Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mobilet kalkış balatası nerden bulabilirim

Motovento
    REKLAM ALANI

akadaşlar mobiletimdeki sorunu buldum kalkış balatasındaki somon çıkıyor motor bi yere diğer parça bi yere sonra iyice sıkınca motor kendıne geldı artık tıkanmıyor ama o somon ve ince bi şey daha var ve kalkıs balatalarnı kopmle değiştirmek istiyprum nereye giebilirim bunun için yada nerden bulabilirim? alıp kendımde takabilirim çünkü.

buda motorumun resmi boyalı yeri ve nokta ile olan somon dan bulmam lazım. mobilet kullanmışlar iyi anlar zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    herhangi bir bu tarz moped iki zamanlı motosiklet parçası satan yere git sana aadıgın şeyi verirler. yalnız komple olarak almanda fayda var bütçen müsaitse. yan sanayi felanda alma çabuk dagılır.

Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhangi bir bu tarz moped iki zamanlı motosiklet parçası satan yere git sana aadıgın şeyi verirler. yalnız komple olarak almanda fayda var bütçen müsaitse. yan sanayi felanda alma çabuk dagılır.
    hızlı cevap için tşkler istanbulda istinyede yamahanın satış yri var ordan sıfır ını bulabilirmiyim acaba gerçi pek masraf olcağını sanmıoyrum ama motordakı tum sorunların başında gelen küçük bi somon motorun çekisinivs herşeyini düşürdü sımdı içim rahat sadec o parçayı almak kaldı bakalım araştırmaya başlıcam burdan yardım almak istedim istanbul içi belkı benı yonlendıre birisi çıkar

yardımcı olabilecek birisi çıkmadı hala?

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Bahsettiğin bölümde kapağın dışında ve kapağın içinde ayrı balatlar vardır...ortada bulunan somundan kaynaklı sorun mu?
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sirkecide ne ararsan var....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin bölümde kapağın dışında ve kapağın içinde ayrı balatlar vardır...ortada bulunan somundan kaynaklı sorun mu?
    evet ortada bulunan somundan kaynaklı
    Somon u buldum ama neden se sıkamıyorum lokma takımı ile çeviriyorumbi yerden sonra kalkıs balatasıda domeye bşlıyor sabit dursa sıkabilicem elle arkadaş tuttu biraz sıktım ama yie çıktı bnde bugun servisi ardım konustum 20 25 ytl gibi bir masrafı varmış sıfırının inş yenisinde de ayn sorun olmaz

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı sabrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ortada bulunan somundan kaynaklı
    Somon u buldum ama neden se sıkamıyorum lokma takımı ile çeviriyorumbi yerden sonra kalkıs balatasıda domeye bşlıyor sabit dursa sıkabilicem elle arkadaş tuttu biraz sıktım ama yie çıktı bnde bugun servisi ardım konustum 20 25 ytl gibi bir masrafı varmış sıfırının inş yenisinde de ayn sorun olmaz

Döner çünkü piston hareket ediyor motorun içinde ...bunun için servistekiler bujiyi söker ve buji ile aynı dişe sahip fakat daha uzun bir somun sıkarlar piston somuna geldiğinde hareket etmesin diye..dolayısıyla balatanın ortasındaki mil(krank mili)hareket etmez ve somun sökülebilir...Sıkarken de aynı yöntem..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:31 PM ----------

Ve somun saat dönüş yönünün tersine sökülebillir(ters diş) yanlışlıkla sıkmayasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:34 PM ----------

Bu somunu çıkması normalde imkansız çünkü ters diş..yani motor çalışırken somun daha çok kendisi sıkılır..Hata o kadar sıkı olabilir ki sökemeyebilirsin..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Döner çünkü piston hareket ediyor motorun içinde ...bunun için servistekiler bujiyi söker ve buji ile aynı dişe sahip fakat daha uzun bir somun sıkarlar piston somuna geldiğinde hareket etmesin diye..dolayısıyla balatanın ortasındaki mil(krank mili)hareket etmez ve somun sökülebilir...Sıkarken de aynı yöntem..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:31 PM ----------

Ve somun saat dönüş yönünün tersine sökülebillir(ters diş) yanlışlıkla sıkmayasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:34 PM ----------

Bu somunu çıkması normalde imkansız çünkü ters diş..yani motor çalışırken somun daha çok kendisi sıkılır..Hata o kadar sıkı olabilir ki sökemeyebilirsin..
    bilgi için tkşler benim aklım hala ordakı somon un nasıl çıkıpta yolda giderken kapağında fırladığına anlam veremedım motorda başka bi sorn u var acaba diyorum sımdı yazdıklarını okuduktan sonra o somunu elle bile sıksam çalışınca kendınni iyice sıkması lazım sizin verdiğiniz bilgiye gore bende açılıyo nedense ters giden bişeyler var ama ne :D

Motosikleti
    Mondial 100 KH
    Somon nedir?

Benim bildiğim bir tür balık.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sirkecide ne ararsan var....
    Aynen Komşi Sirkecide her türlü moped parçasını bulabilirsin..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler