Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YBR 125 Stop Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    bugün bi gezeyim dedim motorla , yol kaymak gibi bastım 4. viteste 10-11000 devirde gittim bi süre ve motoru sert kullandım, sonra ışıklara gelirken motor gaz yememeye başladı ve durdu, bi süre (3-5 dk. kadar)elde götürdüm sonra çalıştı, aynı şeyi 5-6 km sonra tekrarladı,sonra bi 5-6 km sonra yine tekrarladı, benim şüphem motor çok sıcaktı + egzosta elimi değdirdiğimde örgü eldivenin izi çıktı,soğutma ile ilgili bilmediğim bişey mi var ve bana ybr soğutma sistemi ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim? soğutma konusunda kullanıcıya bir görev düşüyor mu ?
    şimdiden teşekkür ederim,
    If you want peace, prepare for war

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    kardes ybr 'de soğutma derken ne demek istediğini anlamadım..motor hava soğutmalıdır.yani kullanıcıya yapacak bişey düşmez.yakıtı nerden aldığına dikkat et bence ..veya rolanti de düşük olabilir.
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

Motosikleti
    keeway superlight 150
    japon mapon.kötü kullanırsan hepsi sorun çıkarıyomuş işte
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    yakıtta sorun olduğunu sanmıyorum ,ayrıca normalde motorda bi öksürme yada teklemede olmuyor ,motor bi süre gittikten sonra direk duruyor aldığı benzin 0 a iniyor yani direk anahtarı kapatmışız gibi oluyor

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    sen sıkıştırırsan motoru yapacak bişe olmaz nie sert kullanıyorsunki zaten altı üstü 125 cc ve diyorsun 4.ncü viteste 10-11 devire geldim ya kesicide motor kullanmak ne kadar kar ettirebilirki sana saçma sapan kullanmayın motorları arkadaşlar neticede bi para veriyorsunuz onlara hız motoru deil bu ybr.... karıştırmayın lütfen...
    Yatakta ve Batakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Interceptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıtta sorun olduğunu sanmıyorum ,ayrıca normalde motorda bi öksürme yada teklemede olmuyor ,motor bi süre gittikten sonra direk duruyor aldığı benzin 0 a iniyor yani direk anahtarı kapatmışız gibi oluyor
    sorun bobinde olabilir dostum bujiye gelen kabloyu takip indiksiyon bobini depnun hemen altinda bu sorun bendede olmuştu ben çözdüm onu ramçoyla degiştirdik şimdi sorun yok
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun bobinde olabilir dostum bujiye gelen kabloyu takip indiksiyon bobini depnun hemen altinda bu sorun bendede olmuştu ben çözdüm onu ramçoyla degiştirdik şimdi sorun yok
    arkadaşlar motoru incelemden boş konşuruz ama ateşleme sistemi böyle durumlarda ağır basan arıza dır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    abi anladim ben bu sorunu ya benimkinin ayni işte öyle degilmi ramco baksana motor ısındıtan soınra elektrigi kesiyo abi

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    abi anladim ben bu sorunu ya benimkinin ayni işte öyle degilmi ramco baksana motor ısındıtan soınra elektrigi kesiyo abi
    dedim ya kanka sorun büyük ihtimal bobinden kaynaklanıyor ama bakmadan kesin cevap veremem....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    arkadasim istanbula geliyorsan şayet gel buraya ben ve ramço senin motorunla A danZ ye her şeyiyle ilgileniriz sapa saglam bir şekiilde geri dönersin

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı Kumsal41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen sıkıştırırsan motoru yapacak bişe olmaz nie sert kullanıyorsunki zaten altı üstü 125 cc ve diyorsun 4.ncü viteste 10-11 devire geldim ya kesicide motor kullanmak ne kadar kar ettirebilirki sana saçma sapan kullanmayın motorları arkadaşlar neticede bi para veriyorsunuz onlara hız motoru deil bu ybr.... karıştırmayın lütfen...
    usta ayıp ediyosun ya,nesi saçma bunun motoru yeni aldık(2.el),140 kadran var, bi 110 120 bastığını görmek istiyorum,ki daha göremedim,

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedim ya kanka sorun büyük ihtimal bobinden kaynaklanıyor ama bakmadan kesin cevap veremem....
    arkadasim istanbula geliyorsan şayet gel buraya ben ve ramço senin motorunla A danZ ye her şeyiyle ilgileniriz sapa saglam bir şekiilde geri dönersin
    çok sağolun,gerçekten çok mutlu oldum , ama bu sıralar İstanbul'a hiç motorla gelebilecek durumda değilim,dediklerinizi dikkate alıp burada bi çözüm bulmaya çalışacağım, beceremezsem yine yardımlarınızı isterim

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elektrik kesintisi var o zaman ustana baktırman gerek
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrik kesintisi var o zaman ustana baktırman gerek
    işte bu bravoo erhan çözdü hacı senin makinadada olursa böyle bi durum çözüm cok basit ramço artık ustalaşti zaten öyleydide 10 dk da halldiyor

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok abi
    ben böle bi durum oldumu kaldığım yerde 5 lira veriom cocuga iktirtiyom
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş bendede ybr var sorununu tam anlatırsan yardımcı olmaya çalışayım motor stop ettikten sonra marşa basınca ne oluyor anlatırsan duruma göre bakarız

Devamlı kesici sınırlarında kullanım.Motor boguldu.yani bir nevi emniyed sübabı çalıştı.Belkide buji tırt oldu.Adam zaten devir hattında kırmızı çizgi yapmış.Bencede ybr den fazla bişey beklememek lazım .motor hız degil ekonomi motoru.Geçmiş olsun.Bu arada gelde ikinci el motor al ?????????

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    motoru ne zaman yıkadın en son Ahmat ? söyle bakıyim

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ne zaman yıkadın en son Ahmat ? söyle bakıyim
    hiç yıkamadım sinan abi, yumuşak beze camsil falan sıkıp siliyorum,farıda kısa devre yapıyor diyorlardı dün açtım baktım ampül ölmüş,şimdi yenisini almaya gidiyorum..

Alıntı piranha4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devamlı kesici sınırlarında kullanım.Motor boguldu.yani bir nevi emniyed sübabı çalıştı.Belkide buji tırt oldu.Adam zaten devir hattında kırmızı çizgi yapmış.Bencede ybr den fazla bişey beklememek lazım .motor hız degil ekonomi motoru.Geçmiş olsun.Bu arada gelde ikinci el motor al ?????????
    tırt oldu demek gitti bi daha olmaz demek anladığım kadarıyla; ama motor normalde soğukken (çok sıcak değilken) rahat çalışıyor saat gibi..Ayrıca motorum 4000 km deydi aldığımda

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bendede ybr var sorununu tam anlatırsan yardımcı olmaya çalışayım motor stop ettikten sonra marşa basınca ne oluyor anlatırsan duruma göre bakarız
    şimdi 40-50 dk devamlı bindim ama ara ara da olsa redline a geldim ,herneyse bir süre sonra ışığa gelirken gazı bıraktım sonra gaz versem de fayda etmedi,anahtarı çıkarmışım gibi motor durdu,ve 5-6 dk. marş yapmadı,marş sesi geliyor ama motor çalışmıyor ,sonra heralde benzin bitti dedim ittirdim tam istasyona yaklaşıyordum ,hadi bi daha deneyeyim dedim ve çalıştı ,sonra bu anlattıklarımın tamamı daha kısa sürede birkaç kez tekrar etti

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    stop ederken pooom- pooofff gibi(boom değil) bi ses çıkardımı
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    hayır,bir ses çıkarmadı motorda kontağı nasıl kapatıyorsak ,aynı onun ses çıkarıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)