Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Zincir yağlama İçin Gres tavsiyesi (Sprey değil)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hayabusa
    Motul zincir spreyi 30 TL. 300kmde bir yagliyorum. 1 kutuyu 7 kere kullaniyorum. 100kmde 4 litre yakiyorum. 2100kmde 30lira yağa, 80litre benzine 5.5tlden 450tl veriyorum. Bana gayet ucuz geldi. Yağ olarakta motul7100 aldım 4litresi 160tlden. 5000km onun omuru var. 5000kmde de 1000tl benzin yaksam , bu da ucuza geliyor. Bence kaliteden ödün vermeyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Spray yağların sıçratması çok sıkıntılı. Tortuları hem yapışkan hem de etrafı çok kirletiyor.
    Ben scottolier sistemini ve yağını kullanıyorum.
    Bir defa alıp tüm motosikletlere montajını yapabiliyorum.
    Böylece ömürlük bir sistem ve uzun süreli koruma.
    Bu sistemle birlikte zincir gerdirme olayı da minimuma indi. Sıçratma yok. Zincir sesi yok. Ve biriken toz toprak.
    Pırıl pırıl zincir var. Kafam çok rahat.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Motosikleti ilk aldığımda daha 100 km.de zincir germiştik. 11.000 Km.de 3 sefer zincir gerdik ve zincir sesinden bıktım. 11.000 Km.deki motorun zincirini (DİD) kesip attık ve üzerinde marka bile yazmayan bir zincir taktık. 300 Km. oldu zincirin üzerindeki rodaj yağı duruyor ve hiç zincir sesi yok. DİD kötü bir zincir demek istemiyorum ama "0" motosiklete taktıkları oldukça düşük kaliteliymiş..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Benim zincirler o-ringsiz. Ben de 90 numara dişli yağıyla yapıyorum yağlamayı. Özellikle orig yoksa spreylerden başka, rulman-dişli-şanzıman yağı gibi alternatifler değerlendirilebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motor sesinden zincir sesini duyabilene askolsun

1000-1500km'de bir temizleyip yagliyorum. Kisa sure sonra kirleniyor. Ama kritik yerlerde yag bulunuyor. Herhangi bir sorun da yasamadim hic...

benim racing kullandığımı göre göre motorcu bana offroad spreyi verdi hem sürekli sıkıyorum hem jantlarıda yağlıyor ama işte kolay sıkılıyor elimde o var diye yağlıyorum her yola çıkarken^^

Hayret kimse motul C5 ten bahsetmemiş...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayret kimse motul C5 ten bahsetmemiş...
    İllet, rezil, lanet bişey C5. Bir kez denemek için aldım. Sprey kadar rahatı yok benim için. Fıs fıs sık işini hallet. Artık ucuzlayıp bol alternatifleri geldi piyasaya...

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Motül c5 çok kaliteli bir yağdır, sadece sürmesi biraz zahmetli

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Her 300 km de bir 90 numara dişli yağı.
    Her 600 km de 90 numara dişli yağıyla karıştırılmış gres yağı
    her 900 km de bir yağ karıştırılmış benzin artı gaz yağı artı wd 40 la zinciri temizlerdim.
    ne güzel günlerdi...

Ayrıca zincir yağlamayı yola çıkmadan önce değil, yoldan geldikten sonra zincir sıcakken yapar mahallede bir tur atar öyle park ederdim.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Bir kamyoncu arkadaşın bıraktığı 20w50 motor yağı vardı ben şırıngayla bir tur döndürüp yağlıyorum yetiyor. Motorumu temiz tutup sık yıkadığım için, zincir yağlama işini üç dört günlük periyodlarla 20 saniyede hallediyorum. Gece yağlıyorum sabaha kadar zincire yayılıyor.. Kalın otomobil motor yağı da gayet güzel yağlıyor yani..

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Benim genel kanım az miktarda gres yağı kullanılmalı.daha önce başıma gelen silahımı güzelce temizlenip sıvı gres tüpüyle yagladim bi süre sonra yağ donuklasmaya başladı ve kullanilamaz hale geldi.daha önce hep normal gres kullanırdım hiç sorun çıkmazdı.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    404 marka sıvı gres konusunda fikirleriniz nedir ? Kullanan arkadaşların kıymetli yorumları ve tavsiyelerini rica ederim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    404 marka sıvı gres konusunda fikirleriniz nedir ? Kullanan arkadaşların kıymetli yorumları ve tavsiyelerini rica ederim.
    Sıvı gresi bilmiyorum ama,katı gresi bi müddet kullandım.

Sadece toz-toprağı zincire çok çekiyor.

Konuya binaen,şimdiye dek sadece bir kutu sprey yağ ile zinciri yağlayıp,90 numara,20-50,gres gibi çeşitli yağlarla uzun süre zincirimi yağladım.

Zincir hala orjinal,55.000 küsür km'de...
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıpta pişman olduğum tek spreydir kendileri,tükürsem daha çok tazyikli fışkırtırım o derece yani..
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    90 numara yağ, oring olmayan zincirlerde kullanılabilir gayet güzel oluyor

Motosikleti
    nc750x
    Bütün modellerin kullanım kitapçıklarında sadece iki zincir yağı öneriliyor;

1- Sprey Yağlayıcılar (O Ringler için üretilmiş),

2- SAE 80 veya 90 numara yağ.

Gress yağının önerildiğini görmedim.

Gres yağı aslında etkili bir sonuç sunuyor sunmasına da her deliğe ulaşacak kadar iyi aralara girmiyor. Fırçayla yedirsenizde girmiyor. Özellikle kapalı zincir alanlarında korkunç bir pisliğe neden oluyor.

SAE 90 ise fırçayla yedirildiğinde her deliğe nüfuz ediyor.

Sıçrama genelde fazla sürmekten kaynaklı. Çoğu zaman yüzey yağlı olsada bize yağsız gibi geldiğinden yağı biraz bol sürünce fazlası gidiyor.

Sprey yağlar yağdan ziyade yapışkan gibi. Doğru kullanmak lazım. Ancak bu kadar yapışkanımsı bir sıvı ilk sıkıldığındaki sıvı etkiden ötürü aralara ulaşıyor.

Gresi falan bir yana bırakırsak doğrusu üreticininde önerdiği sprey veya sae 90 yağdır.

Sae 130 yada 140 kullanıyorum , hangisi hatırlayamadım . Yaz için ideal kışın kalın kaçar diş fırçası ise yedire yedire yaglıyorum , ne zincir şıkırtısı ne bişey tavsiye ederim

Motosikleti
    Tracer700
    Süreceksin bol gresi zincire bir gazlayacaksin butun gres motosikletin her yerine ve montun üstüne,ugras dur ondan sonra cikarabilirsen.Spreylerde metale yapisma øzelligi vardir sagi solu kirletmez zincire yapisir.Ben geceden zincire spreyi SIKIYORUM estesi gun hic bir yer kirlenmeden motosikletimi kullaniyorum..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler