Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motor ısınınca rolanti yükseliyo neden?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Devir yavaş düşüyorsa hava ayarı çok açık veya rolanti çok açık.Sıcakken rolanti yükseliyorsa hava ayarını kısın etki etmiyorsa rolantiyi minik düşür, devir yüksekten yavaş düşüyorsa bu sefer havayı kıs.Arkadaşların dediği gibi sıcakken ayar yapılmalı.

Gaz açarken düşerken patırdama yapıyorsa sübap ayarı yapın veya söküp yeni sübap takın veya eskisini temizletip alıştırma yapın.Birde sübaptansa sabah geç çalışmada yapar.
    yawuz58 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Şimdilik çok anlamıyorum birisi jikle ile oymamış yerinide tam bilmiyorum ortaya alınca rölanti yükselmedi ama bu seferde gaz verince 4000 de kalıyor jikle nasıl kapalı konuma getirilir yada ayarımı var eve gidince resim atayım jiklenin

Merhaba arkadaşlar rks Titanic 150 s 2015 model 24 binde bir motosiklet aldım. Motoru aldığım zaman stop ediyordu aldığım kişi rölantiyi düşürdüm yükseltirsin demişti bende ona bağlamıştım iki gün sonra egzozun manifold girişinde ki civataların gevşemiş olduğunu gördüm ve egzoz giriş yerinden çıkmış hava alacak kadar açıklık vardı aynı zamanda yağmurda da sürdüm su da girmiş olabilir oradan. Ertesi gün karbüratör tahliye deposundan benzin salmaya başladı bende sakız lekesi kapattım sürmeye devam ettim. Motor gaz vermeden çalışmıyor çalışır vaziyette gazı kesince de stop ediyor. Bende rölantiyi yükselttim aşırı yüksek rölantide çalışıyor şuan. Başka bir sorunum da motoru yan ayaklıkta bıraktığım zaman benzin şamandıra kapatmıyor sanırsam motor boğuluyor . Sorunum nedir nasıl çözülür teşekkürler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler