Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka amortisörü nasıl açabilirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resimdekiler orj amortisör. ybr amortisörü taktım uzun geldi hoş oldu ama zincir sürtme yapıyo.
    eskiyi takma kararı aldım acaba takmadan amortisörü tamamen söküp bakım yapabilirmiyim. gazyağı, wd40 veya sprey gres sıksam olurmu.
    sağına soluna baktım pek açılacak gibi değil, sizede sorayım dedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    açılmasına açılıyorda kapatması zor elimi kıstırmıştı gavur malı.Dikkatki olmalısın

yayın açık olduğu kısım değil yayı üst taraftan kapatan nikelaj varya onu elinle aşağı iter gibi yap yay gerilecektir ve bi açıklık meydana gelecektir.Orda amortisörün sökülmesini sağlayacak vidayı görürsün

zeko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r yamaha
    bence hic dokunma zaten arka amatusorun bakımı olmaz sadece dıstan sikacaksan sık wd40 nı genelde arka amatusorler gazlı oluyor oyuzden mudahaleye sansun yuk anlıcan bakımıda yuk bozulursa cop neyse kolay gelsin:d

ozanzumrut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    wd_ 40 kullanma benim amortisörün başını yedi sakın sadece sök gaz yağı ile temizle dıştan içini açma sonra yağını bir bezle dıştan silip çalışan pistona gres sür. wd_40 oringli zincir de dahil oring conta olan yerlerde kullanılmıyor.orringleri bozuyor.tam koruma istiyorsanda arka amortisörlerede körük takabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)