Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

silencer

Motovento
    REKLAM ALANI
    agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Birkan (nick name : seytans) arkadaşımızın çizmiler ile anlattığı eksoz susuturcularını yaptım ve monte ettikten sonra 1 saat kullandım. herhangibir olumsuzlukla karşılaşmadım. gürültüye gelince: gürültü %40 oranınd azaldı. bu da açık eksoz için oldukça iyi sayılır. öncelikle birkan (seytans)arkadaşımıza teşekkürler

tabi silencer ları çıkartırsanız etraf kurum olmasın diye böyle deri kılıflar içine koyuyorsunuz

eksozun iç boyuna göre bir su borusunna kevgir gibi delikler açılacak veya delikli bir malzeme kullanılacak (ve borunun iç kısımında kalan ağzı da kapatılacak ki. çıkan eksoz gaz mecburen borunun içine yönelsin)
    borunun etrafına da bulaşık teli sarılacak bulaşık telinin eksoz basıncı ile ağıza doğru yığılıp etkinliğinin azalmaması için de tel ile sabitlenecek.

susturucuyu eksoza içeriden sabitlemek için bir somun yuvası yapılacak ve sabitleme için somun kullanılacak

boş eksozun görünümü

susturucu boş eksoza yerleştiriliyor

eksoza yerleştirlen susturucu sabitleme somunu sıkılarak sağlamlanıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sselimm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1200 GS
    olm bana gelince herseye ver 3 kurus da al adam gibi bisey diyosunuz, kendinize gelince bulasik teliyle susturucu yapiyosunuz kaaarrdeeesiimmm... nerde adaletiniz . keske o vida daha kucuk olsaymis dicem ama zaten yarim saat bisey kullanilacak dii mi? vazgectimmm sees dustuyse tamamdir islem

ahmet bu zimbirti biraz daha yani mesela 15 20 cm daha iceri tikilabilir mi, hem adamlar gormez muayenede hem de disardan gorulmez, estetik acidan...

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Alıntı sselimm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olm bana gelince herseye ver 3 kurus da al adam gibi bisey diyosunuz, kendinize gelince bulasik teliyle susturucu yapiyosunuz kaaarrdeeesiimmm... nerde adaletiniz . keske o vida daha kucuk olsaymis dicem ama zaten yarim saat bisey kullanilacak dii mi? vazgectimmm sees dustuyse tamamdir islem

ahmet bu zimbirti biraz daha yani mesela 15 20 cm daha iceri tikilabilir mi, hem adamlar gormez muayenede hem de disardan gorulmez, estetik acidan...

karrdeşimm parasını verince daha iyisini mi yapacaklar. daha içeride olursa boyu kısa olacağından karşı basınç fazla olabilir.aslında fotodaki gibi değil. pek kötü de bir görünümü yok. çok yakın plan çekildiği için vida çok büyük görünüyor

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    boyle olması daha ıyı cunku ses yapılcak yer var yapılmıcak yer var polıslerle az sonrun yasarsın hemde
    Rüzğarı_hissSet

seytans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 HRC ;) - yamaha dragstar 650
    herkese merhaba...

ahmet abim başarılı olduysa ne mutlu ben dertlerimiz bu tür küçük işlerle hallolur inşallah..
    Bu arada bizim dragstar muayeneden geçti abi o kadar ugraştık falan adamlar içeri aldı far sinyal şase numara korna falan devamm.... böyle olcağını bilseydim kafa patlatmazdım ama olsun seninde işine yaradı abim..Çıkardım bende muayeneden sonra yan çantaya attım ses yapılmıcak bi yer olursa diye duruyor..ahmet abim sende muayeneden sonra fazla tutma üstünde egzozu biraz daha fazla ısıttığını hissettim benim makinada yada ben çok sıkı yaptım..makinanın çıkışını sıkmasın seninkide..tekrar görüşmek üzere herkese iyi günler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:34 PM ----------

abi birde şimdi aklıma geldi tellerin yerine yanmaz egsoz elyafından bulursan daha sağlıklı olur bende ilk telle yaptım sonra elyaf buldum elyafla ses biraz daha tutunuyor ve biraz daha düzenli oluyor...Bulamazsan ben sana yollarım abi..
    [B][COLOR="Red"]Ne EvLi Ne İLişKide 7/24 ÇeLişKide[/COLOR][/B] :P

BasıkÇocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Bana yardım edermisiniz silencer egsoz taktırdım susturucusu yok
    Benim anlamadığım egsozdan içeri bakıom bildiğin manifolt .
    Silencerin bi işe yaradığı yok ses dahi değiştirmio s
    Nese ben buna susturucu yapıcam yardım edeemisniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)