Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

3 haftalık S&T Kanunimin başına gelenler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum abi motorun özellikleri belli sonra altında 600rr var zannediyorlar ve bas gaza yanlış anlaşılmasın tabi motoru adam gibi kullananlarda var ama bu motoru alanların yarısı böyle yapıyor ve sonra motoru kötülüyorlar yapmayın bence bu yanlıştır ve ben halen hyoları seviyorum ve ileride param olursa 250lilik bir makinem olucaksa hyosung 250comet almak istiyorum.[B]
    aynen bende comet 250 lere bayılıyorum...
    ve bir cometin böyle sorun yaşadığını ne gördüm ne duydum...aynı motor yokmu...sırf grenaj var diyemi 165 lere çıkabiliyor bu makina şimdi...mesela gt 250 rcılar maksimum 150 de sabitleseler olmazmı...kafa olarak maksimum 150 deseler olmazmı...çözümü budur...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bende comet 250 lere bayılıyorum...
    ve bir cometin böyle sorun yaşadığını ne gördüm ne duydum...aynı motor yokmu...sırf grenaj var diyemi 165 lere çıkabiliyor bu makina şimdi...mesela gt 250 rcılar maksimum 150 de sabitleseler olmazmı...kafa olarak maksimum 150 deseler olmazmı...çözümü budur...
    heh be komsi sorunda bu zaten....görüntüyealdanıp gaza geliniyo sonra makinanın suçu oluyo...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heh be komsi sorunda bu zaten....görüntüyealdanıp gaza geliniyo sonra makinanın suçu oluyo...
    Len madem o hızları yapınca dağılıyorsa neden 200km yerine kadranını 160 km yapmamışlar millette bu makinanın basarı 160 diye zorlamaz ..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kingman geçmiş olsun kardeşim.
    Ya arkadaşlar motosikleti ikinci el almamış sıfır almış.Rodajdada olsa dipgaz yapınca yada 150km hızı gördü diye motorunda arıza çıkaracaksa olmaz olsun böyle motosiklet.Dip gaz yapmaya dayanamıyorsa bu motorun güvenirliği nerde kaldı.Bir sürü hyo ile ilgili yada st kanuni ile ilgili şikayet edilen topicler var. bunlarda hepsindemi kullanıcıları hatalı. Hiçmi motosikletin kusuru yok yapmayın Allah aşkına...Bende cbf 250 den önce hyo düşünüyordum hyonun bir servisinde çalışan arkadaşım aman abi sakın bulaşma bu motosiklete başın dertten kurtulmaz dedi ve ben vaz geçtim.

Şimdi serviste çalışan niye sakın alma dedi acaba .Bir şeyler bildiğindenmi .Bilmediğindenmi.

Bu Bana edilen bir tavsiye .Kullandığım bir motosiklet değil.Zaten motosikletin teknik bilgileri yada kullanımı hakkındada yorumda bulunmuyorum... Bana söylenen tavsiyeyi sizinle paylaştım .Saygılar...

Bizde dedik zamanında 2008'den önce alanlar için demiyorum ama, bu motosiklet taa distribütör zamanında mide bulandırdı. Şimdi uğraşıp durun devamlı bu motosikleti savunan arkadaşlardan biri iyiki satmışım diye yazmış bu da bir gelişmedir bence, kullanıcı hatası olduğu açıkta kardeşim bu motosiklettemi oluyor sadece bu hatalar, ben 7000km'deyim bir kere tık demedi motosiklet neden acaba
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki derbi nude ve derbi gprda aynı motoru kullanıyo..
    Kullanıcıları tam gaz yapıştırıyolar neden sorun çıkmıyo
    Yada aprilia rs 125 ile aprilia tuono
    Yada Gilera gfr ile gilera r125
    Bunun gibi birçok örnek sayabilirim naked ve race aynı motoru kullanan
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Yorumsuzdur...

Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 hafta önce sıfır km 2009 model S&T kanuni gt250r motorumu teslim aldım.Başlangıçta herşey çok güzeldi.Ufak ufak motoruma alışma turlarından sonra yağmurlu günlerin gelmesiyle bir süre kullanamadım motorumu.Yaklaşık 1 hafta sonra gidiş-dönüş 110 kmlik şehirlerarası yolculuğuma çıktım.Motoru zorlamadan rahat bir şekilde yolculuk yaptım.Aradan bir kaç gün geçtikten sonra yine aynı yola çıktım.Daha motorumu teslim alalı 3 hafta olmuştu.Bunun 1 haftası yağmurlu geçtiği için kullanamamıştım.Dönüşte motordan anormal sesler geldiğini farkettim.Ancak yine de motor beni evime kadar getirmişti.Yavaşlayınca bu sesi daha iyi dinleyebildim.Sanki sübap vurması gibi bir ses.Ancak şiddetli bir ses.Silindirin her hareketinde bir vuruntu sesi geliyo.İlk aklıma gelen hararetten dolayı sübaplarda eğilme olabilir dedim.Motoru otoparka parkettikten 3 saat sonra tekrar gidip çalıştırdım yine aynı ses.Sabah kalkınca çalıştırdım ses kesilmemiş.Günlerden pazar olduğu için pazartesiye kadar elimi sürmeden bekledim.Servise gittiğimde ortalık çat çat sesleriyle inliyordu.Usta bunun ciddi bi sorun olduğunu söyledi.Hemen içeri çektik ve motorun açılacağını söyledi.

Sonraki 2 gün boyunca motor el sürülmeden koyduğum gibi duruyodu.3 ncü gün keyifleri gelmiş heralde grenajları sökmüşler.Sesin arka silindirden geldiğini söylediler.Fabrikayla görüştüklerini herşeyin garanti kapsamında yapılacağını söylediler.3 gün içerisinde arka silindir sökülmüş ve sesin arkadan değil önden geldiği anlaşılmış.Şimdi ön silindir sökülmek üzere bekliyo.Tam 1 hafta oldu ve son iki gündür usta şehir dışında olduğu için beklemedeyiz.Ciddi bir sorun olduğu kesin ancak henüz motorun sorunu nedir onu bile anlamış değiliz.Benimde sabrım kalmadı artık.

Şimdi soruyorum bu motor bu kadar mı adi malzemeden yapılıyo.Bizim yazlıkta 3 senedir kullandığımız kymco marka motor bile bir kere bile arıza yapmamışken bu motor nasıl oluyo da 3 hafta da kullanılmaz hale geliyo.Ki ben o kymco ile yaz sıcağında saatlerce dağ bayır gezdiğimi biliyorum.Millet çin malı motorlarla yıllardır gezerken kore malı motor onlardan daha mı kalitesiz?Daha önce başka forumlarda insanlar gt250r ile ilgili şikayetlerini yazmış.Hatta bir kişi 1 aylık motorunun nasıl kullanılmaz hale geldiğini anlatmış.Bir yetkili de müdahale edip sempatik bir şekilde açıklama yapmış.Şimdi merak ediyorum bana karşı açıklamaları ne olacak?Yarın servise gidip motorumun ne halde olduğunu gösteren fotoğraflarını da burada yayınlıyacam.Ayrıca motoru ne zaman almışım faturasının tarihini de göstericem.Benimki çamur atmak değil.Bu motorun ne mal olduğunu ortaya koymaktır.Bu motor garanti kapsamında tamir edilse bile ben bu motora artık binmek istemiyorum ve tek istediğim şey bana paramın iade edilmesi ve bu motoru başlarına çalmaları.Ben bu motoru tamir ettirip sonra satarken değişeni var mı diye sorulduğunda yok diyebilecek karakterde bir insan değilim.Benim başım yandı başkalarının başı yanmasın.Beni de daha fazla oyaladıklarında da bu motoru bu haliyle toplatıp tenha bir yere gidip üzerine benzin döküp yakacağımı herkes bilsin.Bunu da videoya çekip bütün türkiye'ye ilan edicem ki bi daha kimse gidip bu motoru alıp parasını çöpe atmasın.
    Yoruma gerek var mı blemiyorum...

Motosikleti
    bencede bu camia 2 ye ayrılıyor...

1. sırf görüntüsü var diye hyo 250 R alanlar

2.sırf görüntüsü var diye dandirik çin malı çapır alanlar

Len madem o hızları yapınca dağılıyorsa neden 200km yerine kadranını 160 km yapmamışlar millette bu makinanın basarı 160 diye zorlamaz ..
    komşi senin fazer aldın tuzun kuru artık ne uğraşıyon bu düldüllerle...

ya biz komşiler ne zaman buluşcaz biyerlerde...Levent Motor Gücü diye bir dernek kuralım sonra önümüzee gelene bir tekme atalımm...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    bencede bu camia 2 ye ayrılıyor...

1. sırf görüntüsü var diye hyo 250 R alanlar

2.sırf görüntüsü var diye dandirik çin malı çapır alanlar

komşi senin fazer aldın tuzun kuru artık ne uğraşıyon bu düldüllerle...

ya biz komşiler ne zaman buluşcaz biyerlerde...Levent Motor Gücü diye bir dernek kuralım sonra önümüzee gelene bir tekme atalımm...

Ayarlayalım bir gün komşi gidelim.
    Tuzu kuru meselesi değil abi .Canım sıkılıyor böyle olaylar olunca.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti

Ayarlayalım bir gün komşi gidelim.
    Tuzu kuru meselesi değil abi .Canım sıkılıyor böyle olaylar olunca.
    akileos ve fazer korkut yav bi ara benim eve davet etsem gelin bi çayımı için...Seyrantepe merkezdeyim

ya da sporcular parkı var Leventde Fedaerasyonun karşısında orda buluşalım...ne dersiniz...

537 335 22 33

Motosikleti
    akileos ve fazer korkut yav bi ara benim eve davet etsem gelin bi çayımı için...Seyrantepe merkezdeyim

ya da sporcular parkı var Leventde Fedaerasyonun karşısında orda buluşalım...ne dersiniz...

537 335 22 33
    Olur abiciim Noyu kaydettim .Benim cep:0543 694 4316---0538 296 0626

Neyse topiği kirlemeyelim komşi

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Mutlaka bi motorun rodajda kötü davranıldı diye dağılmaması lazım ama büyük markalar gibi kaliteli olmadığı ve büyük markalar gibi standardı olmadığı bilindiği halde bu motorların zorlanması niye? Benim bu konularda kafama takılan tek soru gv 250 ve gt 250 bunlar niye krank kırmıyor bunlar niye dağılmıyor? sorunlar hep r serisinde çıkıyor...Ya kullanıcı aşırı zorluyor yada grenajlar yüzünden hava alamayan motor soğumuyor ve belli bi zamandan sonra koyuveriyor...Şimdi ben buranın sıcağında(bilen bilir gölgede yumurta pişer yazın) 12-13 bin km yapmışım gerektiğinde baya bi zorlamışım bişey olmamış...şimdi geriye kullanıcı hatası kalıyor.bu seferde adama demezlermi hep gt250r kullananlarmı hata yapıyor? Arkadaşlar bence bu tamamen st firmasının seri üretim hatası hala belli bi kaliteyi tutturamayan bi üretimleri var.2007 yılında baya bi düzeldi. ben hiç duymadım 2007 model dağıldı diye ama bilmiyorum yinede...Şanssızlık diyelim düzelir inşallah diyelim yapabileceğimiz başka bişey yok...

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Arkadaşım geçmiş olsun inşallah hakkın ne ise alırsın

Vallahi ben 1 aydır biniyorum,
    yaklaşık 160 km (yüzatmış) yol yaptım,
    Allah için bir sorun yaşamadım

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Geçmiş olsun

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tartışmaları ne zaman bırakıp birbirinizi kollamayı öğreneceksiniz merak ediyorum.nasıl yolda arkadaşınız geliyor mu diye arkaya bakıp kontrol ediyorsanız,yolda kalmış bir motorcuya durup sorun var mı diye bakıp yardıma koşuyorsanız bu da aynı.
    her motor arıza yapabilir,edebilir ama arkadaşımızın canı yanmış.yarın sizin de aldığınız x marka bir motor arıza yaptığında bu x şirketi mail yoluyla,satın almama yoluyla ya da diğer yollarla uyarmayı ne zaman becericez acaba.motosikletler bütün kullanıcıları gözünde tabi ki değerlidir,toz kondurmazsınız ama biraz tüketici dayanışması yapmanız lazım.yarın bir gün sizin de başınıza geldiğinde durumu daha iyi kavrarsınız..

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hacı benim motorda kadran yok sana başka bişi göstermişler

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki derbi nude ve derbi gprda aynı motoru kullanıyo..
    Kullanıcıları tam gaz yapıştırıyolar neden sorun çıkmıyo
    Yada aprilia rs 125 ile aprilia tuono
    Yada Gilera gfr ile gilera r125
    Bunun gibi birçok örnek sayabilirim naked ve race aynı motoru kullanan
    kardeş sanada sözüm şu git o motoru al reklam yapma ...ne diyim.... ben bu işin ticaretini yapmıyorum ki...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kardeş sanada sözüm şu git o motoru al reklam yapma ...ne diyim.... ben bu işin ticaretini yapmıyorum ki...
    Reklam falan yaptığım yok
    Sorun şu ki kullanıcılarında bildikleri halde malzeme kalitesini inkar etmeleri..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı ABZAH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartışmaları ne zaman bırakıp birbirinizi kollamayı öğreneceksiniz merak ediyorum.nasıl yolda arkadaşınız geliyor mu diye arkaya bakıp kontrol ediyorsanız,yolda kalmış bir motorcuya durup sorun var mı diye bakıp yardıma koşuyorsanız bu da aynı.
    her motor arıza yapabilir,edebilir ama arkadaşımızın canı yanmış.yarın sizin de aldığınız x marka bir motor arıza yaptığında bu x şirketi mail yoluyla,satın almama yoluyla ya da diğer yollarla uyarmayı ne zaman becericez acaba.motosikletler bütün kullanıcıları gözünde tabi ki değerlidir,toz kondurmazsınız ama biraz tüketici dayanışması yapmanız lazım.yarın bir gün sizin de başınıza geldiğinde durumu daha iyi kavrarsınız..
    Arkadaşa katılıyorum arkadaşımız suanda madur durumda yanı nasıl kullanırsan kullan bir motosiklete sıfır bir motosiklet boyle bir sey olmaması lazım...

Motosikleti
    SATILDI

Valla yazık verilen paraya,kullanılacak motorun görüntüsüne aldanıp alıyorsanız 100cc çin malı alıp grenaj ve eksoz takıp racing görüntüsü nü daha ucuza mal edebilirsiniz.Yüzlerce kişi aynı yorumları yapmış siz bile bile lades yapıyorsunuz ya tutarsa hesabı,bişe diyemiyorum.
    [B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800

537 335 22 33
    Sporcular parkına motosiklet alıyorlar mı, 2 tane düdük dikmişler eskiden cafe'ye oturup önüne parkediyorduk.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Motosikleti
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sporcular parkına motosiklet alıyorlar mı, 2 tane düdük dikmişler eskiden cafe'ye oturup önüne parkediyorduk.
    kardeş içeri yaya gireriz...karşısına parkederiz sorun değil...

bu arada topik sayemizde pert oldu kıngman kusura bakma...çıban başı benim...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler