Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Virago 535 için projeler ve paylaşım konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    XV535s Oldskool Bobber Project,Arabası:JDM stp CRX
    Alıntı ozanpinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,

ne alalım diye bakınırken elemeler ve zevkler beni doğrudan Virago'ya götürdü. Özellikle Barış'ın albenili fotografları da bu tercihi perçinleyip, sıfır keeway-oldgoodvirago seçimini netleştirdi.

Kısmetse yarın sabah kırmızı-krem bir virago 250 sahibi olacağım. ilanındakinin aksine ilkgünkü temizliğinde muhafaza edilmiş bir delikanlı. Eşim bile beğendi o derece

abi-kardeş olmaları sebebiyle virago'mun hikayesini ve gelecekte yaşayacaklarını da -Barış'ın izniyle- bu 535 topiğinde paylaşabilirim diye düşünüyorum.

yaş 37, 2 senedir sigara içmiyorum, 1 senedir evliyim, inşaat mühendisiyim ve artık bir motorumuz var!

Görüşürüz.
    Öyle bir zahmete katlanıp burada bizimle motosikletini ve hakkındaki bilgileri,
    anılarını paylaşırsan bizi çok sevindirirsin abicim, ben de amacıma bir adım daha yaklaşmış olurum. Bu konu sayesinde sizin gibi insanları tanıyorum büyük bir motorcu çevresi edindim ve kendimi şartlar el verdiğince geliştirmeye çalışıyorum, benim de restorasyon işlerim sürüyor yakında yenilikleri paylaşacağım en yakın zamanda seninkileri de bekliyoruz,motorun hakkında acil bir sorun ile karşılaşırsan 0505 929 90 89 dan ya da buradan ulaşabilirsin, elimden gelen yardımı gösteririm...

Saygılar

Barış Keskin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    OO ucanlaz merhaba, acaba mı dedim ama emin olamadım.

Twingo'yu sattım, şimdi akıllı uslu bir 206 Look var, 4 tekerlekte bütün heveslerim geçti. Sıra geldi iki tekere.

Umarım virago bahanesi ile de görüşürüz ileride.

Selamlar
    Dünya harbiden küçkmüş yada sanal alem

Twingo satılırmı Ozan,ayıp etmişsin )
    "Ne twingosuz nede viragosuz olamam"

Bu arada nedir bu tw aşkı diyenler için;
    http://www.twingofanclub.com/

Viragon hayırlı olsun,Benimkinin tamirine başlandı 15 güne kadar çıkıcak inşallah.Takılırız sonra
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

ozanpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    Barış teşekkürler,

ilk soru olarak sinyalleri sürekli yakma çözümünü paylaşırsan sevinirim. Motorun bakımını daha önce Piton Motor yapmış, yine orada devam etmeyi düşünüyorum, elektriksel maceralara girmeden direk çözümü söyleyerek yaptırmak isterim.

Ayrıca yar bana bir Virago stop camı medet sağolsun aldığım arkadaş geri manevrada stop farını kırmış. Çıkma nerede bulunur? Ebay'den bakacağım ya da.

İlk etapta zincir değişimi dışında bir eksiğimiz yok şükür ki, genel bir bakımla sezona gireceğim. ama illa ki rahat duramam, kurcalamalar başladığında brada paylaşırız, kullanım kitapçığını bastım, şu anda ciltleniyor, okudukça derinlere ineriz birlikte.

Serdar motor için üzüldüm ama başlandı dediğine göre parça sıkıntısını çözmüş olmalısın, çok sevindim. Turkuaz Twingonu öp benim için Ben öyle bir fiyata sattım ki, o fiyat bir daha 40 yıl denk gelmezdi. Arka kapı ihtiyacı da zaten had safhaya çıkmıştı evlendikten sonra.

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Parça sıkıntısı çözüldü,bayiiler faaliyete başladı ancak fiyatlar çok pahalı,bende tam detayları henüz bilmiyorum ama motor sıfırlanıyor şu an.grank ve yataklarda sorun vardı.10 yıl dolunca parça garantisi vemiyormuş Yamaha haberinizi olsun.Şimdi motor çıksın daha önceden yazdığım birkaç ilaveyi yapıcam araştırmaya başladım artık
    kaça sattın arabayı bu arada

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    ve delikanlı yola çıktı

Kendi kaskım henüz tedarik sürecinde olduğundan emanet bir kaskla motoru Piton motora götürdüm, DID X-ring takıldı, Repsol yağ kondu, (55 lira sırf yağ, litresi 40 lira imiş, ne yağı bu böyle???) ayarlar vs ve Lale'nin araba ile eskortluğunda motoru eve getirdik.

Pazar sabahı da erkenden çıkıp kaskımı almaya gittim, sokak arası, şehir içi, otoban güzergahlı 2 saatlik bir test ettim.

ilk izlenimlerim şöyle;

titreşim ve gürültü çok, en son bir GT250 deneme sürüşü yapmıştım, rahatsızdı ama titreşim yoktu, komple sertti, viragonun sürüş dinamiği yumuşak ancak titreşim çok, bir ayar ya da eksiklik mi var zamanla göreceğiz.

Ara hızlanmalar gayet iyi, kararsız kazım sürücülerden kaçmak için yeterli, fakat artçı ile yeteceğini sanmıyorum.

Boşa geçmeme huyu başladı servisten çıktıktan sonra, ancak kontak kapatınca şlak diye boşa düşüyor, bunu zamanla çözerim sanıyorum.

Ön cam lazım sanki, 80'den sonra rüzgar motoru ve beni kararsız hale getiriyor. Ama 80'e kadar sürüş gayet zevkli. Yine de aklım Hyosung GV250'de kalmadı değil. Denk gelirsem bir GV250 kullanmak isterim.

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    İyi günlerde kullan,Titreşim konsunda eminmisin?Ben çinlerden sonra önce suzuki ls 650 sonra virago kullandım.Bende titreşim yok denecek kadar az tabii Çinlilere göre kıyaslıyabiliyorum.Çünkü daha iyiy bir notor kullanmadım.GV 650 bende kullandım gerçekten güzel yol tutuyor ve manevraları güven veriyor.Ben zevk almıştım kullanırken.

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    Serdar, bugün aklıma denge topuzlarından birinin düştüğü için sahibi tarafından çantaya konduğunu hatırladım. Dün gece motorun çantalarını ve brandasını sağlamlaştırırken topuzu yerine taktım ama sonra kullanmadım. Gidondaki titreşimi o ufacık denge topuzu çözüyorsa valla çok şaşıracağım.

Yoksa çözmüyorsa 205 GTI günlerine geri döneceğiz demektir, o motor titreşim bitene kadar komple sökülür :D

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Şu tek kişilik sele çok hoşuma gitti.. Bir viragom olursa düşünebilirim. Siz ne diyorsunuz? Fikrinizi öğrenmek istedim.

Bu arada hala kendime göre bir virago 535 bulamadım. Çok uzun zamandır bu forumu ve sahibindendeki 2. el viragoları takip ediyorum. Uzakta yaşıyor olmanın, 2. el motorları yakından görememenin, başka şehirlerdeki motorları baktırmak için kimseyi bulamamanın sonuçları işte...

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Serdar, bugün aklıma denge topuzlarından birinin düştüğü için sahibi tarafından çantaya konduğunu hatırladım. Dün gece motorun çantalarını ve brandasını sağlamlaştırırken topuzu yerine taktım ama sonra kullanmadım. Gidondaki titreşimi o ufacık denge topuzu çözüyorsa valla çok şaşıracağım.

Yoksa çözmüyorsa 205 GTI günlerine geri döneceğiz demektir, o motor titreşim bitene kadar komple sökülür :D
    205 maceranı daha önceden biliyorum )

titreşim sadece gidondaysa sıkıntı yok hallolur Ozan,Ben komple motorda zanettim.Komple motorda titreşim sadece çinlilerde olur bu makinalarda problemi yoksa hayatta titreşim olmaz.Zaten Çinle Japonu ayıran en büyük özellik bu
    Ama Çinlilerin üstün olduğu bir konu var oda yedek parça çok ucuz.Benim imanım gevredi valla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:58 ----------

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu tek kişilik sele çok hoşuma gitti.. Bir viragom olursa düşünebilirim. Siz ne diyorsunuz? Fikrinizi öğrenmek istedim.

Bu arada hala kendime göre bir virago 535 bulamadım. Çok uzun zamandır bu forumu ve sahibindendeki 2. el viragoları takip ediyorum. Uzakta yaşıyor olmanın, 2. el motorları yakından görememenin, başka şehirlerdeki motorları baktırmak için kimseyi bulamamanın sonuçları işte...
    Arayan mutlaka bulur dostum sıkma canını

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    Titreşim halloldu, denge topuzunu takınca inanılmaz farketti, çok enteresan.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:47 ----------

Barış senden hala sürekli yanan sinyal çözümünü bekliyorum abicim.

Herkese iyi günler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Oooo yine burası dolmuş

En yakın zamanda yazacağım abicim elimde bir proje var onunla uğraşıyorum, hemen bugun çektiğim fotoğrafları ekleyip kaçıyorum...

1996 Yamaha Virago XV535 S Cruiser

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    çok sevebilirsin ama asla tek güzel bu değil
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sevebilirsin ama asla tek güzel bu değil
    Nasıl anlamadım?

Ben de anlamadım

Motosikleti
    Alıntı BreakerRuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl anlamadım?
    motorunu o kadar çok seviyorsun ki, sanki gözüne perde inmiş gibi. ama güzellikgöreceli olduğu için tek güzel bu değil demek istedim. cümle sade, ve cümlemi olduğu gibi sade ve dostça al. laf sokma amacı vs gütmedim kardeşim.

motorun nadir görülen temizlikte ve güzellikte, ama tek güzel bu değil...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    motorunu o kadar çok seviyorsun ki, sanki gözüne perde inmiş gibi. ama güzellikgöreceli olduğu için tek güzel bu değil demek istedim. cümle sade, ve cümlemi olduğu gibi sade ve dostça al. laf sokma amacı vs gütmedim kardeşim.

motorun nadir görülen temizlikte ve güzellikte, ama tek güzel bu değil...
    Öncelikle beğeniniz için teşekkür ederim ancak;
    Hiç bir yazımda diğer motosikletleri kötülediğimi ya da körü körüne bu motora aşık olduğumu belirttiğim bir olguya rastladınız mı? Bir kız için bahsettiğiniz şeyleri hissedebilirim ancak bu bir metal yığını? Ve onun üstüne bindiğimde ona kızım, oğlum diye hitab etmiyorum.

Bu benim ilk motorum değil, bu benim ilk restore ettiğim araç ta değil. Meşakkatli bir çok şey ile cebelleşerek kendimi bir sonraki aşamaya taşımak için büyük çaba sarfediyorum. Motorum hakkında bilgi paylaşımı yaparken avantajları ve dezavantajları birlikte sıralayan bir adamım ben. Bu motor benim için üzerinde analiz yapabileceğim somut bir kanıt hepsi bu. Farklı kültürler ile farklı tasarımları üzerinde bağdaştırmaya çalışıyorum.

Tüm sayfaların benim mesajlarımla dolmasıysa demek istediğiniz, bu benim konum ve elimden geldiğince güncel tutmaya ve herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Ben yukarıda yazdığınız mesajın konunun içeriği ile bir uyum sağlayamadığını savunuyorum hala.

Ayrıca Virago 535 yerine tercih edebileceğim yığınla motosiklet vardı, hala da var. Yarış motosikleti mi? Bir cafe racer denerim, bir cruiser yerine gerçek bir chopper mı? Bobber denerim, en kralından bir seyahat motoru mu? Nazi Almanyasından çıkan bir BMW yi ya da Che Guevara nın tüm latin amerikayı teptiği bir NORTON u denerim... Ömrüm ve maddi durumum imkan verirse hepsinden ya da çoğundan satın alıp restore edeceğim. Ama seçtiğim motorlar hep özel olacaklar ve bu benim için tartışalacak ya da göreceli olacak bir konu değildir.

Her ne ise sanırım birbirimizi yanlış anlıyoruz, ben tekrar teşekkür edip bu konuyu yok yere uzatmıyorum abicim, tüm bunları da üşenmeden senin kafandaki pürüzleri kaldırmak için yazıyorum, bunlar dışında her hangi bir şey soracak ya da yazacak olursan elimden geldiğince cevaplayacağım.

Saygılar.

Motosikleti
    Alıntı BreakerRuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle beğeniniz için teşekkür ederim ancak;
    Hiç bir yazımda diğer motosikletleri kötülediğimi ya da körü körüne bu motora aşık olduğumu belirttiğim bir olguya rastladınız mı? Bir kız için bahsettiğiniz şeyleri hissedebilirim ancak bu bir metal yığını? Ve onun üstüne bindiğimde ona kızım, oğlum diye hitab etmiyorum.

Bu benim ilk motorum değil, bu benim ilk restore ettiğim araç ta değil. Meşakkatli bir çok şey ile cebelleşerek kendimi bir sonraki aşamaya taşımak için büyük çaba sarfediyorum. Motorum hakkında bilgi paylaşımı yaparken avantajları ve dezavantajları birlikte sıralayan bir adamım ben. Bu motor benim için üzerinde analiz yapabileceğim somut bir kanıt hepsi bu. Farklı kültürler ile farklı tasarımları üzerinde bağdaştırmaya çalışıyorum.

Tüm sayfaların benim mesajlarımla dolmasıysa demek istediğiniz, bu benim konum ve elimden geldiğince güncel tutmaya ve herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Ben yukarıda yazdığınız mesajın konunun içeriği ile bir uyum sağlayamadığını savunuyorum hala.

Ayrıca Virago 535 yerine tercih edebileceğim yığınla motosiklet vardı, hala da var. Yarış motosikleti mi? Bir cafe racer denerim, bir cruiser yerine gerçek bir chopper mı? Bobber denerim, en kralından bir seyahat motoru mu? Nazi Almanyasından çıkan bir BMW yi ya da Che Guevara nın tüm latin amerikayı teptiği bir NORTON u denerim... Ömrüm ve maddi durumum imkan verirse hepsinden ya da çoğundan satın alıp restore edeceğim. Ama seçtiğim motorlar hep özel olacaklar ve bu benim için tartışalacak ya da göreceli olacak bir konu değildir.

Her ne ise sanırım birbirimizi yanlış anlıyoruz, ben tekrar teşekkür edip bu konuyu yok yere uzatmıyorum abicim, tüm bunları da üşenmeden senin kafandaki pürüzleri kaldırmak için yazıyorum, bunlar dışında her hangi bir şey soracak ya da yazacak olursan elimden geldiğince cevaplayacağım.

Saygılar.
    motosiklet, bence demir yığınından fazla bir şey...
    bilenler bilir ki hatta her şey
    evet yanlış anlıyorsun.
    hangisini denersen dene, hepsi de tek güzel değil.
    doğru tek değil çünkü.
    hiçbirimiz computer değiliz. 1 ve 0 ayrımında olalım.
    lakin gerçek tektir
    ya vardır ya da yoktur
    motorun var mı? var
    sevdan var mı? var
    ben sana düşman mıyım hayır
    sana saygısızlıkmı ettim? hayır
    tek sen mi düşüncelerini söyleyeceksin ve ben onaylayacak mıyım?
    sen de beni onaylamak zorunda değilsin. ama tek güzel de o değil

mutlak olan tek şey vardır ki o da mutlakiyetin ta kendisidir
    o makina ile ilgili pek çok şeyi özlem tekinin klibinden beri biliyorum

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    10 k kilometre virago 250 kullandım forumu uzaktan sürekli takip ediyorum.. 535 gitgide daha güzel oluyor. çok sevmeme rağmen 90 kg ye 180 olduğumdan 535 yerine shadow 600 ü tercih etmek zorunda kalıcam .. virago benim için efsane neden mi? 80 tl benzinle geçen haziran marmaristen tekirdağ a gittim hiç durmadım ne hararet yaptı ne başkabişey. 70k da sattım...ne yağ yakıyordu ne başka derdi vardı anahtar değmemiş makinaydı. virago oldschool için bence güzel alet ama ebatları az büyük olsaymış
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:37 ----------

motosiklet, bence demir yığınından fazla bir şey...
    bilenler bilir ki hatta her şey
    evet yanlış anlıyorsun.
    hangisini denersen dene, hepsi de tek güzel değil.
    doğru tek değil çünkü.
    hiçbirimiz computer değiliz. 1 ve 0 ayrımında olalım.
    lakin gerçek tektir
    ya vardır ya da yoktur
    motorun var mı? var
    sevdan var mı? var
    ben sana düşman mıyım hayır
    sana saygısızlıkmı ettim? hayır
    tek sen mi düşüncelerini söyleyeceksin ve ben onaylayacak mıyım?
    sen de beni onaylamak zorunda değilsin. ama tek güzel de o değil

mutlak olan tek şey vardır ki o da mutlakiyetin ta kendisidir
    o makina ile ilgili pek çok şeyi özlem tekinin klibinden beri biliyorum
    Motosikletin bence de bir demir yığını olmadığı yazdığım o kadar sayfadan anlaşılıyor sanırım Galerici mantığıyla motorunu parlatıp bir sonrakine gömmeye çalışanlardan da olmadığımın farkındaysanız konuşmanız çok anlamsız yerlere gidiyor haberiniz olsun. Şöyle bir durum var ki ben bu tartışmanın yersiz ve manasız olduğunu düşünüyorum hala, onca şeyi açıklamama rağmen aynı şekilde sürmesine şaşıyorum.

"hangisini denersen dene, hepsi de tek güzel değil." demişsiniz, ben zaten bunları yukarıdaki yazımda açıkladım ancak yazdıklarımı yoğunlaşarak okumuyorsunuz gibi. Daha çok yaz-geç stili cevaplar alıyorum...

Konu düşmanlık, saygısızlık değil, anlaşmaya çalışıyorum.
    "Yar bana varmadı" klibinde oynayan 34 HPV 63 plakalı siyah Virago benim de küçüklükten beri aklımda kalan güzel hatıralardan biridir. Geçen seneye kadar hala İstanbula kayıtlıydı, şimdi ne oldu bilmiyorum, sanırım Özlem Tekin onu satmak yerine saklamayı tercih etti.

Sadede gelecek olursam, madem derdimi anlatamıyorum size, bırakalım konum yürüsün...

Sevgiler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 k kilometre virago 250 kullandım forumu uzaktan sürekli takip ediyorum.. 535 gitgide daha güzel oluyor. çok sevmeme rağmen 90 kg ye 180 olduğumdan 535 yerine shadow 600 ü tercih etmek zorunda kalıcam .. virago benim için efsane neden mi? 80 tl benzinle geçen haziran marmaristen tekirdağ a gittim hiç durmadım ne hararet yaptı ne başkabişey. 70k da sattım...ne yağ yakıyordu ne başka derdi vardı anahtar değmemiş makinaydı. virago oldschool için bence güzel alet ama ebatları az büyük olsaymış
    Evet ne yazık ki Virago bu yüzden rakiplerinden zayıf kalıyor, o boy ve o kilo ile sırıtacağınız kesin. Ben 1.74 üm ve buna ragmen motorun selesini biraz daha alçaltmayı düşünüyorum üstünde emanet durmayayım diye. Bir de bu fotoğrafları çekince farkettim, gerçekten motorun tonlarıyla uygun bir çanta bulmam lazım ya da o siyah çantayı en acilinden bir tadilata almam lazım...

VT600 e alternatif olarak Dragstar 650 yi de öneririm, gerçi siz zaten ona da bakmışsınızdır da yine de söyleyeyim.

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    arkadaşlar, Virago 250 için arka fren teli bulmam gerek. Samura motor Pazartesiden önce Yamaha stoğuna bakamıyor, merkez yedek parça ve Taraş'ta yok, başka nereyi önerirsiniz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:30 ----------

ve işte delikanlının fotoğrafları, plaka yenilendi, sinyaller çift duyluya çevirildi, parklarla yanan sinyaller gerçekten güzel oluyor. Çantaları çıkardım. Stop camı da birkaç güne geldiğinde Virago sıfırlanmış oluyor.

Be aware and beware of the Dark

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler