Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Bir Ustanın Mükemmelliği!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı wertcvb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapacan biliyon mu....benden duymuş olma,bi süre unuttur kendini unutul.. sonrada o ustanın olduğu bölgede iyi bir araştırma yap güvenlik kamerası,mobese vs yoksa iiiyi yapacagın şeyi anlatıyom...balıkçıların kullandığı TNT var avuç kadar onu kaçak yolla edin sonra tamircinin dükkanının camını kır ve içeri yam 5 lt fazla deil benzini dök,az ileride güvenli bi yere TNT yi koy ve ateşle ve yok ol oradan sonra da havayiii fişek gösterisini izle ook biz burada böle yaparız...
    mesajı hemen sil istersen atılabilirsin. hem kanunen de başına kötü şeyler gelebilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    en güzeli kendin yapacaksın...millet dolandırıcı olmuş................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ne yapacan biliyon mu....benden duymuş olma,bi süre unuttur kendini unutul.. sonrada o ustanın olduğu bölgede iyi bir araştırma yap güvenlik kamerası,mobese vs yoksa iiiyi yapacagın şeyi anlatıyom...balıkçıların kullandığı TNT var avuç kadar onu kaçak yolla edin sonra tamircinin dükkanının camını kır ve içeri yam 5 lt fazla deil benzini dök,az ileride güvenli bi yere TNT yi koy ve ateşle ve yok ol oradan sonra da havayiii fişek gösterisini izle ook biz burada böle yaparız...
    Çok fazla yabancı film seyretmeyin,bünyeye zarar.....
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kimlere yaparsınız merak ettim, isim verirsen sevinirim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Geçmiş olsun arkadaş diyerek sözlerime başlıyorum.
    bu kadar işlem yaparak o motoru o hale getiren adama önce usta denir mi bunu ayrıca tartışmak lazım ama belliki sadece onun derdi paraymış üstelik seni de anlamaz nasılsa diye kandırmaya çalışmış değiştirmediği parçayı değiştirdim diyerek ve daha sonra kıvırarak. işte böyle zihniyetlerde malesef bu piyasada çok var bunun için diyoruz ki tamam motorun orj. servisleri normal tamircilere göre biraz pahalıdır ama garantili iş yaparlar bu şekildede baş ağrıtmazlar. ben bu arkadaşın yerinde olsam o söktüğüm pistonları o çakma tamircinin en müsait yerine monte ederdim terbiyesiz adi herifler.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yuh diyorum başka bişey diyemiyorum....

Benim fikirlerimi biliyorsun... Motoru 4-6 ay dır kullanıyorsun... Sen ve doğu... Ve kitledi diye şimdi zıplıyorsun....

Çok ayıp..... Ayrıca mt de başlık açmana ne gerek vardı ki?... Çok sevdiğim insanlar yolladı demişsin... Bu nasıl sevgi yaaaa... Bu nasıl saygı?...

Yarın ara beni.... Yaptıralım motorunu..Nasılsa alışığız.... Kendinde alışıksın zaten biliyorsun... Yaptırırız motorunu....

Bana özelden mesaj atmanı da anlamadım... ? İsteğin nedir?....
    Şu başlığı burda açman bile usta nın hatasını örttü.... beklemezdim senden...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    o ustayla hepimiz şu anda akraba olduk sanırım... anonim babalı herif!

alp tunay ve apv 41 in yorumlarını okuduktan sonra hata ettiğimi anladım. özür diliyorum

yanlış yönlendirmeleri ise kınıyorum :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş sendeki bu sıkıntının benzerini bende yaşıyorum, hatta çoğu insanımızda yaşıyor, yetkili servisler bile beceriksizken, tabi herkesi kastedmiyorum, ama az da değil, bir kısım insanlar ustayım veya başka birşeyim diye çıkıyor ortaya, insanları kandırıyor, ben 1 sene subap ayarı bozuk gezdim, 2 kere yaptı olmadı, göz ayarı ile yaparsa olmaz tabi, sonra 3. kez subap ayarı yaptırdım başkasına, şimdilik bakıcaz, yalnız sana tavsiyem, geçenlerde balatasını değiştireyim dedim, hem ustalara kızgın olduğumdan, hem boş vaktim olduğundan, az çok ta anlarım, neyse ayak marşı komple çıktı yerinden takamadım, mecbur yeni ustaya gittik, diyeceğim kendin anlamıyorsan, daha beter olur, aklında olsun, kalaylaya kalaylaya, memleketim hali gidiyor, bakalım nereye kadar ?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajı hemen sil istersen atılabilirsin. hem kanunen de başına kötü şeyler gelebilir
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    böyle ustaların kazandığı para helal oluyormu acaba ?

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sözü edilen usta izmirde TEKNİK motor isimli LOKMAN DAŞ tır kendisi atlılar AŞ motor fabrikasından montaj bant sorumlusu görevinden ayrılmış ve karabağlara dükkan açmıştır mondial,motoran,çelik motor gibi bir çok markanın yetkili servisidir, benim motorumun 150 000 ( yüz ellibin ) km dir bakımını yapmıştır ve en küçük bir sorun yaşanmamıştır, şu ana kadar sorun yaşayan kimsede bize ulaşmamıştır, yıldırım arkadaşımıza LOKMAN ustayı öneren kişi benim, eksik yağ sorunundan sonra yapılması gereken neyse yapılsın diye usta ile görüşüldü ve bakın sonrasında olanlara;

motor ilk yapıldığı gün km si 22 iken üzerinde 2 kişi ile bir çok arabanın çıkamadığı dik bir yokuşta olan benim evime ziyarete gelindi debriyaj baskısını sağlayan bir çelik pimden kaynaklı ses olduğu fark edildi ve ustaya sorulduğunda bu pimin elinde mevcut olmadığı geldiğinde üzerine takılacağı ve yıldırıma teslim edilmek istenmediği söylendi fakat yıldırım motorunu ısrarla istediği ve daha önce sözü edilen pimi kendisinin değiştirdiği ve pimin orjinal olmadığı anlaşıldı, daha sonrasında motorun buji yakma sorununun olduğu ve bununda sebebinin karbüretörün altındaki bir iğnenin sökülüp yada kaybolup yerine sünger den bir tapa konduğu bu sebepten yakıt/hava karışımının olması gerektiği gibi olmadığı ve buji yakmanın bu yüzden olduğu anlaşıldı. yıldırım kardeşimiz motoruna çok iyi baktığını söylüyor buyrun bakalım;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-dostummm.html

bir motoru kendin kurcalar fabrika verileri üzerinde yapmaya çalışırsan bazı sorunlar yaşarsın ve USTA ya ÇAMUR atmakla bir yere varacağını sanırsın, hangi usta sana 200 lük bir makineyi üzerine tak yolda arada dur yağ pompası arızalı olduğundan kapaktan yağ dök der ve bu motor şaseye sığmıyorsa şaseyi kes öyle kullan der sen ustayı beğenmedin değiştir ama birazda kendinde hata aramayı dene bu tarz yazılar sadece sana gülmelerini sağlar. daha anlatılacak şanzıman dişlilerini çıkma takalım usta hikayen var ama anlayacağını sanmıyorum o yüzden gerek yok

NOT; bir ustanın işi,ekmeği,sanatı,geleceği,emeği konusunda bir şey yazacaksan SEN HATA YAPMAYACAKSIN
    OKUSANIZ DİYORUM YAZMADAN
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OKUSANIZ DİYORUM YAZMADAN
    abi burda % 60 okumadan yorum yapıyor 2 taraf karşılaşmadan yorum yapmak yanlış olur . Çünkü bir katil bile kendince haklıdır

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi burda % 60 okumadan yorum yapıyor 2 taraf karşılaşmadan yorum yapmak yanlış olur . Çünkü bir katil bile kendince haklıdır
    Sende okumadan yapmışsın anlaşılan.....

Ben de olayın iç yüzünü biliyorum.. Ama buna rağmen olay hakkında yorum yapmadım.... Sadece yıldırımın buraya konu etmesini eleştirdim...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende okumadan yapmışsın anlaşılan.....

Ben de olayın iç yüzünü biliyorum.. Ama buna rağmen olay hakkında yorum yapmadım.... Sadece yıldırımın buraya konu etmesini eleştirdim...
    abi yıldırım kendini haklı buluyor doğal olarak çünkü kimse suç olsa da olmasa da kabul etmez , ustayı da dinlemek lazım yorum yapmak için demek istedıgımı ıyı anla lütfen

abi yıldırım kendini haklı buluyor doğal olarak çünkü kimse suç olsa da olmasa da kabul etmez , ustayı da dinlemek lazım yorum yapmak için demek istedıgımı ıyı anla lütfen
    Alper abimin dediğide o zaten olayın tamamını biliyor başından sonuna kadar ustayıda yıldırımıda onun için bı şekilde yazıyor konu hakkında yeterli bilgisi var yani (usta konusunda da yıldırım konusunda da)

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    60 000 km yol yapmış bir motor ve bu kadar km de sadece tüm bakımları kullanıcısı tarafından yapılmış ustanın yaptığı sibop ayarı beğenilmemiş ve kendisi tarafından yapılmış sonra motor yapan ustanın üzerine suç yüklenmiş BU YAKIŞMAZ
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Konuyu hala ustanın yanlışı olarak gören arkadaşlar varsa buyurun size farklı bir link...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ya-tskler.html

Bir kişiye şerefsiz demek bukadar kolay olmamalı en azından bilip bilmeden bu şekilde yazmak bunları yazan kişilere yakışmıyor...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sana yazdım ya..Ben de olayın içindeyim...Herşeyden haberim var...

Yıldırım kendi çapında haklı olabilir....
    Ama APV 41 in yazdıklarını da oku.... Tüm açıklamalar yıldırımın yazısında da mevcut apv41 in açıklamalarında da....

Şimdi ustayı bulamayız..:Nerden bulucaz... Ama işallah okumaz... Bunu demek istiyorum....

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana yazdım ya..Ben de olayın içindeyim...Herşeyden haberim var...

Yıldırım kendi çapında haklı olabilir....
    Ama APV 41 in yazdıklarını da oku.... Tüm açıklamalar yıldırımın yazısında da mevcut apv41 in açıklamalarında da....

Şimdi ustayı bulamayız..:Nerden bulucaz... Ama işallah okumaz... Bunu demek istiyorum....
    abi eger apv 41 abimin dedıklerı dogru ise , yazık yıldırıma yani ne diyim çamur at izi kalsın . . .

abi subabların ayar tutmadıgı nasıl bellı olur

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    söz konusu hasar gerçekten içler acısı. ancak sunu unutmamak gerekirki bakımlaı düzenli yapılmış hi,çbir makinanın başına bu tip şeyler gelmez. olay çin japon meseleside. degildir. yıldırım kardeş işin ehli olmadan motoun en küçün detaylaını bile sökmüş sonrasında ne kadar toplamış da olsa bu bir hobi olamaz çünkü yapılacak en ufak bir hata ölümle sonuçlanabilir. buradan çıkarılacak sonuç şudur iyi motorcu motorundan normalin dışında bir ses geldiğinde bunun neyden geldigini bilebilen motorcudur. objektif bir bakış acısıyla yaklaşırsak motosiklette idare etsin bişey olmaz gibi bir bakış açısı son derece yanlıştır. yapılan her kmden sonra metal yorgunlugu katlanarak artmaktadır. buda daha fazla özen göstermekle aradaki açık kapatılabilir. usta kullanıcı hata oranı vermek gerekirse yüzde 25 ustanın kalanı kullanıcının yada hatalı kalitesiz parçadan kaynaklanır. usta seni uyardıysa başına şunlar gelir bunları yaptırmaz san dediyse burada şuçlu sadece kullanıcıdır.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler