Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Zincir yağlama İçin Gres tavsiyesi (Sprey değil)

Motovento
    REKLAM ALANI
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Tamam Zincirler önemli Pahalı ama bu tavsiye edilen spreyler hem pahalı hemde kalıcı olmuyor. Eskidende zincir vardı ve Gres veya yağdanlıkla yağlanırdı zincirler. Bende öyle yapmak istiyorum. Biraz araştırma sonrasında CASTROL LM GRESte karar kıldım. 10-15 ytl 1 Lt si Sanırım zinciri bunla 1 milyon km yağlar kullanırım

Sprey gres tavsiye etmeden Bu kullanacağım gres hakkında veya Farklı bir gres veya sıvı yağ tavsiyelerinizi yorumlarınızı beklerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    o kadar üretici bir sey bilmiyor en iyisini sen biliyorsun ölemi yani...zeytinyagıyla yagla bence en guzeli...teknoloji gelişti her sey geliştiki yeni yaglar üretildi...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

gres her zaman tozu toplar 1 ay sonra çamur gibi olur. ancak bisiklet zincirine gres sürüyorlar.sprey gres dahi bir süre sonra kötü oluyor

ince sürüyorlarsa vardır bir hikmeti

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar üretici bir sey bilmiyor en iyisini sen biliyorsun ölemi yani...zeytinyagıyla yagla bence en guzeli...teknoloji gelişti her sey geliştiki yeni yaglar üretildi...
    Güzel kardeşim teknolojinin geliştiğini Bu sprey yağların daha kaliteli olduğunu tartışmıyoruz sazan gibi atlayıp benim daha iyi bildiğimi felan nerden cıkarıyorsun öyle bir imada bulunmadım sadece her 1000-2000(ne kadar gittiği hakkında bilgim yok) km de bir spreye para dökmek istemiyorum. baştan söyledim sprey bana pahalı geliyor ve kullanmak istemiyorum. Anlayışın bu kadar kötümü. Daha ekonomik olan bir yağlayıcı kullanmak istiyorum. Kapişşş
    AH MEN ve yamtareroglu bunu beğendiler.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    dostum benim bildiğim kadarıyla yağlamada gres toz topluyor oda çamur gibi pis gözüktüğü için kimse tarafından tercih edilmiyor
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    zincirinize gres sürdüğünüz zaman bütün pislik üzerine yapışacaktır,pislikten ziyade ufak taş parçalarının da aralara sıkıştığını farz edersek başınıza çok ciddi sıkıntılar açabilir.

ben sıvı gres kullanıyorum ve memnunum.fiyatı da okadar pahalı değil 400 ml 9 tl.Bir tüp bir seneden fazla gidiyor
    4ERC bunu beğendi.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bende zamanında buna kafayı takmıştım.

Zincirler ömürleri olan sarf ürünü parçalardır. Hergünde yağlasanız nihayetinde belli bir km sonra ömrünü tamamlayıp değişmesi gerekecektir.

Pahalı fiyatlardan satılan zincir spreyleri elbetteki kalite ürünlerdir, fakat yapmaları gereken iş aslında çok basit. Zincirin kopmasını engellemek.

Ekstradan zincir sesini azaltıp toz toplamayı engellediği için görüntü güzelliğide yapar.

Fakat benim için aslında önemli olan zincirimin kopmaması, yolda kalmamam ve bir tehlike oluşmasını engellemesi.

Eğer çok pahalı bir zincir kullanan ve çok yüksek hızlara çıkan bir motora sahip değilseniz zincir yağlama işini en ucuz yollu şekilde halletmek çok mantıklı.

Zincirin değişmesi gerektiği km içersinde yağa harcadığım paranın zincirden pahalı olduğunu hesaplayıp otomatik zincir yağlaması ile ilgili bir çalışma yapmıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...a-sistemi.html

Çok mu cimriyim, hayır. Ama o yağa verdiğim parayla benzin alır gezerim kardeşim
    yqeren, newceri, sdt ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende zamanında buna kafayı takmıştım.

Zincirler ömürleri olan sarf ürünü parçalardır. Hergünde yağlasanız nihayetinde belli bir km sonra ömrünü tamamlayıp değişmesi gerekecektir.

Pahalı fiyatlardan satılan zincir spreyleri elbetteki kalite ürünlerdir, fakat yapmaları gereken iş aslında çok basit. Zincirin kopmasını engellemek.

Ekstradan zincir sesini azaltıp toz toplamayı engellediği için görüntü güzelliğide yapar.

Fakat benim için aslında önemli olan zincirimin kopmaması, yolda kalmamam ve bir tehlike oluşmasını engellemesi.

Eğer çok pahalı bir zincir kullanan ve çok yüksek hızlara çıkan bir motora sahip değilseniz zincir yağlama işini en ucuz yollu şekilde halletmek çok mantıklı.

Zincirin değişmesi gerektiği km içersinde yağa harcadığım paranın zincirden pahalı olduğunu hesaplayıp otomatik zincir yağlaması ile ilgili bir çalışma yapmıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...a-sistemi.html

Çok mu cimriyim, hayır. Ama o yağa verdiğim parayla benzin alır gezerim kardeşim
    TEŞEKKÜR EDERİM Bu güzel cevabın için.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    90 numara dişli yağı ile yağlayın cillop gibi olur
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    çok hesap kitap isi bu is.
    Efendim tarafimizdan bizzat denenmistir.
    Kaliteli zincir yagi ile bakimi yapilan zincir, digerinden 3 kat daha uzun omurlu oluyor.
    Benim motosikletin disli-zincir takimi 185€

Butun omru boyunca her 300 km de bir zincir bakimi yapsam sprey için harcayacagim para 50-60€
    Yani pahali denen spreyler aslinda çok daha ucuza geliyor.
    Bu nedenle ben yine de sprey tavsiye ederim.

Tabii bunun ekonomik olup olmamasi, kullandiginiz motosikletin parça fiyatiyla da yakindan alakali.

Eskiden gres yagindan baska birsey bilmezdik.
    Motosikletlerimizin zincirini hep gres yagiyla yagladik.
    Ama o zamanlar çok cahildik.
    Yani kisa veya uzun vadede etkileri konulu bir kompozisyon yazabilecek idrak kabiliyetim yoktu.

Sozun ozu, iyi dusunmek lazim.
    Iyi hesap yapmak lazim.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Ben geçen bir parmak gres sürdüm zincirdeki ses kesildi rahat ettim.Arada bir bakıyorum zincire ne toz var ne toprak ben anlamam sprey mprey yağlarım gresle.

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    en iyisi sen kavçuk gres kullan tutkal gibi yapışır. zincire
    Farınızda Yolunuzda Açık Olsun

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Dostum 15 tl vereceksen bari bu iş için özel imal edilmiş koruyucu yağ al
    Castrol chain wax öneririm

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bu sprey yağlar hikaye, naapsakta millete bişey satsak diye zorlamayla çıkmış bi fikir. kask temizleme spreyi bile var piyasada. cazip değil.
    aquarist4 bunu beğendi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    napcaz şimdi gresmi sürcez spryemi sıkcaz...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ya en cimri en gariban benmişim yanık yağ kullanıyorum 2 senedir problem yok ama kalıteli motorunuz ve tabi zinciriniz varsa o zaman iş değişir tabi eskıden gres kullanılıyormuş ee yokmuş kıi baska yağ ne yapsın adamlar

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya en cimri en gariban benmişim yanık yağ kullanıyorum 2 senedir problem yok ama kalıteli motorunuz ve tabi zinciriniz varsa o zaman iş değişir tabi eskıden gres kullanılıyormuş ee yokmuş kıi baska yağ ne yapsın adamlar
    En iyisi motorundan cıkan eski yağı sürsende problem olmaz ama önce bi süz öyle kullan
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Sprey en ekonomik olanı würth'ü şiddetle tavsiye ederim çok ince yağdır ve asla toz kir toplamaz jantına sıçramaz önceki motorumda kullanmıştım kesin çözüm
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    vürt arkadaşlar ve castrol süperrrrrrr
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam Zincirler önemli Pahalı ama bu tavsiye edilen spreyler hem pahalı hemde kalıcı olmuyor. Eskidende zincir vardı ve Gres veya yağdanlıkla yağlanırdı zincirler. Bende öyle yapmak istiyorum. Biraz araştırma sonrasında CASTROL LM GRESte karar kıldım. 10-15 ytl 1 Lt si Sanırım zinciri bunla 1 milyon km yağlar kullanırım

Sprey gres tavsiye etmeden Bu kullanacağım gres hakkında veya Farklı bir gres veya sıvı yağ tavsiyelerinizi yorumlarınızı beklerim.
    en iyisi benim gibi 90 numara yagla yaglayacaksin akşam motoru park ettigin zaman yagdanlikjla bi tur dönecek sekilde tertemiz ben yaga para vermedighim ıcın bu islemı her gun yapıyorum spreyede o kadar para vermıyorumbiraz motoruda yaglıyor ama o kadar olacak
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler