Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

3 haftalık S&T Kanunimin başına gelenler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    4 hafta önce sıfır km 2009 model S&T kanuni gt250r motorumu teslim aldım.Başlangıçta herşey çok güzeldi.Ufak ufak motoruma alışma turlarından sonra yağmurlu günlerin gelmesiyle bir süre kullanamadım motorumu.Yaklaşık 1 hafta sonra gidiş-dönüş 110 kmlik şehirlerarası yolculuğuma çıktım.Motoru zorlamadan rahat bir şekilde yolculuk yaptım.Aradan bir kaç gün geçtikten sonra yine aynı yola çıktım.Daha motorumu teslim alalı 3 hafta olmuştu.Bunun 1 haftası yağmurlu geçtiği için kullanamamıştım.Dönüşte motordan anormal sesler geldiğini farkettim.Ancak yine de motor beni evime kadar getirmişti.Yavaşlayınca bu sesi daha iyi dinleyebildim.Sanki sübap vurması gibi bir ses.Ancak şiddetli bir ses.Silindirin her hareketinde bir vuruntu sesi geliyo.İlk aklıma gelen hararetten dolayı sübaplarda eğilme olabilir dedim.Motoru otoparka parkettikten 3 saat sonra tekrar gidip çalıştırdım yine aynı ses.Sabah kalkınca çalıştırdım ses kesilmemiş.Günlerden pazar olduğu için pazartesiye kadar elimi sürmeden bekledim.Servise gittiğimde ortalık çat çat sesleriyle inliyordu.Usta bunun ciddi bi sorun olduğunu söyledi.Hemen içeri çektik ve motorun açılacağını söyledi.

Sonraki 2 gün boyunca motor el sürülmeden koyduğum gibi duruyodu.3 ncü gün keyifleri gelmiş heralde grenajları sökmüşler.Sesin arka silindirden geldiğini söylediler.Fabrikayla görüştüklerini herşeyin garanti kapsamında yapılacağını söylediler.3 gün içerisinde arka silindir sökülmüş ve sesin arkadan değil önden geldiği anlaşılmış.Şimdi ön silindir sökülmek üzere bekliyo.Tam 1 hafta oldu ve son iki gündür usta şehir dışında olduğu için beklemedeyiz.Ciddi bir sorun olduğu kesin ancak henüz motorun sorunu nedir onu bile anlamış değiliz.Benimde sabrım kalmadı artık.

Şimdi soruyorum bu motor bu kadar mı adi malzemeden yapılıyo.Bizim yazlıkta 3 senedir kullandığımız kymco marka motor bile bir kere bile arıza yapmamışken bu motor nasıl oluyo da 3 hafta da kullanılmaz hale geliyo.Ki ben o kymco ile yaz sıcağında saatlerce dağ bayır gezdiğimi biliyorum.Millet çin malı motorlarla yıllardır gezerken kore malı motor onlardan daha mı kalitesiz?Daha önce başka forumlarda insanlar gt250r ile ilgili şikayetlerini yazmış.Hatta bir kişi 1 aylık motorunun nasıl kullanılmaz hale geldiğini anlatmış.Bir yetkili de müdahale edip sempatik bir şekilde açıklama yapmış.Şimdi merak ediyorum bana karşı açıklamaları ne olacak?Yarın servise gidip motorumun ne halde olduğunu gösteren fotoğraflarını da burada yayınlıyacam.Ayrıca motoru ne zaman almışım faturasının tarihini de göstericem.Benimki çamur atmak değil.Bu motorun ne mal olduğunu ortaya koymaktır.Bu motor garanti kapsamında tamir edilse bile ben bu motora artık binmek istemiyorum ve tek istediğim şey bana paramın iade edilmesi ve bu motoru başlarına çalmaları.Ben bu motoru tamir ettirip sonra satarken değişeni var mı diye sorulduğunda yok diyebilecek karakterde bir insan değilim.Benim başım yandı başkalarının başı yanmasın.Beni de daha fazla oyaladıklarında da bu motoru bu haliyle toplatıp tenha bir yere gidip üzerine benzin döküp yakacağımı herkes bilsin.Bunu da videoya çekip bütün türkiye'ye ilan edicem ki bi daha kimse gidip bu motoru alıp parasını çöpe atmasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    geçmiş olsun recep abi,
    olacagı varmış olmuş, üzerinde iken sana bişey olmaması sevindirici.
    peki sana bişey sorabilirmiyim recep abi.
    sen bilmiyormuydun bu motorların böyle oldugunu da gittin sıfırını aldın,fark etmez yada ikinci elini, hatta cbf 250 yi almadan önce sana özellikle telefon açıp sana özel indirim yapacagız dediklerinde, siz bizim ilk müşterimizsiniz dediklerinde hiçmi şüphelenmedin.
    inanki verdigin paraya acıyorum, ancak sanıyorum ki bu parayı öyle demeyle ve alamayacaksın gözüküyor, ya dava açacaksın ya bu iş sende kalacak.

benim bir arkadaşım vardı senin gibi cbf 150 kullanıyordu, hızlı gitmiyor diye gitti hyosung aldı ikinci el, sana dedigimiz gibi o kadar dedi alma sorunlu bir motor diye, arkadaşım görüntüsüne aldandı gitti ikinci el bir hyosung aldı, ve 2 ay sonra zor bela sattı.bu bir örnektir, daha neleri var.

görüşmek üzere recep abi.
    98 Beygir.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    çok geçmiş olsun...can sıkıcı bir durum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 senedir kullandığımız kymco marka dandik motor bile bir kere bile arıza yapmamışken

geçmiş olsunda aktif kymco kullanıcısı olarak kymco ya dandik demeniz beni üzdü. keşke biraz daha özenle seçseydiniz kelimeleri.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun recep abi,
    olacagı varmış olmuş, üzerinde iken sana bişey olmaması sevindirici.
    peki sana bişey sorabilirmiyim recep abi.
    sen bilmiyormuydun bu motorların böyle oldugunu da gittin sıfırını aldın, hatta cbf 250 yi almadan önce sana özellikle telefon açıp sana özel indirim yapacagız dediklerinde, siz bizim ilk müşterimizsiniz dediklerinde hiçmi şüphelenmedin.
    inanki verdigin paraya acıyorum, ancak sanıyorum ki bu parayı öyle demeyle ve alamayacaksın gözüküyor, ya dava açacaksın ya bu iş sende kalacak.
    görüşmek üzere recep abi.
    Dediğin gibi canımıza da gelebilirdi.Daha bot ve korumalı pantolon alamamıştım.O halde otobana çıktık.Sakat bile kalabilirdik.Ki bu motorla uzun yolda yağ boşaltıp arka lastiğin kaydığı durumlarda insanların başına gelmiş.Bu fiyata gidip 10 yaşında japon alsaydım daha iyiydi.Ancak elimde nakit olmaması , uygun taksit seçeneği , bir de liste fiyatının altında satılması cazip geldi.2001 model transalpler bile 7.700 liradan satılıyo.Sezon geçmesin dedik aceleye getirdik.Kışa girerken motor alınmaz dedik.Başımıza bunlar geldi.Bana paramı iade etmezlerse de vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum.Modaratörlerimizden de rica ediyorum bu konu herhangi bir sebepten kitlenmesin.Bundan sonra da Türkiye'de bi tane bu motorlardan satabilecekler mi çok merak ediyorum.Bu ülkede kanun var.Gerekirse her yere de şikayet edicem.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun arkadaşım..
    Ben burada gtr a para verilmez derken arkamdan bisürü insan atıp tutuyor hatta benim motorla kıyaslamaya kalkıyorlardı..
    Acaba senin gibi gtr topiğinde aktif bi kullanıcının başına gelenleri duyunda ne diycekler..
    Tekrardan geçmiş olsun diyorum umarım biran önce alıp satarsın..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsunda aktif kymco kullanıcısı olarak kymco ya dandik demeniz beni üzdü. keşke biraz daha özenle seçseydiniz kelimeleri.
    Arkadaşım kymco'ya dandik derken genel görüşü belirttim.Hep 2 sınıf motor muamelesi gören bu motoru 3 yıldır kullanıyorum ve hiç arıza yapmadı.Zaten memnuniyetimi dile getirdim.Elbetteki çok daha kaliteli ve sağlam modelleri de vardır.Benim ilgi alanıma giren modelleri olmadığı için bir fikrim yok.Ancak elbette memnun olan bir sürü kullanıcısı olduğuna eminim.Amacım hakkında fikrim olmayan bi markayı kötülemek değil.Yanlış anlaşılmasın.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Geçmiş olsn..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hyolar dahamı kaliteliydi acaba...kafam iyice karıştı...ST Kanuniler kendini ispatlamadı henüz piyasada...milletin kafasıda çorba zaten...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım..
    Ben burada gtr a para verilmez derken arkamdan bisürü insan atıp tutuyor hatta benim motorla kıyaslamaya kalkıyorlardı..
    Acaba senin gibi gtr topiğinde aktif bi kullanıcının başına gelenleri duyunda ne diycekler..
    Tekrardan geçmiş olsun diyorum umarım biran önce alıp satarsın..
    İşte aktif bir kullanıcı olmamdan dolayı bana kimse çamur atıyosun diyemez.Benim aylarca cc yükseltmek için uğraştığımı herkes biliyo.Yeni üye olan biri konu açıp derdini anlatıyo.İnsanlar diyo ki sen çamur atıyosun.Şüpheye düşülüyo.Yarın da fotoğraflarını çekip koyucam motor ne hale gelmiş 3 haftada.Komple motor sökülüp dışarı alınacak.Çamur atmadığımı herkes görecek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    motorumu almadan once çok araştırdıgım bir konu st kanunımı hyosungmu iki motoruda inceliyip hyosungun daha kaliteli ve işciliğinin daha iyi oldugunu gordum,geçmiş olsun umarım sorunun biran once duzelir.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kanuni el attıysa normaldir... birazda servis kalitesiz olunca böyle oluyor....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum. O kadar dağ bayır gezmişsiniz ama kymco' ya dandik demişsiniz.Bu da üzdü beni gerçekten, 100.000 km garanti veren bir markayı böyle aşağılamak hoş değil.Sizin durumda çok üzücü belkide o sinirle söylediniz o lafı.Her neyse büyük geçmiş olsun.

Geri alıyorum sözlerimi, belirtmişsiniz genel görünüşe dediğinizi, kusura bakmayın

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım çok büyük geçmiş olsun demedi deme garantiye kaldıysa işin 1 ay sonra alırsın ancak motorunu . Cidiiyim ister inan ister inanma 20 günü gectikten sonra fabrikayı ara sizi mahkemeye vercem de yada 15 gün sonra bak 1 gün sonra hemen gönderiyorlar başımıza geldi abimle ordan biliyorum

Kymco meselesine bende katılıyorum 2.sınıf marka vs. demek yanlış bu motorun piyasasını herkez biliyor neyse konumuz bu değil.

Abi çok geçmiş olsun biliyorsun seninle hep aynı fikirdeydik ybr250 cbf 250 konusunda hep hyos 250 önerdik vs. şimdi bu olay oldu gerçekten adına çok üzüldüm umarım ufacık bir sorundur hemen halledilir birdaha sorun çıkarmaz. Kafanı yorma bu kadar elbet sorun çıkarabilir yapacak bir şey yok.

Heralde ybr250 ve cbf250 kullananların ahı tuttu.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    eskiden hatırladığım şu linki buldum belki işinize yarar.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post1442386

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte aktif bir kullanıcı olmamdan dolayı bana kimse çamur atıyosun diyemez.Benim aylarca cc yükseltmek için uğraştığımı herkes biliyo.Yeni üye olan biri konu açıp derdini anlatıyo.İnsanlar diyo ki sen çamur atıyosun.Şüpheye düşülüyo.Yarın da fotoğraflarını çekip koyucam motor ne hale gelmiş 3 haftada.Komple motor sökülüp dışarı alınacak.Çamur atmadığımı herkes görecek.
    İşte bende bundan bahsediyorum aslında..
    Millete almayın demeye çekiniyorum
    Almayın deyincede elinde rs250 yi bana satmaya çalışıyo hyoyu kötülüyo gibi şeyler söylüyorlar
    Ama motordan anlayan malzeme kalitesini gören birisi kesinlikle tavsiye etmeyecektir..
    Neyse umarım fazla bir sorun yoktur en kısa sürede alırsın motorunu inşallah..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    geçmiş olsun seninki birazda şanszılık olmuş bu tür şeyler her markada olabilir diye biliyorum illaki bir motorda üretim hatası vs olur ama kanuniden motorun arkasında oldugunu göstermesi açısından daha özenli bi servis hatta motoru direk değiştirmesini bekleridim insanlar mağdur olursa bu motor piyasasını direk kaybeder zaten kanuni olduktan sonra herkes bi şüpheyle yaklaşmaya başladı buda üstüne kaymak olur.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    geçen yıl istanbulda bilinen bir motosiklet satıcısı suzuki bayii de kulak misafiri olduğum bir olay vardı şimdi aklıma o geldi

(bu konu forumda var hyosung topiğinde araştıranlar bulabilir)
    kısaca elemanın biri 250comet almış 2. el yüklü de para vermiş ve bu suzuki bayii nin servisine gelmiş burdaki ustamız motoru kontrol edip sesini dinlemiş ve bu motordan kötü sesler geliyor geri verme ihtimalin varsa geri ver yada binersen bile kesinlikle 90km geçme hatta buna binme her an motor kitleyebilir demiş
    ve yağ değiştirmiş göndermiş.. alan adam tabi motorun parasını vermiş artık geri alırmı ilk sahibi her türlü çamura yatmış. bendeyken öyle değildi ayakları..
    aradan 10 gün sonra bende o servisteyken bu comet i alan adam tekar geldi ve başladı anlatmaya; hayatımı zor kurtardım dedi biz şaşırdık! adam tem de giderken motor kitliyor ve takla atmaktan zor kurtuluyor ve bu sorumluluğu yağ değiştiren bizim zavallı ustamızın üzerine atmaya çalışıyor fakat kendisine motorun durmunun söylediği buna elinden geldiği kadar binilmemesi gerektiğini söyleyen ustamızı yalancı çıkartmaya çalışıyordu onada acıdım aslında adam 6000tl üzeri para vermiş o tenekeye ve daha 8000km deydi ,motor kitlemiş canını zor kurtarmıştı canı yanmıştı ama bilinçsiz olduğu için yanlış yağ koyulduğu için öyle oldu sanıyordu oda kendine göre çamura yatıyordu ..

kısacası böyle bir olaya şahit oldum üzüldüm

kymco ya arkadaşın dandik demesine bende katılmıyorum ama o "dandik" kelimesini motorun modeli için kullanmış olabilir ki zaten o bile anlamış nekadar sağlam olduğunu kymco ile hyosung çok alakasız markalardır aynı memleket malı olsa bile karıştırmamak lazım..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Abi böyle başlıklar görmek insanın morelini çok bozuyor. Bende ilk motorum s&t olsun istiyordum ama bu başlığı görünce çok şasırdım, çoğu kişi mükemmel oldunu söylüyor tabi japon kardeşlerine görede fiyatı çok ucuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler