Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marş kablosu ve sigorta sorunu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda SH150
    Merhaba arkadaşlar. motorum honda sh150. motorum ufak tefek temizlik işlemleri yapıyordum. Kontaktan gelip aküye giden kablodaki bıçak sigorta kırılmış. normalde tek marşta çalışan motorum şu an çalışmıyor.Yarın gidip aynı bıaçk sigortadan bir tane alıp takacağım sorunun bu oldugunu düşünüyorum.değiştirdiğimde sorun çözülür mü? sizce ne yapmalıyım? fikirlerinizi bekliyorum... teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    sizin motorunuzda tek sigortamı var tek ise marş nasıl basıyor onu anlamadım :S

Motosikleti
    honda SH150
    kontaktan gelen bir kabloya baglı bir tek sigorta var. o da sarı bıcak sigorta şeklinde. O kadar teknik bilgim yok maalesef.. :(

Dediğim sigorta bu....

http://www.alkayaelektronik.com/modules/catalog/products/pr_01_2659_min.jpg?rev=1371308437

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

yardım edebilecek veya fikri olan kimse yok mu?

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Sigortayı bir değiştirin sorun devam ederse herkes fikrini söyler.

Motosikleti
    honda SH150
    Peki teşekkür ederim.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bu sigorta sürekli artarsa bir büyüğüyle değiştirin örnek 10 amper varsa 15 amperlik takın.

Motosikleti
    evet öyle yapsınki tesisata zarar versin sigorta atıyorsa bir nedeni vardır illaki kaçak bi yerde şase

Motosikleti
    honda SH150
    arkadaşlar bir oto elektrikten sigorta alıp taktım. hala bir tık yok. Acaba akü kutup başlarını mı yalnış taktım dedim. uçları değiştirdim bu seferde motorun elektriği komple gitti. Önceden marşı cevirince farlar yanıyodu şimdi o da gitti. ne yapabilirim? çok sinirm bozuldu.

Motosikleti
    kutup başlarını ters takmaya kalkarsanız Ark oluşturur ark oluşturmadıysa aküde bir problem var yada kablo bağlantılarında

Motosikleti
    honda SH150
    spark yaptı zaten baglamaya calıstıgımda akude problem olustugunu sanmıyorum ama, problemın de ne oldugunu bilmiyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

yardimci olabilecek?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

hala yardım beklenmektedir....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Arkadaşlar aküyü alıp bi oto elektrikçiye götürdüm. Aküde bi sorun olmadığını sigortaların birinde problem olabileceğini söyledi. Bu problemi nasıl çözebilirim acaba yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    biz burdan göremeden müdahale etmemiz zor dedikleriniz içinde soketleri kontrol etmek kalıyor bilmiyorum en iyisi bir ustaya gösterin derim

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    o motorda 1 tane 10 amper sigorta olur baska olmaz . muhtemelen kaçak var sigorta yakıyor . Bıçak sigortanın ortasındakı ince kablo kırıkmı yani sigorta mı atmıs . Her kontak acısında atıyor mu onu bır kontrol et

Motosikleti
    honda SH150
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motorda 1 tane 10 amper sigorta olur baska olmaz . muhtemelen kaçak var sigorta yakıyor . Bıçak sigortanın ortasındakı ince kablo kırıkmı yani sigorta mı atmıs . Her kontak acısında atıyor mu onu bır kontrol et

4 adet sigortası patlamış motorun. bi oto elektrikçiye götürdüm saat gibi yaptı motoru. Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ilginç 4 tane sigorta olması , geçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)