    Selenoidler zaten düşük devirde hava ayarını kapatıp yüksek devirde açıyorlar
    Düşük devirde fazla hava geldiği için patlatma sorunu yapıyordur motorda..
    2, resimde 27 nolu tüpten bi kablo cıkıyo aşşa dogru onu nereye takıcagımı bulamadım hava ayarı yapmam gerekiyo anlaşılan bide keşke burda olsanda tarif etsen yavv
    Motosiklet mucidi

Selenoidin bir ucuna takıcaksın
    27 nolu tüp filtre zaten toz gelmemesi için konulmuştur
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    şimdi aklıma takılı kalan bişi var 2 karbüratörde aynı anda aktifmi yoksa belli bir devire gelince digeridemi aktif oluyo?selenoidi bi karbüratöre taktım öteki karbüretörüde deponun hava çıkışına ama fark edermi hangisini hangisine takdığım? şuan motor normal çalışıyo sabah ilk marşa bastıgımda tekrar sorun yapmasından korkuyorum sökmüşken herşeyi doğru takmalıyım sibop ayarıda yapıcam çok sıkmış sözde ustalar
    Motosiklet mucidi

stunt_rider_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K 1200 R
    dostum buradan servis kitapçığı var ingilizce ama. resimler işine yarayabilir belki.
    ben şundan da şüpeleniyorum karburatörü komple söktünüzya senkron ayarını bozmuş olabilirsiniz haberiniz olsun. büyük motorda karbüratör ellenmez genelde çünkü bidaha ayar tutmaz anca bilgisayarlı cihaza bağlanır öyle yapılır yani senkron ayarı yaptıracaksın motora yeniden. kolay gelsin sana tekrar
    http://rapidshare.com/files/13966405...ice_Manual.pdf

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler