Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

peugeot 103 elektronik ateşleme bağlantı şeması

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar elimde platinli bir 103 vardı.Şuan bende bir elktronik ateşlemenin tüm parçaları var ama bağlanbtı şeması yok.Elimde elektronik ateşlema bir 103 var ama tüm kablolar karman çorman şimdi onunla saatlerimi kaybetmeyeyim diyorum. Bağlantı şeması olan atabilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece ateşlemenin bağlantı şemasını istiyorsan kendim çizebilirim
    ama kablo renkleri falan hatırlamadıgım ıcın renklere v.s. karışmam..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Renkler önemli değil zaten sıfırdan yapıcam siz bana parçalar ile olan temel bağlantıları çizerseniz yardımcı olur.

Daha önce forumdan bir arkadaşımız m.z. için yapmış
    Tabi bu pejoya akü olmadığı için uymayacağından dolayı bende biraz değiştirdim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:23 PM ----------

Pardon sen elektronik ateşlemeyi sormuşsun
    İlk başta platin diye görünce yanlışlık oldu
    Şimdi elindeki okuyucu beyine giricek orda stop ve sargılar falan olucak
    Onuda birazdan çizip yollarım
    armutasd bunu beğendi.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Bana elektronik şeması lazım.Sizin şemanız platinli eski sistem.

Buyur buda elektronik şeması
    Beyin giriş çıkışlarını doğru gösterdim diye umuyorum
    Ama emin olmak için akşama birkez daha bakıcam
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    elektronik ateşleme için 12v ateşleme bobini olması lazım değilmi? yani elektronik ateşlemeli mopetlerde sağ taraftaki bobin platini daha ufak oluyor ve daha yüksek voltaj üretiyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektronik ateşleme için 12v ateşleme bobini olması lazım değilmi? yani elektronik ateşlemeli mopetlerde sağ taraftaki bobin platini daha ufak oluyor ve daha yüksek voltaj üretiyor
    Hayır gerekmiyor
    Zaten volanın içindeki elektrik bobini yolluyor beyine elektriği
    Devir yükseldikçe voltajda yükseliyor fakat rolantide bile ateşleme yapabiliyor işte
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Galiba beyin bağlantısında yanlışlık var.Ben diğer motordaki devreyi kontrol ettim bu cizimden biraz daha farklı çıktı acaba çizimi kontrol etmeniz mümkünmü?Eğer sizin çizinimiz ile benimki tutarsa bu iş biter.

cevap yokmu?

Anlaşıldı sen cevap yazmıyacaksın.Ben onu bu akşam bir şekilde hallederim.Eğer bu konuda bir sorun yaşayan olursa üsteki devre ile uraşmasın çünki yanlış bir şema eğer bana mail atarsanız yardımcı olabilirim.

Şimdi baktım mesaja arkadaşım
    Okuyucu ile ateşleme sargısından gelen kablonun yerinin değişmesi gerekiyor
    Bunun dışında şemada yanlışlık yok.
    Zaten çizerkende tam olarak hatırlayamadıgımı söylemiştim
    Kusura bakmayın..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

heavythunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Virago 535 / Fazer S2
    kardeş telefon numaranı verirmisin veya bana bi çağrı yaparmısın çok acil bişey sormam gerekiyor sana 0555 733 28 22 çağrı yap arayayım hemen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:24 ----------

acillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
    arkadaşım bi yardımcı olu ver be
    Hayat, emin ol boştur... ama yaşaması hoştur. Al eline dizginleri koştur güzelim koştur.............

Motosikleti
    Mondial 125 mg sport

pejo elektrik

arkadaşlar bende pejo var.ama elektrignde bi sorun vardı yeni kablolar aldım.bu seferde hangisini,hangi bobine leymlicem şaşırdım elimde pembe, bide 2 tane yeşilsarı kablo var bunları hangi bobinlere leymlicez bilen varsa, açıklamalı veya resimli olarak yazarsa sevinirim; şimdiden saolun

aynen kardeş bendede

Alıntı uqalakinq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende pejo var.ama elektrignde bi sorun vardı yeni kablolar aldım.bu seferde hangisini,hangi bobine leymlicem şaşırdım elimde pembe, bide 2 tane yeşilsarı kablo var bunları hangi bobinlere leymlicez bilen varsa, açıklamalı veya resimli olarak yazarsa sevinirim; şimdiden saolun
    valla aynen bendede var

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

kim açık konuşa bilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

kim açık konuşa bilirmi

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Alıntı uqalakinq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEyin den Çkan Siyah Kablo Ve bi şase kablosu bobine giriyo pembe de ateşlemeyle alakalı bişey ama tam hatırlamıyom...

A.ihsan51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150cc scooter yiying
    Arkadaşlar foruma yeni üye oldum.Herkese merhabalar.Kendim teknik elemanım.Ne varki içinden çıkamadığım bir sorun var.Sorunum elimde honda kinetic motoru var.Elektronik ateşleme sistemi olduğundan bobinlerden çıkan 4 adet kablonun beyine bağlantısını bilmiyorum.Beyinde 5 adet soket ucu var.6.mesajda verilen şema gibi,stator bobin kablolarının beyine,beyinden çıkan kablo uçlarının indiksiyon bobinine,ondan çıkan kablo ucunun da bujiye bağlantısını gösteren bir şema çizerek bana yardımcı olabilir misiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler