Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

şase numarası.!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Ya yeni motor alsaydın daha zahmetsiz olurmuş... Ben olsam direk yazdırırım bir yerde. Motor senin şase senin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX
    Aynen keşke öyle yapsaymışım ama bir kere elime alınca duramadım. Parçalar çok hesaplı taa ki şaseye gelinceye kadar.

Arkadaşım sen bağdat nerede diye sormuyorsunda, bu yol nere gider diyorsun.Burada motosiklet üretme yetkisi yani tip belgeli firmalar şase numaralarını kendileri basıyor.Sıfır aldığın şasi'nin faturası ve eski şase elinde duruyor'mu?Önce Honda'yı ara bilgi al.Teknik üniversite,şase uygunluk belgesi,yeni ruhsat v.s yeni numaralanmış şase, şase değişikliklerinde uygulanan bir prosedür. Bu yolu benim dediğimi yapamayacak olursan düşünürsün.

Motosikleti
    PCX
    Yeni şaseyi aldığım Honda yetkili servisi numara işini TÜV ve Trafik şubesi arasında benim halledeceğimi söylediler.
    Yani bana gösterdikleri yolun kesin Bağdat'a çıktığından emin gibiydiler.
    Eski şase halen duruyor fakat yenisinin üzerine motoru topladım, şimdi tutup da "tekrar dağıt" derlerse çok üzülürüm.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Yıldız da yapıyor. Galba mmob de yapıyor. Bence bu kadar başlamışınız, bir muameleci bulun onunla konuşun.

Motosikleti
    MCT 250
    millet çalıntı motorların şase numarasını silip tekrar çakıyor. sen kendi şaseni yazdıracan nesi illegal.
    çivi gibi ucu numaralı harfli numaratörler var. başka bi 600rr şasesinin resmini çek aynı yere aynı aralıklarla çak gitsin sen yapamıyosan sanayide yapanlar vardır. ara bulursun

Motosikleti
    PCX
    Kızıltoprak motosiklet muayene istasyonu teknik üniversite diyerek noktayı koydu.
    Hayırlı, mübarek olsun.

Motosikleti
    tvs apache
    ilacın tornacılarda herhangi bir sanayiye git önce sor bu işi kim yapar kaça yapar hatta tanıdık bir makine ressamı arkadaşınız varsa çevresi vardır ona sorun yardımcı olsun

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı mckayrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik Üniversiteside şasi muayenesi yaptırılarak,
    Yeni Şasi Numarası Uygunluk Belgesi alınır
    Aracınıza emniyetten yeni şasi numarası numarası alınır,
    Aracınızın uygun yerine yeni şasi numarası çaktırılacaktır.
    Aracınız Tuvturk muayene istasyonunda yeni şasi numarası için tespite girecektir,
    Aracınızın tespiti yapılıp, yeni şasi için tescil ve trafik belgesi ruhsatlarınız düzenlenecektir.

Bu işleri yapan muameleciler var.
    aynen arkadaşın anlattığı şekildedir.

İtü maslak kampüsünde bir bölüm var bu tip durumlarda kontrolleri yapıyor. Uygunluk belgesini hazırlıyorlar. (uygunsa )
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    PCX
    Sırf gönül rahatlığıyla satabilmek, satın alanın hiç sorun yaşamayacağından emin olabilmek için bu prosedürle uğraşacağım.
    Aslında sanayide çok kolay ve hızlı bir şekilde halletsem muhtemelen ömür boyu hiçbir sıkıntı çıkmayacacaktır. Ama işte miyonda bir ihtimali bile kalmasın.
    Huzur iyidir.

Arkadaşlar bu konu ile ilgili benimde bir sorum olacak. Nisan başında motorum çalınmıştı. Ben trafikten tescilini sildirtmeden motor bulundu..vs Ağustos ayı itibari ile motorumu teslim aldım fakat şasi numarasını değiştirmişler. Ama motorum şu an trafikte tescilli görünüyor ve çalıntı şerhide kalkmış durumda. Ben şimdi ruhsatımdaki şasi numarasını ilgili bir yere yaptırtsam sorun yaşarmıyım ? Prosedürlerle uğraşmama gerek varmıdır ? Konuya hakim arkadaşların beni yönlendirmesini rica ediyorum.

Alıntı deathoflife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu konu ile ilgili benimde bir sorum olacak. Nisan başında motorum çalınmıştı. Ben trafikten tescilini sildirtmeden motor bulundu..vs Ağustos ayı itibari ile motorumu teslim aldım fakat şasi numarasını değiştirmişler. Ama motorum şu an trafikte tescilli görünüyor ve çalıntı şerhide kalkmış durumda. Ben şimdi ruhsatımdaki şasi numarasını ilgili bir yere yaptırtsam sorun yaşarmıyım ? Prosedürlerle uğraşmama gerek varmıdır ? Konuya hakim arkadaşların beni yönlendirmesini rica ediyorum.
    ARKADAŞIM BANA ACİL Bİ ULAŞIRMISIN 05322017119

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Alıntı deathoflife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BANA ACİL ULAŞABİLİRMİSİN 05322017119

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler