Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

çinli motor km fazla göstermesini ayarlama

Motovento
    REKLAM ALANI
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    km saati aydınlatma lambasını değiştirmek için söktüğimde km saati komple elimde idi hazır bu kadar sökülmüşken fazla gösteren hız kadranını ayarlayayım dedim.
    km saatinin arka kısmını kapatan beyaz plastik kapak gövdeye yapıştırılmış bir bıçak yardımıyla kapağı açıp gövdeye bağlayan 2 adet m3 civatayıda aldıktan sonra saat elimizde.

ve hazır sökülmişken şu 15 km/h daha hızlı gösterme sorununada el atıyorum bakalım bu bir teori olacakmı?
    ibre milinin üzerinde kadranı geri getirme yayı var bu yay kadarnı sıfır pozisyonuna çekiyor eğer yayın tansiyonunu biraz arttırırsam daha geç kalkacak ve sorun çözülecektir diye düşündüm.
    yayın ucu bir saç parçası arasına sıkıştırılmış sacı açıp cımbızla yayı asılıyorum önce 5 mm asıldım çok geldi sonra 3 mm ye düşürdüm. bakalım deneyip göreceğim
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Motorunu satarken, ayarlamış olduğun km. ile mi satacaksın ?
    Önce emniyet, sonra hareket...

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Hile ogretmekten baska bisey degil satarken insan kandirmaya birebir...bana gore degil...
    ama km suratini fazla gostermesine umarim bisey yapabilmissindir...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    evet artık mıllete 500 km olunca,
    aldıgımdan berı,
    işten eve ,evden işe gidiyorum,bu nedenle km'si az
    diyebilirsin sanırım.

haklısın herkesin yapması gereken bişiy demi oo

kımse akıl edemedı senden başka,
    Tebrik Ederim,
    Bu Arada Paylaşım İçin Teşekkürler,
    diyecekler olacaktır...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu satarken, ayarlamış olduğun km. satacaksın ?
    zaten aldığımda km göstermiyordu bir nevi tamir ettim zaten şu kadar değeri olan şu modeldeki bir makinanın km si sıfır desem sen inanırmısın bence kimse inanmaz zaten 3 kuruş için söylememeye değmez bana satan arkadaşta şu km den sonra arızalandı üstüne tahminen şu kadar gittim dedi, yok demese idi bile makina kendini gösteriyor

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sanırım km nasıl sıfırlanır diye değilde genellikle fazla gösterme hatasını düzeltmek için yaptın bu operasyonu.

hile için bu kadar cesurca topic açılmaz kanaatindeyim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten aldığımda km göstermiyordu bir nevi tamir ettim zaten şu kadar değeri olan şu modeldeki bir makinanın km si sıfır desem sen inanırmısın bence kimse inanmaz zaten 3 kuruş için söylememeye değmez bana satan arkadaşta şu km den sonra arızalandı üstüne tahminen şu kadar gittim dedi, yok demese idi bile makina kendini gösteriyor
    Kadir inanir
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım km nasıl sıfırlanır diye değilde genellikle fazla gösterme hatasını düzeltmek için yaptın bu operasyonu.

hile için bu kadar cesurca topic açılmaz kanaatindeyim
    aslında daha çok satış yapan bazı kişiler 5-8 yaşındaki dökük makinalara 1000-1500 km de gibi ilan açıyorlar. yeni motor alacak arkadaşlar bu işin ne kadar kolay olduğunu önemli olan kadrandaki değer değil makinanın durumuna bakmalarını işaret etmek için

Motosikleti
    -
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin bu bilgiyi burada paylaşman başlı, başına yanlış. Çünkü piyasada o kadar satılık motor varken insanları bu yola teşvik etmiş oluyorsun bunun farkında değilsin. Demek istediğimi umarım anlıyorsundur. Ortalıkta zaten yeterince kolpalar dönüyor !

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadir inanir
    bu espriye ilk defa güldüm
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diyecekler olacaktır...
    ben kötü niyet göremedim. paylaşım için teşekkürler
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    adamlar km teline matkap bağlayıp ters döndürerek km azaltıyorlarmış ne kadar doğru bilemiyorum.

hatta siteden bir arkadaşın satmış olduğu bir scooteri daha az km ile piyasaya sürmüşlerdi ve elektronik gösterge idi bunu bile çözmüşler.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

yanlış anlaşılma sanırım...yada ben yanlış anladım...

arkadaş motorun hız göstergesindeki sorundan bahsediyo...

motorla yolda giderken hız göstergesinin normalden 15 km daha hızlı gittiğini gösterdiğinden bahsediyo...ve bu sorunu hız göstergesinin yayını 3 mm geriye çekerek halletmeye çalıştığından bahsediyo...

yani motorun toplam katettiği km sayacıyla oynamaktan bahsetmemişki...

he toplam katedilen km sayacıda aynı şekilde değiştirilebilir o ayrı mesele...

E-M-R-E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    iyi güzelde paylaşımını kötü yönde kullanmak isteyenler çıkabilir güzel bir paylaşım değil
    "Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Yahu arkadaşlar....

vurun abalıya gibi olmuş. anlayan da yazmış anlamayan da..
    axoyum un kendisi dürüstlüğü ve elinin işe yatkınlığı ile ünlü bir arkadaşımızdı üniversitede. hala da öyledir.
    kusura bakmayın ama asıp kesenler tanısa çoktan susarlardı..

ki herşeden önce adam, toplam km saati nasıl düşürülür diye başlık açmamış.. dikkatli okunsa herkes anlayacak adam burada hatalı hız km göstergesini düzeltmekten bahsediyor.. km sıfırlamaktan bahsetmiyor.

okuyan herkes yazmış okuduğunu anlamadan.. lütfen dikkatle tekrar okuyun ilk konu mesajını.. sonra da ben ne yazmışım diye sorun kendi kendinize..

gidip de çalışmayan toplam km saatini nasıl tamir ettiğinden bahsetmemiş değil mi? adam motor hocası.. mekanik uzman.. adı değil yani yetisi bilgisi bu adamın.. elbette yaptığını paylaşacak. forumda ampül değiştiremeyecek kaç arkadaşımız vardır allah bilir..

Motorunu satarken, ayarlamış olduğun km. ile mi satacaksın ?
    merak etme buna tenezzül edecek biri değil.. 10 lira için kendine küfrettirecek çok kişi olabilir ama axoyum onlardan biri değil..

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hile ogretmekten baska bisey degil satarken insan kandirmaya birebir...bana gore degil...
    ama km suratini fazla gostermesine umarim bisey yapabilmissindir...
    deli mavi neyin hilesini öğrendin? hatalı hız göstergesini düzeltmenin neresi hile? okuduğunu mu anlamadın yoksa?

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet artık mıllete 500 km olunca,
    aldıgımdan berı,
    işten eve ,evden işe gidiyorum,bu nedenle km'si az
    diyebilirsin sanırım.

haklısın herkesin yapması gereken bişiy demi oo

kımse akıl edemedı senden başka,
    Tebrik Ederim,
    diyecekler olacaktır...
    ne herkesin yapması gereken bir şey arkadaşım. şu yazdığınız yazıdaki suçlayıcılığa bir bak. iki dakkada adama hırsız arsız sıfatını yakıştırmaya kalktın. kendin önce okumayı bir sök. ondan sonra arsız konusunu tartışırız..

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kötü niyet göremedim. paylaşım için teşekkürler
    ne yazık ki ğülkemizde okuduğunu anlayabilmek de bir sanat olmaya başladı..

Motosikleti
    -
    Ben şahsen kendi adıma yazılıp çizilenlere bakıp ona göre cevap yazıyorum. axoyum isimli arkadaşımız konu değişikliği yaparak sadece asıl konuya dönüş yapmış bu kadar basit. Asıl siz biraz daha dikkatli incelerseniz görebilirsiniz. Sonuçta bu kadar insan atıp tutmuyor veya hayal görmüyor !

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Senin bu bilgiyi burada paylaşman başlı, başına yanlış. Çünkü piyasada o kadar satılık motor varken insanları bu yola teşvik etmiş oluyorsun bunun farkında değilsin. Demek istediğimi umarım anlıyorsundur. Ortalıkta zaten yeterince kolpalar dönüyor !
    yaptıracak haysiyeti düşükler yine on lira bir ustaya verip yaptırıyor her şekilde arkadaşım.. motosikleti alırken zaten azıcık anlayan adam km göstergesine ilk önce bakmaz..

[QUOTE=asfalt meleği;1504964]çalışmayan toplam km saatini nasıl tamir ettiğinden bahsetmiş diyelim...

buna tenezzül edecek adam her halikarda sanayide yaptırıyor ki zaten..

Ben şahsen kendi adıma yazılıp çizilenlere bakıp ona göre cevap yazıyorum. axoyum isimli arkadaşımız konu değişikliği yaparak sadece asıl konuya dönüş yapmış bu kadar basit. Asıl siz biraz daha dikkatli incelerseniz görebilirsiniz. Sonuçta bu kadar insan atıp tutmuyor veya hayal görmüyor !
    hayal kurmak... arkadaşım..
    birisine arsızmış gibi davranma hakkı kimsede yok.. yani anlayamıyorum gerçekten.. şurada kaç kişi lastik değiştirmeyi, ampül değiştirmeyi, sis farı takmayı, motor ayarı yapmayı, karbüratör ayarı yapmayı yada temizlemeyi anlatmış?.. yok...

adam forma giriyor ilk gün merhaba, ikiinci gün hangi çinliyle türkiye turu yapılır, bir hafta sonra hangi kask diye başlıyor... bu dar alandada devam ediyor konular. biri çıkıp bir şey tamir etmeyi anlatınca durrr........

o zaman problemo... neden kötü fikirlilere örnek oluyorsun.. iyide o kötü fikirliler zaten bunu çoktan çözmüş ki.. adam motosiklet çalmayı anlatmıyor ya..

adamın üniversite ve lise öğretiminin konusu bu.. mesleği bu.. adam tabi tamiratı anlatacak..

Göstergedeki hız hatalarını yay tansiyonunu değiştirip çözmek bana zor geldi. Ama Necati bu yapar da olmaz mı

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkadaşlar size komikliğimi anlatayım bende bi kere km saatini açmıştım km yi ileri almıştım
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)