Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zincir Nezaman Değiştirilir??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bakımdaydım aklıma sen geldin...usta senin zincirin yanlış duymadıysam 24.000 de bir değiştirebileceği söylendi...model sordu 06/07 dedim ...kitiyle birlikte zincir 602 liraymış...işçilik 40-50 dedi ustam...kdv dahil 650 liraya zincirin değişirmiş...
    650 milyonmu fernando sen zinciri mazotla yağla kullan bence
    650 ye gel sana ikinici elden bir scooter alalım hem honda hem scooter takılırsın

şaka gibi ya üsütne biraz daha eklemesem hacı muro alırım herhalde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    zincir-dişli seti için www.wemoto.com a bakabilirsiniz ben enson baskı balatayı almıştım kit olarak , yaklaşık 1/3 fiyatına 10 günde gelmişti
    bitik zincir için bir tüyo daha siz gerdikçe o uzuyosa(don lastiği kıvamına geldiyse) ,arka dişlinin arka noktasında,tutup çekince dişliden uzaklaşıyorsa beklemeden değiştirin

birde zinciri temizlemek için wd40 kullanan olmuşmudur merak ettim yada ilk deneme bana mı nasip olacak?
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir-dişli seti için www.wemoto.com a bakabilirsiniz ben enson baskı balatayı almıştım kit olarak , yaklaşık 1/3 fiyatına 10 günde gelmişti
    bitik zincir için bir tüyo daha siz gerdikçe o uzuyosa(don lastiği kıvamına geldiyse) ,arka dişlinin arka noktasında,tutup çekince dişliden uzaklaşıyorsa beklemeden değiştirin

birde zinciri temizlemek için wd40 kullanan olmuşmudur merak ettim yada ilk deneme bana mı nasip olacak?
    Daha 2 gün önce yağ bulamadığım için wd40 ile yağladım zincirimi. yağsız girmekten iyidir diye.

Yağladıktan sonra 150 km yol yaptım. Zincire baktığımda kurumuştu. WD40 tahminimce iyi yapışamıyor zincire.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Birde zincirin orjinalliğine yada yan sanayisine göre değişebilir.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha 2 gün önce yağ bulamadığım için wd40 ile yağladım zincirimi. yağsız girmekten iyidir diye.

Yağladıktan sonra 150 km yol yaptım. Zincire baktığımda kurumuştu. WD40 tahminimce iyi yapışamıyor zincire.
    bu tarz spreylerde hayır yok bence...sadece temizlik için kullanılabilir yağlamada bu spreylere asla güvenmiyorum...

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde zincirin orjinalliğine yada yan sanayisine göre değişebilir.
    komşu CBR 600 F e yan sanayimi taksın arkadaş...bu D.I.D marka kalitesi nasıldır acaba...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Selamlar.Bence zincirin belirli bir değişim zamanı yoktur.Kullanılan makinaya ve kullanım şekline göre değişir.Sıfır bir zinciri yüksek torklu,büyük hacimli bir makinada 5000 km de bile uzatabilir hatta koparabilirsiniz bile.Bu tamamen sizin kullanım tarzınıza bağlıdır.Değişim periyoduna gelincede.Genelde her zincir değişiminde ön ve arka dişlilerinde değişmesi sağlıklı olur.Aşınan bir dişlide sıfır zincir kullandığınızda hem sürtünme artacak,hemde yeni zinciriniz daha çabuk deforme olacaktır.Yağlamaya gelince,şahsi olarak en iyi verimi castrol zincir yağı ile aldım.Temizlemedede arkadaşlarımın bahsettiği gibi eski diş fırçası ve leğen içi mazot,gazyağı en ucuz ve sağlıklı metot.

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    Zincirin bakımını iyi yaparsan yağlama temizleme gibi uzun zaman kullanabilirsin.tabi bi zamandan sonra aşırır dişliler ve zincir baklaları arasında boşluklar oluşur.Zincir ne zaman değiştirilri demişsin konu başlığında
    cevap : koptuğu zaman

Motosikleti
    bu gün dişfırçası ve mazot eşliğinde güzelce temizlenip pas a benzeyen küçük oluşumlardan kurtarıldı sevgili zincirim , bir süre daha kullanamayacağım arada gidip temizleyip yağlamaya devam

Motosikleti
    bu tarz spreylerde hayır yok bence...sadece temizlik için kullanılabilir yağlamada bu spreylere asla güvenmiyorum...

komşu CBR 600 F e yan sanayimi taksın arkadaş...bu D.I.D marka kalitesi nasıldır acaba...
    Küçük cc motosikleri kasdettim ben Komşu..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Küçük cc motosikleri kasdettim ben Komşu..

abicim ne varsa aga motorlarında şaftlı maftlı...parayı basan şaftlıyı alır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Allah allah bence 650 YTL pahalı.. Ben az önce 520 , 116 Bağlantı zincir fiyatına baktım D.I.D marka 154 YTL idi. Hadi arka dişli de 150 YTL olsa 300 lira hadi ön dişlide 150 YTL olsa 450 YTL eder gibime geliyor. 600 pahalı değil mi?
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    paylaşımlar için herkese teşekkür ederim,
    zincirimi zaten gaz yağı(1 lt=3 TL P.O. sağolsun) ve fırça ile temizliyorum,repsol sprey yağ kullanıyorum.
    makineyi sıkıştırırken zincir koparan yok galiba??
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Motosikleti
    Honda VFR 1200x Crosstourer
    Zincir gerilme payı kalmadığı zaman haliyle değişir zaten. ancak zinciri, bir süre sonra gerseniz bile artık hemen bollaşmaya başladığını görürsünüz. bu noktada artık zinciriniz bitmeye yakındır. tabiki gererek son noktaya kadar gelebilirsiniz ancak bu gibi durumlarda artık makinayı zorlamamak lazım. hatta cukurlu-bozuk yollarda giderken zinciriniz atabilir bile.. zincirin kopması demek aktarmanın bitmesi ve bu da yavaşlamak demektir. sanki vitesi boşa almışsınız gibi. ancaaaaaaaakkk o kopan zincir girmemesi gereken yerlere girerse (tekerlek arasına mesela) yada artçınıza vs ayağına çarparsa kötü sonuçlar olabilir.

zincirin ömrü kullanıcıya,makinanın performansına , makinanın kullanıldığı koşullara vs vs göre değişir. mesela motogp yarışçıları her yarışa yeni bir dişli ve zincir seti ile çıkarlar. aynısını hiçbir zaman kullanmıyorlar.

böyle olmasına rağmen bile hatırlarım 1-2 yıl önce sanırım bir pilotunn yarışta zinciri kopmuştu.... şansına bişey olmadı düşmedi vs...

Zincirinizi ihmal etmeyin. benim bursada ve istanbulda motoru yıkattığım özel yerler var. motoru bazen yıkatırken zincirimi de yıkatıp yağlatıyorum arada.. ki adamlar zinciri fabrikadan çıktığı hale getiriyorlar yıkadıktan sonra.. üstünde pas kir vs kalmıyor..

bal dök yala ohhh

Motosikleti
    Alıntı honour16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bal dök yala ohhh
    full bal dök yala opsiyonu için lütfen ön dişli üzerindeki kapağı alıp temizleme işlemini burayada uygulayınız

Motosikleti

abicim ne varsa aga motorlarında şaftlı maftlı...parayı basan şaftlıyı alır...
    Onunda kendine göre problemleri vardır illaki.

Motosikleti
    Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşımlar için herkese teşekkür ederim,
    zincirimi zaten gaz yağı(1 lt=3 TL P.O. sağolsun) ve fırça ile temizliyorum,repsol sprey yağ kullanıyorum.
    makineyi sıkıştırırken zincir koparan yok galiba??
    valla usta ben direkt olayın içine daldım servisim honda servisi öpülmek isteyen servise gider...istemeyen güvendiği ustasına gider daha uygun bir rakamı el emeğine verir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:21 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:21 AM ----------

Onunda kendine göre problemleri vardır illaki.
    ne olcak komşi...para gani...sıkıntı dert tasa nerde hani...aga bir telefonla motörünü servise aldırır...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)