Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 100 KH dişli yardımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    2006 model 5700 kmdeki motorumdan gelen garip sesler üzerine servise götürdüm ve zincir ve dişli takımının aşınmadan dolayı değişmesi gerektiğini söylediler.(dişlililer sivrilmiş ve zincir aşınmış diyorlar). Şimdi öncelikle sormak istediğim 5700 kmde ki motorun bu parçaları aşındırması normalmi?(çevremde 15.000 i devirmiş arkadaşlar var hala fabrikanın taktığı zincir ve dişliyle geziyorlar) vede değiştirirken dişli ebatlarını oynasak (öne büyük veya arkaya küçük dişli gibi) faydası yada zararı olurmu? birde orjinal dişli ebatları nedir? ( motoru ikinci el aldığım için acaba daha önce değiştimiki?) yardımlarınızı bekliyorum sağlıcakla kalın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaeskili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2008 Gri
    Ben geçende Kanuni Tigrina motorumdan gelen sesler yüzünden zincir dişli değiştirdim. rialli.com sitesinden yedek parçaları sipraiş ettim ve kendim taktım.Çünkü yaşadığım yerdeki tamirciler bana astronomik fiyatlar söylediler.Benim motorumun ön dişlisi 14diş , arka dişli 36 diş.Benden sana tavsiye Arka dişliyi orjinal al;ön dişli için 14 ve 15 li dişli al sonra bir dene 15i eğer hoşuna gitmezse tekrar orjinal 14 dişli ile devam et.Bende ses kesildi motor daha düzgün gitmeye başladı.Toplam maliyeti zincir+ön dişli+ arka dişli =21 lira Eğer bizim sanayi esnafından almaya kalksaydım 60 lira verecektim.Reklam yapmak istemiyorum ama çin malı motorlar için biçilmiş kaftan rialli.com

Fabrikanın verdiği zincir 15000 km belki yapabilir ama eğer zinciri yağsız kullanırsan ömrü çok kısa olur.Yağlamaya özen göster uzun uzun bin motoruna.İnşallah yararlı olur verdiğim bilgiler

Motosikleti
    orjinal ebatlarımı 14e 36 sen orjinalmi taktın?

babaeskili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2008 Gri
    Evet orjinali böyle.Ben de orjinali bozmadım

Motosikleti
    Hmmm tamam 15 yada 16 dişi bi deneyeyim bakayım randuman alamassam orjinale dönerim bende çok teşekkürler sağol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler