Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaskla ilgili sorun.. rüzgar sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    merhaba,
    2 hafta once nolan n62 XL kaskını aldım. su an artcı olarak geziniyorum. bu hafta sonu honda surus tekniklerine gittikten sonra motorumu alıcam nasipse.
    simdi;
    nolan kafama cok guzel oturdu derken 80km hızda kask kafamda inanılmaz sallanmaya basladı. hemen mototala gidip sorunu anlattım, saolsunlar ilgilendiler. L olmadıgı için cebime de uygun olan x-lite'ın X-601 modelini aldım. bu kaskta da 80km uzerinde kaskın icinde inanılmaz bir ruzgar sesi (dış gürültü vs. değil)oluyor. havalandırmaları falan kapattım ama yine de seste bir değişiklik olmadı. bu ses normalmidir? bunun herhangi bir çözümü varmıdır? balaklava giymek bu problemi azaltırmı?
    yardımlarınız için teşekkürler..
    motorda motor, ille de motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Triumph Thunderbird 900 Yamaha xt600-350 BSA
    X-lite ta kaliteli kasktır ses yapmaması lazım ben birkaç yıl hemde çok daha yüksek süratlerde kullandım.
    eğer vizörü yerine tam oturduğu halde hala ses yapıyorsa ya bir sorun vardır yada "çakma" x-lite dir

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    Alıntı triumph_1942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-lite ta kaliteli kasktır ses yapmaması lazım ben birkaç yıl hemde çok daha yüksek süratlerde kullandım.
    eğer vizörü yerine tam oturduğu halde hala ses yapıyorsa ya bir sorun vardır yada "çakma" x-lite dir

mototal'de çakma olabileceğini sanmıyorum. ama satan kişi geçen senenin modeli oldugunu soylemıstı. ayıptır soylemesi 350.-tl para verdim. vizorde de yaptıgım göz kontrolu sırasında herhangi bir açıklık görmedim. en iyisi galiba mototale gidip bi danısmak.
    teşekkürler triumph
    motorda motor, ille de motor

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bende x-601 fireball kulalnıyorum benimkisi 140dan sonra aşırı ses alıyor 80 km de yapacağını sanmıyorum...
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kaskiniz hayirli olsun, gule gule kullanin.
    Probleminizin bir çozumu olabilecegini zannetmiyorum.
    Kasklar arasindaki fiyat farkinin nedeni zaten bunun gibi konfor konularidir.
    Yani bir kaskin pahali olmasi, onun daha fazla koruma ozelligi olduguna gelmez.
    Sizin probleminiz gibi problemlerin en aza indirildigi anlamina gelebilir fakat...

Yani ses yalitimi, ruzgar yalitimi,havalandirma gibi kriterler kasklarin fiyatlarini arttiran ozelliklerdir.
    Kaskiniz hakkinda bilgi sahibi degilim ama kisaca;
    ne kadar para, o kadar kofte meselesi geçerli.

Tabii kulak tikaci kullanmaniz, sadece ruzgarin degil, motosikletinizin sesinden de sizi koruyacaktir.

çok kaliteli bir kask bile kullaniyor olsaniz, kulak tikaci takmanizi siddetle oneririm.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskiniz hayirli olsun, gule gule kullanin.
    Probleminizin bir çozumu olabilecegini zannetmiyorum.
    Kasklar arasindaki fiyat farkinin nedeni zaten bunun gibi konfor konularidir.
    Yani bir kaskin pahali olmasi, onun daha fazla koruma ozelligi olduguna gelmez.
    Sizin probleminiz gibi problemlerin en aza indirildigi anlamina gelebilir fakat...

Yani ses yalitimi, ruzgar yalitimi,havalandirma gibi kriterler kasklarin fiyatlarini arttiran ozelliklerdir.
    Kaskiniz hakkinda bilgi sahibi degilim ama kisaca;
    ne kadar para, o kadar kofte meselesi geçerli.

Tabii kulak tikaci kullanmaniz, sadece ruzgarin degil, motosikletinizin sesinden de sizi koruyacaktir.

çok kaliteli bir kask bile kullaniyor olsaniz, kulak tikaci takmanizi siddetle oneririm.
    Hava kanalları açıksada çok yapıyor.Sesi çok süzmüyor aslında daha iyi arkadan geleni hissede biliyorsun
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler