Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 karbüratörden benzin sızıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    selam arkadaşlar, karbüratörümün birleşim kısımlarından motor hareket halindeyken veya orta sehpada sallandığında motorun karbüratörünün arasından benzin kaçırıyor. biraz önce tamirciye gittim nedir ne değildir diye, adam bana " şamandıra veya iğnesi bozuğa benziyor " dedi, bu da yaklaşık 30-35tl yi bulur dedi, tabii değişmek zorunda kalırsa.

sizlere aslında sormak istediğim internette ve forumda bu konuyla ilgili hiç bir bilgiye ulaşamadım. bir sürü konu açılmış ama kimseden sağlıklı bir bilgi çıkmamış. asıl sormak istediğim bu karbüratör denen aparatı sökebilirmiyim? elim mekanik işlere yatkındır(zaten makina teknikeriyim). bunun içinde şamandıra ve iğne varmış, bunların nasıl bişey olduğunu bilmiyorum, sizlerden daha doğrusu serviste çalışan veya motor usta büyüklerim varsa forumda, onlardan bunları nasıl temizleyeceğimi, nasıl söküp takacağımı ve nasıl ayarını yapacağımı döküman şeklinde yazıp beni bilginlerdimeleri, hatta varsa 3-5 tane de fotoğraf.

ben ve bana benzer arkadaşlara çok yardımcı olacaktır bu konu.

NOT: resimlerin ille de ybr125 olması gerekmiyor, farklı bir motorunki de olabilir. maksat karbüratör hakkında bilgimizin olması.(tabii ybr125 resimleri varsa daha da güzel olur.)

YARDIMCI OLAN VEYA OLACAK ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM(bu arada sizlere en kısa sürede bir kaç fotoğrafını çekip koyacağım siteye)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ybr sayfasına bir link koydum 2 gün önce orda nasıl söküleceği var onu indir.

şamandıra dediği bildiğimiz şamandıra yani depodan gelen benzin karbüratörün haznesini doldurunca depodan gelen benzini kesiyo doldum ben diyor dolduğu halde gelirse böyle akabilir. alt karbüratör hanesinin vidalarını kontrol et belki oradan kaçırıyordur

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr sayfasına bir link koydum 2 gün önce orda nasıl söküleceği var onu indir.

şamandıra dediği bildiğimiz şamandıra yani depodan gelen benzin karbüratörün haznesini doldurunca depodan gelen benzini kesiyo doldum ben diyor dolduğu halde gelirse böyle akabilir. alt karbüratör hanesinin vidalarını kontrol et belki oradan kaçırıyordur
    eyvallah hocam buldum vede indirdim. bir inceleyim bakayım. sonuç itibariyle sökmemde bir mahsur olur mu?

bu arada kılavuz çok güzel ama ingilizce be hocam, yazılanları nasıl anlıcaz ki??

Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah hocam buldum vede indirdim. bir inceleyim bakayım. sonuç itibariyle sökmemde bir mahsur olur mu?

bu arada kılavuz çok güzel ama ingilizce be hocam, yazılanları nasıl anlıcaz ki??
    aslında çok çok zor bir şey değil karbüratör söküp toplama ama yavaş yavaş inceleyerek dikkatlice sök istersen. bir de ben sök diyemem çünkü senin ne kadar bildiğini bilmiyorum

o indirdiğin pdf de resimler var parçaları ve sıralaması

karbüratörün üst kısmını sökme sadece alt kısmını sök contalarına bak vidalarına bir de şamandırasına istersen. şamandıra vb altta üstte gaz pistonu var o kısımla pek işin olmayabilir.

sağ üstte gördüğün siyah şamandıra

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında çok çok zor bir şey değil karbüratör söküp toplama ama yavaş yavaş inceleyerek dikkatlice sök istersen. bir de ben sök diyemem çünkü senin ne kadar bildiğini bilmiyorum

o indirdiğin pdf de resimler var parçaları ve sıralaması

karbüratörün üst kısmını sökme sadece alt kısmını sök contalarına bak vidalarına bir de şamandırasına istersen. şamandıra vb altta üstte gaz pistonu var o kısımla pek işin olmayabilir.

sağ üstte gördüğün siyah şamandıra
    hocam tavsiyen ve yardımın için teşekkür ederim. birde karbüratör ve hava ayarını nasıl yapabilirim?

Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tavsiyen ve yardımın için teşekkür ederim. birde karbüratör ve hava ayarını nasıl yapabilirim?
    fazla bir ayar yok zaten olanlar pdf de resimli. ayarı hem bozulmamıştır hemde bir rölanti bir de hava ayarı var rölanti zaten belli hava ayarına da dokunmana gerek yok

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ya karbiratör temizlemek aslında korkulucak birşey degil basittir benim en sevdiğim ve üşenmeden uğraştıgım iştir.bak şimdi karbiratör bogazlarını vidayla aç depodan benzin cek biraz, ufak bi kovaya koy karbiratörü sök içinde ufak sibob gibi şeyler var onları sök içini üfle temizle deliklerine hava tutmak lazım, şamandıradan senin benzin sızıyo öncelikle söliyim bu sorunu temizliyerek halledemezsin bir problemi olabilir istersen bi temizle olmadı tamirciye götür.ben gecenlerde bi motorun şamandıradan benzin sızıyodu temizledim taktım gene sızdırdı.kolay gelsin
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya karbiratör temizlemek aslında korkulucak birşey degil basittir benim en sevdiğim ve üşenmeden uğraştıgım iştir.bak şimdi karbiratör bogazlarını vidayla aç depodan benzin cek biraz, ufak bi kovaya koy karbiratörü sök içinde ufak sibob gibi şeyler var onları sök içini üfle temizle deliklerine hava tutmak lazım, şamandıradan senin benzin sızıyo öncelikle söliyim bu sorunu temizliyerek halledemezsin bir problemi olabilir istersen bi temizle olmadı tamirciye götür.ben gecenlerde bi motorun şamandıradan benzin sızıyodu temizledim taktım gene sızdırdı.kolay gelsin
    teşekkürrler hocam moral ve tavsiyen için. aslında motor ustasıda benzin kaçırdığına göre ya şamadırası bozuktur yada iğnesi demişti. aslında bende işten ayrıldığım ve param olmadığı için birazda uğraşmak istediğimden sizlere danışmak istedim olayı.

cevabımı aldım sayenizde. herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler