Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

180CC Motosiklete 1,75lt Yağ Koymak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Arkadaşlar Rks Rn180 Motoruma İlk bakımını yaptırdım Motorun İçinden 1,75lt Yağ çıktı fabrikayı aradım kesinlikle 1 litreden fazla yağ koymayın dediler.
    E dedim siz fabrika 1.75lt yağ koymuşsunuz fazla yanlış koyulmuştur yeni motorda sıkıntı olmaz gibi bişeyler söylediler.

Özellikle kontrol ettim ne bujide ne hava filtresinde yada herhangi bir yerinde yağ atma gibi bir sıkıntı yok gözle görünmeyen sıkıntılar olmuş olabilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    1lt civarı alır , yağ filtresi varsa ve değiştirirseniz 100-200ml fazla koyarsınız. Söyledikleri gibi az km yaptığınız için ve rodaj döneminde fazla zorlamadığınız için sıkıntı olmaz . 1lt yağ koyduktan sonra yağ seviye çubuğu veya göstetgesi varsa kontrol edin sıkıntı yoksa devam edin.
    ahmetyildiz bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Hararet yapar fazla yag koyulan motor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    fazla yağ motor bloğundaki en zayıf noktadan yani contalardan atılır, ama bazı motorların karterleri geniş oluyor ve bu tür durumlarda fazla yağ ile conta patlatmadan çalışabiliyor.

motorun her yerine bakın yağ sızıntısı varmı? siz kitapçıkta önerilen yağ miktarı kadar yağ koyun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)