Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mondial 150zat ön cam vidası?

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250

arkadaşlar ön camı tutturan 6 vida bayağı yıprandı hatta bazıları tutmuyor. bu vidaları nerden temin edebilirm? servis yok çekiyor. ya da bu vidaların emsali varmı yardımcı olurmusunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    bunlar sac widaları dostum nalburlardan yada demirtas gıbı wıda ws satan dukkanlar war cok kolay temın edebılırsın buralardan .ama su sıyah plastık tapaların ıcıne uyacak baslı wıda al ona gore plastıklerıde yenıden taka bılırsın ustune
    Rüzğarı_hissSet

Motosikleti
    yamaha xmax 250
    şimdi bu acaip bi vida yarım cm boyunda plastik oradaki deliğe giriyor. daha sonra vidayı sıkınca içeri giren parça genişliyor. sıktıkça genişliyor. ööle bişe normal vida değil yane

Motosikleti
    nımızı borelli 150 scooter -2006
    bu vidaları araba parçaçılardan aksesuvarcılardan yani bulabilirsin burda yani trabzonda bulunması çok kolay bişi tabi orda nasıl bilemem bulamıyosan arkadaşın dedigi gibi saç vida al ordaki plastik vidadan kalın olsun biraz vur gitsin kolay gelsin
    [B][I]..:::BenÇokAyrıLıkLarYa$adımOyüzdenßitiŞikYazdım HerŞeyi:::...:[/I][/B]

Alıntı gokhan_m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu vidaları araba parçaçılardan aksesuvarcılardan yani bulabilirsin burda yani trabzonda bulunması çok kolay bişi tabi orda nasıl bilemem bulamıyosan arkadaşın dedigi gibi saç vida al ordaki plastik vidadan kalın olsun biraz vur gitsin kolay gelsin
    Bundan bir sene önceye kadar bende zat kullanıyordum hala var ama kullanmıyorum arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim saç vidası oraya gitmez bunların karşılığında diş var sıktıkça o dişi tutuyor ve sabitleniyor aynı diş ve aynı uzunlukta bir civatayı herhangi bir hırdavatçıdan bulabilirsin...Ayrıca civatanın yarım santim olması önemli değil daha uzun da olabilir girdiği yer boş nihayetinde dişi tuttur yeter..

Motosikleti
    // honda beat scv100f
    ya nasıl yok serwiste yarın kaza yapsan (Allah korusun) ön kısım parçalansa rüzgarlık takarken bantla mı tutturcak bu serwis?? yani sen başka serwisere de bak. benm honda beat in arka stobun vidası çıkmıştı 2 side serwisten almıştm yani adamlar vermek zornda yok demek ne demek çinliden çok parçası bol olan motor yok ke.

Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Alıntı kingsemo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya nasıl yok serwiste yarın kaza yapsan (Allah korusun) ön kısım parçalansa rüzgarlık takarken bantla mı tutturcak bu serwis?? yani sen başka serwisere de bak. benm honda beat in arka stobun vidası çıkmıştı 2 side serwisten almıştm yani adamlar vermek zornda yok demek ne demek çinliden çok parçası bol olan motor yok ke.
    HEPSİ TAKIM OLARAK GELİYOR. O ŞKİLDE VAR. AMA SADECE VİDA GETİRMİYORLAR DEMEKKİ?

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    ben bisan kullanıyorum öncam vidalarını bulamassın çözüm gene sende olacak. vidanın aynısı var sanayide ama o lastık takozlar yok. onun yerine siyah yumuşak bir lastıkten küçük parçalar keserekten somun takacan ve sıktıkca şişmesini saglıyacaksın. ben yaptım şimdilik işimi goruyor.

zargana_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cenix 18 vites bisiklet:)
    bende bu sıkıntıyı yaşadım altıtane kafama göre vida uydurdum içten somunla tutturdum beniöm motorum siyahtı nkelaj gibi hoş durmuştu sende yaratıcılıgını kullan bi çözüm bul derim
    İNSANLARIN EN ACİZİ DOST EDİNMEYENDİR BUNDAN ACİZİ İSE DOSTUNU YİTİRENDİR
    AKLINI KULLAN ADINI ÇIKAR DELİYE HERGÜN BAYRAM EĞLENMEK KALIR GERİYE
    (özlü sözler)

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    aynı sorun bende de var ve şu rezilliğe bakarmısınız ?
    sanki scooter 1965 model de parçasını bulamıyoruz !

birkaç ay önce böyle birkaç parça için servisi telefonla aramıştım,
    istemeye istemeye aradım çünkü biliyorum vakit kaybı olduğunuda hadi dedim belki geçen son 1 sene içinde düzelme olmuştur.

liste yapmıştım ,soruyorum
    bu varmı ? bu varmı ? bu varmı ?
    hepsi yok !

dedim getirtelim o zaman ?
    daha hiç gelmedi onlar ,eee acaba olurmu gelirmi? falan demeye başladı bana !!

alla alla dedim, bunlar parça değilmi kardeşim ? parça deyince neden sadece aklına debriyaj balatası, fren balatası ,kayış geliyorki senin ?
    vida veya plastik ufak bir şeyde parçadır ,

peki ne yapıyorsunuz dedim gerektiği zaman bu tip şeyler ??
    sanayiden alıp birşeyler uyduruyoruz dedi, sanki bulunamayan veya çok pahalı acayip ucubik parçalar !!

şu hale bak ,
    hem neredeyse 2 katı para ver zat150 al ,
    hem yedek parçaları diğer modellerden çok daha pahalı, hem işçilik ücretleri daha tuzlu ,hem parçası yok , üstelik serviste gördüğün itibar 2 katı daha az ,
    zaten diyorum ya servisle falan işim olmaz ..

fazla sürdü bu hikaye zaten uğurun ve o balon servislerinin sonuna az kaldı ,
    bakalım o zaman nereden para kazanacaklar ortada mondial satın alan kek olmayınca .

neyse ,
    belki işe yarar diye 150zat parça listesinden ön cam için gereken o civata ve diğer şeylerin listesini çıkardım , bakın gördüğünüz gibi hepsi 150 milyon dolar tutuyor ,nası alıcaz bunları tühh ..

Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Alıntı MaxiBoost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de var ve şu rezilliğe bakarmısınız ?
    sanki scooter 1965 model de parçasını bulamıyoruz !

birkaç ay önce böyle birkaç parça için servisi telefonla aramıştım,
    istemeye istemeye aradım çünkü biliyorum vakit kaybı olduğunuda hadi dedim belki geçen son 1 sene içinde düzelme olmuştur.

liste yapmıştım ,soruyorum
    bu varmı ? bu varmı ? bu varmı ?
    hepsi yok !

dedim getirtelim o zaman ?
    daha hiç gelmedi onlar ,eee acaba olurmu gelirmi? falan demeye başladı bana !!

alla alla dedim, bunlar parça değilmi kardeşim ? parça deyince neden sadece aklına debriyaj balatası, fren balatası ,kayış geliyorki senin ?
    vida veya plastik ufak bir şeyde parçadır ,

peki ne yapıyorsunuz dedim gerektiği zaman bu tip şeyler ??
    sanayiden alıp birşeyler uyduruyoruz dedi, sanki bulunamayan veya çok pahalı acayip ucubik parçalar !!

şu hale bak ,
    hem neredeyse 2 katı para ver zat150 al ,
    hem yedek parçaları diğer modellerden çok daha pahalı, hem işçilik ücretleri daha tuzlu ,hem parçası yok , üstelik serviste gördüğün itibar 2 katı daha az ,
    zaten diyorum ya servisle falan işim olmaz ..

fazla sürdü bu hikaye zaten uğurun ve o balon servislerinin sonuna az kaldı ,
    bakalım o zaman nereden para kazanacaklar ortada mondial satın alan kek olmayınca .

neyse ,
    belki işe yarar diye 150zat parça listesinden ön cam için gereken o civata ve diğer şeylerin listesini çıkardım , bakın gördüğünüz gibi hepsi 150 milyon dolar tutuyor ,nası alıcaz bunları tühh ..

vallahi yaptıkları ayıp ayıp ben burdan kınıyorum yane.
    ben artık servise gitmiyorum. başka ustalar var onlara götürüyorum. geneldede kendim hallediyorum arızaları.
    garanti bittikten sonra hiç işim olmaz servisle.
    müşteri kaybediyorlar.başka birşey değil yani.
    ee ben nerden bulacam şimdi parçayı. ön cam sallnıyor.
    gelde deli olma abicim yaa vallahi billahi ya. tüh tüh tüh.
    yazık yazık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler