Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

kanuni enduro kullanıcıları bilgi paylaşım forumu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    şu aralar biraz maddi sıkıntım var.en kısa zamanda hallederim inş

bu arada jr arkadaş hangi motosiklette karar kıldı aceba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    daha karar veremedim titan dostum gidip geliyorum her gun bir diğeri. kararıma yardımcı olacak bir yorumun varsa alayım. sehir dısına cıktım iş icabı. bi iki haftaya alıcam ama bu gidişle yazı tura atmam gerekecek.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bir kaç soru daha bıktırana kadar. madde madde cevaplarsanız sevinirim:

-bu 2 ve 3. viteslerde motor kafa çıkarıyo dediğiniz nası bir olaydır?
    -bu motorda arkada oturana yeterince yer var mı? yoksa öndekiyle akraba mı oluyo?
    -canta takıcam arkadakinin oturma yerini daraltır mı?
    -altını vurduğunuz oldu mu? ramzeyde orada muhafaza var da bunda yok.
    -bu arkadaki canta takma demirinde hareketli bir poşet falan sıkıştırma sistemi mi var? bi resimde öyle gördüm yanıltmışş olabilir. hani bu eski bisikletlerin arkada yaylı kıstırgaç olurdu ya.
    -bi de butun resimlerde eksozun motora saplandığı yer paslı. bu camurluğun yüksek olması nedeniyle butun suyu camuru oraya atıyo sanırım. siz ne diyosunuz uzatmak gerekir mi camurluğu bir şekilde?
    -titanın motoru ne renk =)? resim sallayabilir mi?

Motosikleti
    arkadaşım madde madde acıklayalım elimizden geldigi kadarıyla:
    - 2 ve 3. viteslerde kafa cıkarma denilen olay ya ön kaldırmadır yada motosikletin seriligidir bunu bende tam bilmiyorum.daha dogrusu yeni senden duydum.

- arkada oturan kişiye bagşı yerin olup olmadıgı iri cüsseli biriyse her motosiklette akraba olursun ben şuana kadar akraba olmadım.bana göre yeterince yer var

- canta takarsan arkadakinin oturma yeri daralmaz hatta arkada oturan sırtını dayar rahat bi yolculuk yapar.ama iniş binişler arkadaki için biraz problem olabilir.

- altını vurmadım o muhafazayı bunada taktırabilirsin galiba. ramzey cross sınıfında oldugundan altında koruma var ama kanuni enduro yani yarı yarıya hem cross hem düz yol yükseklige bakarak anlayabilirsin ramzey daha yüksek yani sebep birisi cross digeri enduro

- öyle poşet falan sıkıştırma demiri yok. sonradan yaptırılmış olabilir.

-evet egzosun o kısmı paslı.şunuda söleyim egzos için kaliteli boya kullanmamışlar boyası ısındıkça kalkıyor yeniden boyatmayı düşünüyorum komple.aslında camurlugu uzatmak gerek motora cok fazla camur sıcrıyo.

ozanzumrut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    amortisörü çok yumuşak bırakmadığın sürece altı merdiven çıkarken vurmaz.kartel koruma yok.ama sivri değilde düz bir yerde altı vurmaz altta demir iskeleti var.motorun torkunun beygirden fazla oluşundan 2,3 viteslerde baş kaldırıyor.1 vitesle kalkıyormuş gibi yolda giderken.arka demiri muadillerinden sağlam ve emanet durmuyor.yer konusuna gelimce sen inşaat mühendisisin.iki çimentoyu boyuna koyup bende rahat bir şekilde biniyorum.eksozu devamlı boyarsan sorun yok.ön çamurluğun çamur su atmasına gelince arazi yapayacaksan.önü 19 inç olan bir motorsikletin çamurluğunu atl tarafa takabilirsin.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben ıslakta bile binmem de, olur ya yakalanırız falan. ikinci camurluk uygulaması gordum bi ilanda ilginc olmustu ama goruntuyu bozmuş gibi hafiften.

dostlar bu eksoz boyası kavlamasından kastınız arkadaki susturucu değil di mi? motora eksoz borusunun saplandığı yer. ben orayı diyorum. cunku susturucudaysa acaip çirkin görünür. kaç liraya kaç km yol gideriz bunla? 15 gune cekiyorum siparişimi en geç geliyorum aranıza.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    enduro ıslatta binmezsen tat alamazsın yağmur çamur allah ne verdiyse zaten şimdi öğle dersin bi alıştın mı yoldan çıkmak için bahane ararsın.susturucu çok ısınmadığı için boya atmıyo ama alt taraf ve deve boynu ıslanınca sıcakla yamurda beraber pas yapıyor.ama alışanca boyamak sorun olmuyor.zevklide zaten.bugün benzin attım genelde iki kişi şehir içi yokuşta kullanıyorum.113 km de 13 tl yaktım.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    ya bu makina rüyalarıma girmeye başladı benim hadi hayırlısı,benim kara şimşege yol mu görünüyo ne
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu makina rüyalarıma girmeye başladı benim hadi hayırlısı,benim kara şimşege yol mu görünüyo ne
    bence güzel bi motosiklet eger almaya karar verirsen ötv indirimi varken al

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ozan eksoz borusunu neyle boyuyoruz? sprey yanmaz boya mı var?

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    tamamdır önüm açıldı. bir aksilik olmazsa cumartesi siparişi verip kanuni enduro 200 sahibi oluyorum. Benim soruyu yemeyin sakın ha eksozu neyle boyuyoruz.

Motosikleti
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozan eksoz borusunu neyle boyuyoruz? sprey yanmaz boya mı var?
    evt sprey yanmaz boya diye biliyorum ben daha hiç boyamadım

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ya deli tatlı bunun siyahı ya yamuldum valla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Ben geçen canlı olarak gördüm.Baya iri bi alet.ANcak bu st kanuninin rx125'leri bundan daha iyi değil mi?Bi kıyaslama yapabilir misiniz?

Motosikleti
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya deli tatlı bunun siyahı ya yamuldum valla.
    valla anlaşılan şu saatten sonra senin gözün başka motor görmez şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Eywallah dostum sayenizde kafamda kalite bakımından en ufak bir pürüz kalmadı. Kullanıcı abilerle de tanıştım (benden buyukler yaş 27) onlar da direk önerdi. Kısmetse 3 kişi olacağız sitede.

ST kanuni 125lik kullanıcısı abime sordum 2 kişi uzun yolda yetersiz kalacağını söyledi 80i anca korurmuş ben de vazgeçtim. Ama tek kişi arazi için harika dedi. Ankara rampa dolu beat'imden soğuttu beni. Bana tork lazım tork =)

Rx 125 in iki modeli var. Birinin güç değerleri çok yüksek.

tek kişilik sanırım rx 125 bi tek o dezavantaj..bir de daha ufak gibi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    ben eksozu henkelin yanmaz boyası ısıya dayanıklı (650 santigrat)'la boyuyorum.yazın atma sorunu olmuyor.ama ben kışın her gün biniyorum yağmurda çamur demeden sıcak boruya su gelince atıyor.normalde sorun yok.siyah mat silikonlu olanlardan alırsan daha dayanıklı en iyi sonucu henkelde aldım bilgilerize.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:09 AM ----------

endurocu.comda muratsuar isimli yeni kanuni endurosuyla ilgili mesaj attı.
    arkadaşım merhaba
    gecen cuma günü biga dan Kanuni 200 enduromu aldım saat 4 te plaka takıldı saat 5 te yola çıktım saat 8:15yalova - pendik feribotuna bindim marşa basıp 3 saat kesintisiz yol yaptım. Gerçekten tork vibrasyon ve denge olarak makina beni çok memnun etti. bu gün makina 540km de ilk bakıma gideceğim bakalım rodaj sonra sı neler olacak.Sanırım size kulak verip iyi bir iş yaptım .Sevgiler

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende arkadaşımdan kırmızısını alıyorum nasipse haziran ayında! Km de tam olarak kaç yakıyor bu motor. her duydugum şahıs taş gibi motor diyor. Bu forumda bu konu eksikti mutlu oldum :D

Motosikleti
    Honda CBF 150
    eski parayla 106_110 bin tl yakıyor kilometrede şehir içi ve arazide.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ohh oh kalabalıklaşıyoruz. hadi bakalım hakettiği yere getirelim şu motoru. belki kanuninin kötü buldukları imajı da bu model sayesinde düzelir.

ozan, böyle bir mesaj da benden alacaksın bu gidişle =) ve tabi ki titan dostum da.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)