Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Land Cruiser 250,18bg...gv 250 28bg... ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar;

keeway land cruiser 250cc almaya karar verdim,ancak hyosung gv 250'yide inceleyince keeway 18bg,hyosung 28bg olduğunu gördüm... cc'ler aynı ama 10 bg fark nasıl oluyor?

teknik,mekanik bilgim hiç olmadığı için bana enteresan geldi... ancak 10 bg'de az bir fark değil...

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2,5 bin liralık fark olunca oluyor.Teknik olarak tam bilmiyorum tahminen piston silindir hareket mesafesi ile ilgilidir.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Sanırım bu idi...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    İkisi arasında karar vermen gerekirse bence hyosun gv 250 al derim.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi sıralı iki silindir... Diğeri v motor.... V olan hyosung... 28 hp....
    Ah abi birde emin olarak yazsan şunu ikiside v motor biri 18 diğeri 28 hp bu kadar.Ben güçten yanayım çünkü 18 hp kesmedi beni
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi sıralı iki silindir... Diğeri v motor.... V olan hyosung... 28 hp....
    Yanılıyorsun kardeş ikiside V MOTOR.Ammada salladın şimdi yahuKoskoca resimler var.Motorun canlısınıda gördüm.

bende tam yazacaktım ki....

keeway'de V motor diye biliyorum çünkü.... ama nasıl oluyorda 10 bg fark oluyor????

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Düşün yapıldığı malzemeden tut,piston silindir aralıkları,sübap sayıları.Muhtemelen böyle şeylerden kaynaklanıyordur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:36 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:34 PM ----------

Hyosunglardan bu aralar çok fazla iyi yorum gelmemeye başladı nedendir bilmiyorum.Ama Land Cruiser on numara makine söyliyim.Yedek Parçasıda Hyosung tan ucuz diye biliyorum.

Motosikleti
    yok
    işçilik ve malzeme kalitesinden olabilir

gv 250 altımda ufak kaldı daha LC 250'ye binemedim...bakalım bana ufak gelecekmi? aslında venox istiyordum ama fiyatı aldı başını gitti....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:41 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 PM ----------

işçilik ve malzeme 10 bg fark yaratırmı ki???? yahu 10 bg,çok ciddi bir rakam!!! cc'ler aynı,bg'ler farklı..... daha %100 net bir cevap gelmedi gibi....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    http://www.keewaymotor.com/motor_cruiser.html

Ben tam okumadan cevaplamışım.. Verdiğimiz şaklabanlıktan dolayı af ola... . Ama sanırım Hyo nun v motorunda bir farklılık vardı... Bi bakınayım ....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Sadece malzemeden kaynaklanmıyor tabiki anlattığım gibi motorun içindeki plandan kaynaklanıyor büyük ihtimalle.

bunu bilse bilse logaritma bilir....

Motosikleti
    Artık Yok...
    ayberkcim gv250 ufak kaldıysa diğerleri daha fazla kalır senin altına enduro gider ikinci el bir tenere wildwind pegaso tarzı bir şeylere baksana ikinci elleri ucuzdur yada bmw f650 gerçi 98 den aşağı o fiyatlara bulamassın..

illa 250 cc v motor diyorsan en iyisi gv 250 o beygir farkıda normal arada 2 milyar fark var her bi bir milyara 5 beygir desen 2 milyara 10 beygir fazlan oluyor..

ama parada sorun varsa v motor al 250cc al bisan roadstar lara bak derim her kez çok memnun fiyatıda çok makul virago emitasyonu neticede keewayinde var super shadow u ama onlarda hafifi sorunlar oluyormuş sorunsuz binenlerde var tabi. fiyatlarıda 3 milyar civarı..

bu arada içinemi doğdu yazıcağım yazdıkdan sonra gördüm yazını :D :D

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    çevirdiği devir sayısıyla alakalı bence keeway kaçta kesiciye giriyor? hyosung gv250 gt250 ile aynı motoru kullanıyor bu motor 11 de kesiciye giriyor ayrıca klasik v motorlar bildiğiniz gibi yüksek tork az devir özelliklerine sahiptirler. benim bundan çıkardığım sonuç şu tamamen motorun teknik yapısıyla alakalı bir olay devir arttıkça hp yükselir ama bir motorun belli bir devirden sonra maksimum torkuna ulaştığı daha sonra torkun artmadığı da bilinir.maksimum torkun maksimum devirle çarpımının sonucu beygir gücü olduğuna göre bence etkin faktör bu olsa gerek ayriyetten sıkıştırma oranı vs. vs çap strok farkı da büyük rol oynar aydınlatabildiysem ne mutlu bunun üzerinden düşünür araştırırsak bence sonuca ulaşırız. çokmu bilimsel oldu

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Keeway'in sıkıştırma oranı 9.4/1, öbürününki 11.2/1. Şimdi biraz desteksiz sallayacam ama sıkıştırma büyüdükçe silindirlerin içindeki patlama da kuvvetleniyordur herhalde. Ama motor ömrünün kısalması gibi bir yan etkisi olabilir.

Silindirlerin hacmi eşit olsa da hyosung aynı hacmi daha kısa ama çapı daha büyük bir silindirle elde ediyor. Yani strok mesafesi kısalıyor. Bunun da etkisi vardır herhalde.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    sorunu çözmüş olacaz az kaldı şimdi bize keeway in çevirdiği maksimum devir lazım şıkıştırma oranının yükselmesi torkun artması demektir dikkat ederseniz benzinli ve dizel motorlar arasındaki tork farkı çok yüksektir neden? çünkü dizellerin sıkıştırma oranı çok yüksektir ve bujiye dahi ihtiyaç duymazlar çünkü sıkışan hava ısınır çok sesli çalışmalarının sebebi de bu yüksek sıkıştırma oranıdır.neyse konu dağılmasın sonuçta hyonun sıkıştırma oranının yüksek olması torkun artmasına neden olduğundan ayriyetten çevirdiği maksimum devir sayısı keewayden muhtemelen daha fazla olduğundan bu denklemin çarpımından çıkan sonuçta aradaki 10 beygirlik fark oluyor herkes ermiştir muradına umarım :D

maksimum devirle çarpımının sonucu beygir gücü olduğuna göre
    Klasik hata.çap-Stork-sübop-sıkıştırma oranı biraz da zamanlamalarda oynama ve elektronik ile bu verileri almak imkansız degil.250 cc ler ile pistlerde düzlükler de 200 km aşılıyor.Aynı cc de stork uzunlugu tork u artırıyor.Cap büyüyüp stork düştügünde ve sıkıştırma oranı arttıgında bg artıyor.kolay gelsin.

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar aradaki beygir farkı teknoloji farkıyla buna tekabülen fiyat farkıyla orantılıdır

gv 250 = 7.5 milyar
    landcruiser = 4.5 milyar

arada koskocaman bir motor farkı fiyat var o kadar farka olsun o kadar bir beygir farkıda..

logaritma;

ben güzel kahve falı bakarım... müneccimliğimde vardır hani....

Jagadam,Kazamai....

sanırım bayaaa bi kafa patlattınız bu konuya ben okurken bile yoruldum

ama vallahi BRAVO yani....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler