Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni seyhan 150c vites sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    austinphile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar - Custom
    Merhaba arkadaşlar. İzmirde oturan, kanuni seyhan 150 kullanıcısıyım. fakat motorumda son zamanlarda sıklıkla meydana gelen bir sorun var. Örnek vermek gerekirse bilenler bilirler seyhanın vites için dijital göstergesi vardır. 4. viteste giderken hız kesip debriyaja bastıktan sonra vitesi küçültmeye çalışsamda küçülmüyor. vites pedalı sanki kendini kilitliyor basamıyorum bazen de ekrandan kaçıncı viteste olduğumun görüntüsü kayboluyor vitesi belli bir süre ne kadar uğraşsam da değiştiremiyorum. Bunun nedeni ne olabilir şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    galiba yeni nesil seyhan 150 lerde var bu vites sorunu,kardeşimin seyhanındada 1den 2 ye geçişlerde çok sık yapıyor o kilitlemeyi,2ye atamıyoruz tekrarbir sonra yine 2 anca geçiyo,nadirende 4 5 arası oluyo,servisede götürmedik öyle gidiyo şimdilik ama hayra alamet degil..

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    Arkadaşım motorunun elektronik sisteminde bir sorun yoktur.Vitesi düşmemeside motorun debriyaj ayarının yada debriyajın bozulmuş olmasıdır.Birde vites değişimlerinden şanzuman içerisinde küçük bir yay var o yay kırılırsa zayıflarsa v.s bir durumla karşılaşırsa motor vites geçişlerinde sorun yaratıyor.bi defasında motorumda dediğim yay kırılmıştı vites 2 de kaldı ne düşüyor ne artıyo.60 km yolu 2 vitesle bitirmiştim ne sinir olmuştum

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    galiba yeni nesil seyhan 150 lerde var bu vites sorunu,kardeşimin seyhanındada 1den 2 ye geçişlerde çok sık yapıyor o kilitlemeyi,2ye atamıyoruz tekrarbir sonra yine 2 anca geçiyo,nadirende 4 5 arası oluyo,servisede götürmedik öyle gidiyo şimdilik ama hayra alamet degil..
    Benim Kanuni Elite 100de de nadiren de olsa 1-2 geçişte yükseltirken o zorlama oluyor. Bildiğiniz üzere debriyajsız olduğu için de tak diye vitese vuruyo geçtiğindie. İçim acıyo ama yapcak bişey yok boyle götürecez bu aletleri.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    ceyhun kardeşim ben özellikle 2005modelini buldum 125 t nin çokta memnunum,kardeşime sıfırınıaldık 150 c pek içime sinmedi ama aldık bi kere,şu tartışılmaz 2006 öncesi modeller daha kaliteli ve saglam

austinphile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar - Custom
    Bir kaç yere daha sordum. Debriyaj kolunun yanınındaki civataları açıp kontak spreyi ve pas çözücü kullan dediler. Sorunun ordan kaynaklanması çok büyük bir olasılıkmış. Ben 2-3 gün sonra yine de götürüp baktırmayı düşünüyorum. Sizce bu işe yarar mı??

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    blt_59 abicim bişey demedim sadece bende de aynı dert mevcut ondan alıntı yaptm
    demekki eskiler daha iyi benim elite 2007 demek ki traş .

2007 model seyhan 150c var bendede 3500 km de debriyaj gayet güzl çalışıyo ve sorun yok vitese geçiremiyorsan debriyajın ayırmıyordur debriyaj balatanı yenilemelisin kolay gelsin

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Şans işte Her zaman demişimdir çin malı şans işidir.Ya iyi çıkar yada kötü yüzde 50.Ama seyhan hoşuma giden makinedir bir ara neredeyse alıyordum direkten döndüm.Kolay gelsin.

slm aleykum arkadaşlar bemde de 160 var ama arar ara vites de giderken 3 4 fark etmiyor sanki vitesten çıkıyor bu gün yolda kaldim sonra baktım kendi linden düzelmiş bindim gittim ama her an yolda kalma tehlikesi var bence neden olur bilen varmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler