Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dragstar arıza yardım !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    seytans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 HRC ;) - yamaha dragstar 650
    Herkese Selamlar....Ya ben kafayı yiycem ya motor fabrikada askıda yatıyordu geçenlerdede yazdım size işte muayene için hemde havalar ısındı çıkardım işte temizliğini falan egzoz sesinide hallettim ..... fakat bana bir haftadır bu motor kafayı yedircek..yolda giderken küttt eketrik kesio stop ediyo makina.. ve ondan sonra marşa istediğin kadar bas tık yok ama sadece marşta göstergem kornam sinyalım hepsi tamam...gene bi kere yaptıgında açtım yan kapağı sigorta kutusunun oralara hafif vuruyom sonra marş basıyo..bi gün sonra gene aynı...uzun yola çıkcaz araba sollarken birden kesse çok sakat bi durum ve bir an önce bu sorunu halletmem lazım...sizinde yardımlarınızı bekliyorum..şimdiden teşekkürler... yazı uzun olduysa kusura bakmayın
    [B][COLOR="Red"]Ne EvLi Ne İLişKide 7/24 ÇeLişKide[/COLOR][/B] :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşım tıpkısının aynısı benım başımdaydı
    servise gitsen,adamlar diyorki nesi var anlatıyorsun,sonrasında ise,
    ''arkadaşım şu anda çalışıyor dediğim gibiyse stop edınce bakmak lazım''
    diyorlar ve anlamıyorlar yanı,
    bırden bıre olusuyor ve 15,20 dk bekledıkten sonra kendı kendıne marş yapınca düzelıyor sanırım deii??

Yanlışmıyım??
    neyse,
    senınde sorunun beyınde,
    beyın soketlerını cıkart ve tırnaklarını sıkıştır bır yan keskı yardımı ıle,
    veya beynı(CDI) değiştir,

emın ol sorun onlardandır...

Bende 20 gün ugrastım aradım taradın bulamadım ama sonunda şans eserı buldun:d
    nasıl buldun dersen,
    motoru çalıştır ve teker teker tüm elektrık aksanımı teker teker sallaya sallaya araştır,
    bır yerlerden stop edecektır ve o şekılde bulabılırsın...

Kolay Gelsın,
    Çok Sinir Bozucu Bır Olay Çünki...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650
    beyin tamiri yapan(gerçekten tamir ama değiştirme değil)bir usta biliyorum istersen bir gösterelim dragstar ucuz makina değil başına iş alma

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    beyın olayını kendın hallatme derım cunku drag star ucuz bı motor dııl cın motoruda dııl sonucta bı yamaha en ufak bı yanlıs hareketın beynı yakmana sebeb olabılır o yuzden kendın yapmaya calısma derım bı beyının malıyetıde 2000tl ıle 4000tl arası arastırırsan gorursun
    Rüzğarı_hissSet

Tüm ateşleme sistemi soketlerini kontakt spreyinle banyo et, soketleri yerinden çıkarıp tak, muhtemelen yattığı için nemden korozyonlanmış, temassızlık var.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seytans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selamlar....Ya ben kafayı yiycem ya motor fabrikada askıda yatıyordu geçenlerdede yazdım size işte muayene için hemde havalar ısındı çıkardım işte temizliğini falan egzoz sesinide hallettim ..... fakat bana bir haftadır bu motor kafayı yedircek..yolda giderken küttt eketrik kesio stop ediyo makina.. ve ondan sonra marşa istediğin kadar bas tık yok ama sadece marşta göstergem kornam sinyalım hepsi tamam...gene bi kere yaptıgında açtım yan kapağı sigorta kutusunun oralara hafif vuruyom sonra marş basıyo..bi gün sonra gene aynı...uzun yola çıkcaz araba sollarken birden kesse çok sakat bi durum ve bir an önce bu sorunu halletmem lazım...sizinde yardımlarınızı bekliyorum..şimdiden teşekkürler... yazı uzun olduysa kusura bakmayın
    Öncelikle , CDI 'a girişmeden önce , diğer ihtimalleri ele. Çünkü beyin pahalı ve hassas bir parçadır...

Yalova festivalı sırasında , yolda kalan bir arkadaşımıza yardım etmiştim.
    Onun motoru Shadow muydu Dragstar mıydı şu an tam hatırlamıyorum.
    Ama aynı sorun meydana gelmişti. Motoru da daha çok yeniydi.

Giderken motor elektrik kesmiş , ve yolda kalmış. Fara , göstergelere elektrik geliyor , fakat marş basmıyordu. Bazen elektrik tamamen gidiyor , sonra geliyordu.

Neyse , yan kapakları açtım, akü başına baktım , sağlam...
    Sigortaları kontrol ettim. Onlar da sağlam...

Sigortaları kontrol ederken , şans eseri , sigortalara gelen kabloların birinin başında , kıvılcım farkettim , ve temassızlık olduğunu anladım.
    Tam da
    açtım yan kapağı sigorta kutusunun oralara hafif vuruyom sonra marş basıyo..
    dediğin yerde...

Neyse , sorun , kablo başlarının birindeki yalıtımın , bağlantıyı engelleyecek kadar yukarı çıkıp temassızlık yapmasıydı. Yalıtımı biraz sıyırdım , başları iyice sıktım. Sonrasında motor çalıştı...

Senin de problemin %90 bu yönde. Ben Shadow diye hatırlıyorum , fakat eğer Yalova'daki motor Dragstar ise , sorunun aynı olması muhtemel...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Töbe bismillah arızalı bir dragstar yavaşın kaçırmayın
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    aynı sorun ve aynı belirtiler benim motosiklette de baş gostermişti. ve arıza kontak anahtarının yuvasındaki oksitlenmeymiş. dragsterlerde immobilizer var mı mı bilmiyorum. şayet yok ise kontak anahtarı yuvasından içeri bir mmiktar wd40 sık ve 10 - 15 defa kontagı aç ve kapa. ağır kontrollere geçmezden evvel bunu denemen mantıklı olur. ama tekrar soyluyorum, immobilizer varsa wd 40 sık diyemem. zira ince elektronik parçalar üzerinde nasıl bir etki yapar bilemiyorum.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    bence elektirik tesisatındaki basit bir kablo-temas sorunu.Sağlam bir elektirik ustası halleder bu işi...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Binmeden önce euzü besmele çek... Yok, yok, çekme sen
    [B]J şimdi asker[/B]

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Büyük bir ihtimalle temassızlık.Oksitlenmeden ve pislenmeden dolayı bir kez benimde başıma geldi.Yukarıda bir arkadaş söylemiş Wd40 la işi çözebilirsin muhtemelen. Ben öyle halletmiştim.

Motosikleti
    Herkese binlerce kez teşekkür fakat ben bu motoru kışın kaldırdığımda eşşeklerin üstünde motoru komple soydum ön tekerlek sapmalasından saft yagıda kadar herşeyini tek tek kontrol ettim kabloların butun başlarını söküp 0 zımbara ile oksitlerini atıp biraz ağızlarını sıkıp kontak sprey sıkarak hepsini kapattım.sigorta kutusunun alt ayaklarına kadar kadar kaç gun ugraştım...ben bunları bu kadar yaptıktan sonra bunu yapması kafa yedirtiyor artık yukarda arkadaşın dediği gibi bahçeye bir fan istemi kurup motoru oldugu yerde çalıştırarak tek tek mıncıklıycak kabloları...

draggy bu arada egzoz sesi işini çözdüm..( senin sıkıntı geçmediyse istersen bi ara yapılışını çizip yollayabilirim sana) geçici çözüm cunku makinayı sıkıyo muayeneden sonra çıkartcam hemen...

Motosikleti
    draggy senin egzoz smokehead mi ?? sonra senin için çizimi genel açık egzozlar için genelleştircem... seytans@hotmail.com eklersen daha rahat olur..

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    aynı problem benim başımada geldi. motor çalışırken tık diye stop ediyor bidaha çalışırsa aşk olsun inat ediyor mübarek marş basıyor ama ateşleme yok kendi kendine canı isterse bi 5-10 dk. sonra düzeliyor cdi mı bobin mi akümü bilmem ama yolda hareket halinde yaparsa çok sakat bir durum olur ama iyiki çok sık yapmıyor valla...bu arada benim motorum bir macar asıllı çinli keeway supershadow 250 cc
    hatta birkeresinde böle inat etti çalışmadı ama bende inat ettim otoparka bırakmadım 12 km yolu ittire ittire eve getirdim
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler