Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şase numarası.!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    robokof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 250 -1100
    Arkadaşlar mrb...
    Bir arkadaşım motosikletiyle kaza yaptı ve şase kullanılamıycak hale geldi ve bizde haliyle paraya kıydık yeni şase aldık. Şasemiz geldi motosikleti toparlıycaz fakat yeni şaseye şase numarasını nerde nasıl kime yazdırıcaz bu işi kim yapar şasenin faturası fln var. Arkadaşlar lütfen bilenler yardım etsin motosiklet 2 aydır yatıyor bu işi yapanlar varsa yada yapan yerler yada kişileri bilenler tanıyanlar lütfen yardım edin lütfen....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    kaza yapan motorun marka modeli neydi acaba bunuda yazarmısınız?
    firmadan sipariş edilen şaselerde şase numaraları üstünde basılmış halde gelmeleri gerekiyor ama yan sanayide yaptırılmışsa konu başka tabikide...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    xv 250 -1100
    hocam şaseyi arkadaş aldı nerden aldı orjinalmı yan sanayimi yurt dışındanmı getirti orasını bilmiyorum da motorun markası honda600rr

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bir scooter'a şase no çakarken görmüştüm.Çivi gibi sadece uçlarında sayılar ve rakamlar mevcut bunu çekiç yardımı üstten darbe ile çakıyorlar.

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    Alıntı robokof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrb...
    Bir arkadaşım motosikletiyle kaza yaptı ve şase kullanılamıycak hale geldi ve bizde haliyle paraya kıydık yeni şase aldık. şasemiz geldi motosikleti toparlıycaz fakat yeni şaseye şase numarasını nerde nasıl kime yazdırıcaz bu işi kim yapar şasenin faturası fln var. Arkadaşlar lütfen bilenler yardım etsin motosiklet 2 aydır yatıyor bu işi yapanlar varsa yada yapan yerler yada kişileri bilenler tanıyanlar lütfen yardım edin lütfen....

makina sanayinde bilgisayarlı numaratör tezgahları var orada istenilen boyutta ve karekterde rakamları yazdırabilirsiniz. Ama geçerlilik konusunda bir şey diyemiyeceğim
    Farınızda Yolunuzda Açık Olsun:cat:

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı robokof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şaseyi arkadaş aldı nerden aldı orjinalmı yan sanayimi yurt dışındanmı getirti orasını bilmiyorum da motorun markası honda600rr
    hemde bahsi geçen marka honda fabrika üretimi değil demektir o şase üzerinde numara yoksa dostum dayanıklılığıda ne kadar iyi olabilir düşünmek lasım kalitesiz malzemedende yapılmış olabilir bunlarıda düşünmek lasım söz konusu olan şey güvenlik...

Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir scooter'a şase no çakarken görmüştüm.Çivi gibi sadece uçlarında sayılar ve rakamlar mevcut bunu çekiç yardımı üstten darbe ile çakıyorlar.
    başka türlü yapılamıyor zaten o şekilde yaptırabilir bi tek sanyide dolaşması lasım
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    KALIP SANAYİ- LAZER SAC METAL SANAYİ- CNC TEZGAHLI İŞLEM SANAYİ
    gibi yerlerde bulabilirsin.
    para dersen bence para bile almazlar.
    Farınızda Yolunuzda Açık Olsun:cat:

Motosikleti
    xv 250 -1100
    arkadaşı aradım ve şasenin yurtdışından getirtmiş. Fakat dediğiniz gibi cnc pantografda yazabilirler ama her önüne gelende yazmaz adamalar haklı olarak yasa dışı bir durum olmasıdan korkuyorlar ama öyle bir durum da yok ruhsat bizim üzerimize faturamız var herşey ok ama adamlar yazmıyor işde tandık fln olması lazım sanrıım yada bu işleri usulüne uygun yapan yani yetkili birileri bir yerler yokmu ya arkadaşlar...?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:36 PM ----------

Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öyle dediğiniz gibi numaratörlerde vurulur ama biz korkuyoruz yalnış bişey yapaprıs diye bu işin yetkililerini arıyoruz işde yada makinada işleyicek kişileri..

kocc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    magsonVE
    Bizim burda nasıl yapılıyor anlatayım belki orda'da geçerlidir , bilmiyorum kanun olarak zannedersem ayni olabilir. (umarım yardımcı olabilirim).

öncelikle şaseyi alırkan fatura alacaksın , şaseyi yapan kişi zaten kendi seri numarası alt kısmına yazmıştır ve o numara faturada yazmalıdır + imza .

şaseyi faturayla beraber Honda motor bayisine gideceksin tabii önceki motorun şase numarası ruhsat falan yanında olacak, durumu anlatacaksın ve honda bayi eger kendi yapıyorsa zaten bir gün sonra gel al diyerek içeri alacaktır ama eger kendi yapmıyorsa kendileri evrakları hazırlar ve sana derki al bu evrakları ve şu adresteki kaportacıya git onlar yapar ve bittigi an buraya geri geleceksin biz kontrol edip möhür imza atıp huzura kavuşacaksın , masraf ise burda 100 tl civarında ama orda belki daha ucuz olabilir.

Başarılar..
    Kestim biçtim oldu chopper (önemli olan baskasinin yaptigini degil kendi zevkini yapip binmek).
    Benim askim http://www.motosiklet.net/forum/members/58264-albums466.html

Motosikleti
    PCX
    Arkadaşlar müsadenizle konuyu hortlatmak durumundayım.
    Başlığı açan arkadaşla aynı dertten muzdaribim.

Elim bir kaza sonrası dağılan motorumu toplamaya giriştim.
    Ancak çok saygın bir ustanın düzelttiği şase daha sonra içime sinmediği için paraya kıyıp yetkili bayi aracılığıyla yenisini getirttim.
    Yeni şase numarasız geldi. Üzerine "EGM" ile başlayan emniyetin vereceği yeni numara basılması gerekiyormuş.
    Fakat izlenecek prosedürü ne trafikten nede muayene istasyonundan öğrenemedim. Bu işlemi yapacak
    olan kurumların bunu nasıl yapacaklarına dair hiçbir fikirleri yok.
    Şeytan diyor git sanayide eski numarayı çaktır, eski şasenin numaralı parçasınıda kesip yeni şasede uygun bir yere kaynat.
    Kurallara aykırı hareket etmeyi sevmeyen ben bile yılmak üzereyim.
    İnşallah yolunu yordamını bilen biri çıkar ve beni bu eziyetten kurtarır.
    Herkese kazasız, belasız, keyifli günler dilerim.
    Saygılarımla,

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar müsadenizle konuyu hortlatmak durumundayım.
    Başlığı açan arkadaşla aynı dertten muzdaribim.

Elim bir kaza sonrası dağılan motorumu toplamaya giriştim.
    Ancak çok saygın bir ustanın düzelttiği şase daha sonra içime sinmediği için paraya kıyıp yetkili bayi aracılığıyla yenisini getirttim.
    Yeni şase numarasız geldi. Üzerine "EGM" ile başlayan emniyetin vereceği yeni numara basılması gerekiyormuş.
    Fakat izlenecek prosedürü ne trafikten nede muayene istasyonundan öğrenemedim. Bu işlemi yapacak
    olan kurumların bunu nasıl yapacaklarına dair hiçbir fikirleri yok.
    Şeytan diyor git sanayide eski numarayı çaktır, eski şasenin numaralı parçasınıda kesip yeni şasede uygun bir yere kaynat.
    Kurallara aykırı hareket etmeyi sevmeyen ben bile yılmak üzereyim.
    İnşallah yolunu yordamını bilen biri çıkar ve beni bu eziyetten kurtarır.
    Herkese kazasız, belasız, keyifli günler dilerim.
    Saygılarımla,
    Kendi motoruna, orjinal şase numarasını çaktırırsan hiç bişey olmaz. Sen kendini böyle bişey yaptım diye ihbar etmediğin sürece kimse uğraşmayacaktır yaptığın şase no. yazdırma işlemiyle. Ayrıca suç unsuru olan bir yanı da yok, change oto yapmıyosun sonuçta. Kendi motorun şase numarası da orjinal.

Motosikleti
    PCX
    Motor bendeyken sorun çıkmaz belki ama 2. 3. veya daha sonraki kullanıcıların elinden alırlar vebali bana kalır diye korkum var.

Motosikleti
    Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bendeyken sorun çıkmaz belki ama 2. 3. veya daha sonraki kullanıcıların elinden alırlar vebali bana kalır diye korkum var.
    Onların da kendi motoru olacak satınca, bişey olmaz.
    Teo23 bunu beğendi.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    ek 1 düzenlenir. ve kara yollarına baş vuru yapılır. karayolları kendisinin yetkilendirdiği bir kişiye yönlendirir o kişide emniyetin veya gümrük ün verdiği yeni numarayı basar. ama bu uygulama tüv le birlikte değişmiş olabilir. zira bu uygulama yüzünden ruhsatta motosiklet diye geçen otobüsler türemişti. sanırım en sağlıklı bilgiyi trafik şubesi verir.

Motosikleti
    PCX
    Trafik şubelerinde masadan masaya oradanda amire yönlendirdiler ve aldığım cevap özet olarak "Bilmiyoruz" oldu.

Tüv türk e başvurun prosedürü anlatırlar. Sonuçta onların oluruyla dolaşıyor araçlar trafikte.

Motosikleti
    Alıntı swath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüv türk e başvurun prosedürü anlatırlar. Sonuçta onların oluruyla dolaşıyor araçlar trafikte.
    Tüvtürk'e sormuş bilmiyorlarmış ilk mesajında yazmış Faruk07

konunun tüv ile alakası kısmen yok.Üreticilerin büyük coğunluğu bu hizmeti ücretsiz veriyor.(Burada motorun tamamını veya bir kısmını (şasi üretimi yapan)Tip onay belgeli firma varsa işiniz kolay.İthalatcı ise yandınız.Bu hizmeti veren bildiğim markalar ;Honda,mondial,kanuni,Asya. Şasi'yi aldığınız yere eski şasi numarasını kesip ,ruhsat kopyası ile servis tarafından fabrikaya göndertmeniz lazım.Onlarda yeni şase'yi numaralanmış olarak gönderiyor.

Bir yöntem cnc'dir veya tornacılarda'ki harf kalemleri olabilir.Emniyetin numara bastırdığı firmalar varz.Emniyet,tüv,numara basım yeri arasında bir bürokrasi yaşadıktan sonra bildiğim kadarıyla 300-400 lira arası bir meblağ ödemek durumunda kalıyorsunuz

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Teknik Üniversiteside şasi muayenesi yaptırılarak,
    Yeni Şasi Numarası Uygunluk Belgesi alınır
    Aracınıza emniyetten yeni şasi numarası numarası alınır,
    Aracınızın uygun yerine yeni şasi numarası çaktırılacaktır.
    Aracınız Tuvturk muayene istasyonunda yeni şasi numarası için tespite girecektir,
    Aracınızın tespiti yapılıp, yeni şasi için tescil ve trafik belgesi ruhsatlarınız düzenlenecektir.

Bu işleri yapan muameleciler var.
    MotorKafa, yamyamaha ve acayüp bunu beğendiler.

Motosikleti
    PCX
    Teşekkürler arkadaşlar.
    Teknik üniversiteden kastınız İTÜ'müdür?
    Birde oraya gideyim bakalım ne diyecekler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler