Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tiger 250 Devir Saati

Motovento
    REKLAM ALANI

Devir göstergesi garantide (2 yılda) 3 kere değişti. 4. değişim 200 TL denince yaptırmadım kendim onardım. Sistemde Step motor ve DSP işlemci kullanılmış. Program siliyor. Tabiiki programı yeniden tazeleme şansınız yok. Değiştirmek zorundasınız.

Ancaaak

Kendim Devir saatimi 50 TL gibi bir maliyetle
    PIC işlemci
    Yazılım
    Baskı devre
    Ve diğer devre elmanları
    Malettim. İsteyen arkadaşlara 50 TL karşılığı Devir saatlerinin işlemcisini değiştirip yenileyebilirim. Yada sipariş edenlere kargo ile gönderirim Kendileri montajını yaparlar veya yaptırırlar.

İhtiyacı olanlara Duyurulur.
    MSN "end_el_san@hotmail.com"
    Yaptığımız çalışma görüntülerine ait fotoğraflar alttaki linktedir.
    http://www.end-el-san.com/tiger/
    Eğer "Ben Yaparım" Diyen Babayiğit varsa buyursun şemalarıda hazır.
    Programını yazıp çalıştırmak kendisinden

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:45 PM ----------

Resimleri bu siteye nasıl ekleyeceğimi gösterebilecek kimse warmı ?

ekleyebildimmi aceba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    güzel olmuşş ellerine saglık böyle bir şey oldumu seni buluyoruz anlasılan

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Bravo keşke benimde elimden böyle işler gelse.
    Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu

.....TEHDİT.....

Motosikleti
    kanuni tiger05 dı. şimdi 92 integra
    eskı bı tıger kullanıcısı olarak guzel iş becermıssın zaten servıstee hıc bı halttan anlamıyorlarr sadece parca degıstırıyor yalan yere o parca ıcınde haftayı bulan bekleme soz konusu fab. ist ıcınde bekletıyolar hatta bı defasında gel gıdıp alalım fab. dıyorum yok olmaz onlar gondercekmıss adamlar kendılerını padısah sanıyor
    hem bu yuzden sattım hemde sogudum motordan her seferınde ıskenceye donusmustuu servıss
    markası modeli önemli degil asıl önemli olan ::: istedigin zaman...istedigin sekilde...istedigin yerde olman....özgürlük...

Yeniden Tiger Devir Saati (Takometre)

Alıntı DedeTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir göstergesi garantide (2 yılda) 3 kere değişti. 4. değişim 200 TL denince yaptırmadım kendim onardım. Sistemde Step motor ve DSP işlemci kullanılmış. Program siliyor. Tabiiki programı yeniden tazeleme şansınız yok. Değiştirmek zorundasınız.

Ancaaak

PIC işlemci
    Yazılım
    Baskı devre
    Ve diğer devre elmanları
    Malettim. İsteyen arkadaşlara 50 TL karşılığı Devir saatlerinin işlemcisini değiştirip yenileyebilirim. Yada sipariş edenlere kargo ile gönderirim Kendileri montajını yaparlar veya yaptırırlar.

MSN "end_el_san@hotmail.com"
    Yaptığımız çalışma görüntülerine ait fotoğraflar alttaki linktedir.
    http://www.end-el-san.com/tiger/
    Eğer "Ben Yaparım" Diyen Babayiğit varsa buyursun şemalarıda hazır.
    Programını yazıp çalıştırmak kendisinden [COLOR="Silver"]

Görüntüyü nasıl ekliyceemi kimse söylemedi hala bana !!!

Şimdi Tüm Dökümleriyle Yeniden Yayınladım
    Hemde PDF olarak

http://www.end-el-san.com/tiger/Takometre Tez.pdf
    Şeması, Baskı Devresi, Montaj Planı ve Derlenebilir Açık Kaynak Kodlu Programı

Daha Ucuz
    Güle Güle Kullanın

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    benim devir saatimde çalışmıyor göndersem yaparmısınız?

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Tam aradığım şeydi. PIC için hex dosyasına nereden ulaşacağız acaba?

Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim devir saatimde çalışmıyor göndersem yaparmısınız?
    Yaparız Babam Neden Yapmayalım.
    eskisini yolla tekrar kutulayıp kargo ederiz.

telefonlada erişebilirsin msn ilede
    msn: end_el_san@hotmail.com
    cep:532 225 4515 - 552 225 4515 - 542 733 8038
    sabit: 262 321 4667

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:07 ----------

Alıntı AyhaN2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam aradığım şeydi. PIC için hex dosyasına nereden ulaşacağız acaba?
    verilen PDF te açık kaynak kodu var
    pic basic pro ile derleyebilirsin
    hex çıktıyıda istediğin giib kullan

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Şimdi gördüm :D 16F84 ile kendi motosikletime yapmayı düşünüyordum böyle bir proje. Bunu görünce direk gaza geldim :D Aklıma takılan bişey var ölçümü nereden yapıyor acaba? Clock palsi nereden alıyor?

Şimdi gördüm :D 16F84 ile kendi motosikletime yapmayı düşünüyordum böyle bir proje. Bunu görünce direk gaza geldim :D Aklıma takılan bişey var ölçümü nereden yapıyor acaba? Clock palsi nereden alıyor?
    eğer palsler uygunsa kendinde öyle bir yapı yoksa drect plantinden alabilirsin zaten şemdada rahatça anlatıyo pdf i incele soru gerektirecek hiç bişey bulamazsın

eğer malzeme yoksa tek takıldığın yer bipolar step motor olacaktır

herhangi bir step motor olmaz
    tiger için tasarlanmıştır tigerın kendi üzerindeki step motoru kullanabilirsin

kısacası her iki yönede dönebilen saat motoru gibi bişey bu adım motor

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Elimde step motorlar var. Step motoruma göre gösterge çizerim :D. Bende Tiger yok zaten. Boardta bi deneme yaparım yarın. Orda step motorlar kaç para?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

Birde rica etsem platinin resmi var mı acaba Tiger da?

Elimde step motorlar var. Step motoruma göre gösterge çizerim :D. Bende Tiger yok zaten. Boardta bi deneme yaparım yarın. Orda step motorlar kaç para?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

Birde rica etsem platinin resmi var mı acaba Tiger da?
    Step motor bendede yok bozuk devir saatlerini ayağa kaldırmak amacıyla tasarlamıştım genelde kullanılan DSP işlemci program sildiğinden motor bozulmuyo bu sebepten kendi step motorunuza göre ya kadran yada programda değişiklik yapmalısınız

step motorla ilgili resimler aşağıda link olarak verilmiştir
    http://www.end-el-san.com/tiger/Tiger 14.jpg
    http://www.end-el-san.com/tiger/Step Motor.jpg

Platinin resmi yoktur ancak şemada bağlantısını bulabilirsiniz ateşleme bobininin 2 girişinden birisidir.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Teşekkür ederim .Kadran yerine ledli olabilir. Ledli daha kolay programlanacak ve daha güzel görüneceğini düşünüyorum.

Teşekkür ederim .Kadran yerine ledli olabilir. Ledli daha kolay programlanacak ve daha güzel görüneceğini düşünüyorum.
    eminim haklısındır

ancak devrenin yapısı geleneksel takometre üzerine inşa edilmiştir.
    motor programın çıktısını ledli displey yada bar gfaph display ilede yapabilirsin
    tamamen yeteneğine bağlı

platin meselesine gelince artık hiçbir motorda platin kullanılmıyo biliyosun sanırım
    şarj bobininin içinde küçük bir muşur (bobin yada Hal dedektörü) sensor ile deviri elektiriksel sintyale dönüştürüp beyin denen elektronik sisteme aktarmaktadır. ancak ateşleme bobininin + ya bağlanmayan ucundan drect çıkış alıp bizim devrenin platin girişi denen ucuna bağlayabilirsiniz

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Alıntı DedeTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eminim haklısındır

ancak devrenin yapısı geleneksel takometre üzerine inşa edilmiştir.
    motor programın çıktısını ledli displey yada bar gfaph display ilede yapabilirsin
    tamamen yeteneğine bağlı

platin meselesine gelince artık hiçbir motorda platin kullanılmıyo biliyosun sanırım
    şarj bobininin içinde küçük bir muşur (bobin yada Hal dedektörü) sensor ile deviri elektiriksel sintyale dönüştürüp beyin denen elektronik sisteme aktarmaktadır. ancak ateşleme bobininin + ya bağlanmayan ucundan drect çıkış alıp bizim devrenin platin girişi denen ucuna bağlayabilirsiniz
    İşte benimde kafamı karıştıran nokta orası oluyor. Biraz kurcalayınca bağlıcak biyerler bulurum teşekkürler Bu dersleri lisede görmem inşallah üniversitede işime yarayacak =) Hayırlı işler kolay gelsin.

Motosikleti
    Mondial100kh
    Lisede iken yazardım program eline sağlık..

[QUOTE=DedeTR;1661282]Devir göstergesi garantide (2 yılda) 3 kere değişti. 4. değişim 200 TL denince yaptırmadım kendim onardım. Sistemde Step motor ve DSP işlemci kullanılmış. Program siliyor. Tabiiki programı yeniden tazeleme şansınız yok. Değiştirmek zorundasınız.

Ancaaak

PIC işlemci
    Yazılım
    Baskı devre
    Ve diğer devre elmanları

ne ıslemcı arızası yaw neden bahsedıyorsun sen devır saatının yanma sebebı konjektor arızası sonucu devır saatıne yuksek elektırık gelmesıdır arızanın yuzde 95 sı bu yuzdendır hangı parcaya ne programı atıyosun 35 tl fazla olursa 30 tl ye aynı gun kargoya verırım bana gonderenler bu sıtede mevcut ılk gunku gıbı olur konjektor arızası nuksetmedıkce hıc bısey olmaz garantı verırım..

1 yıl sonra ancak cevap verebildiğim için kusura bakma
    Sevgili kartepeli kardeşim devrede bilgisayar işlemcisi var adıda dsp (Digital Signal Process) Program olmadan bilgisayarlar bir işe yaramaz.
    Konjektörden gelen voltaj 12 ile 15 volt arasında olduğundan Bilgisayarın çalışabileceği en fazla 5 volta ayarlayan devre dışında yanacak bişey yok.
    ama cep telefonunun yazılımı çökmesi gibi bundada sağlıksız programlama ve devre tasarlanması sebebiyle çökme yaşanmaktadır.
    ben ise sistemini bilip bilmediğinden emin olmadığım step motor sistemine adapte ettiğim komple bilgisayarı yeniden tasarlayıp programladığım gibi üniversiyte bitirme tezi olarak hocalara sundum.
    motosıkletimde hala kullanıyorum.
    merak ediyosan gelip görebilirsin.
    üşenmem açar dağıtır gösteririm devreyi eğer yayınladığım fotolar yetmediyse.

kolay gelsin.

Telefoncu DEDE
    Belsa Plaza
    Kocaeli

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Hastasıyız Dedeeeee Kralsın
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Konu tekrar acilmis sanki, arkadaslar kaynak kodlari ve devre semalarini tekrar paylasir misiniz, ben de biraz anlarim bu islerden. Ama yok su fiyata yapar yollariz derseniz makul fiyatlar karsiligi onu da kabul ederim.

Kazasiz belasiz surusler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler