Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sarj

Motovento
    REKLAM ALANI

motor pedaldan vurdurunca calısıyo ama calısınca elektrik üretmiyo calısınca kendi elektrik üretmesi lazım ama ürektmiyo motor calısınca bile hiç bi elektrik tesisatı yanmıyo konjektörden ola bilirmi yardımcı olursanız sevinirim herkese saygılar......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    motosikletin elektrik üretmesse çalışmaz demekki üretiyor ya tesisatında yada dediğin gibi konjektörden olabilir

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Kutup basını ters takıp tesisatı yakmış olabilirsin yada sağlam kısa devre yaptırmısındır
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Mondial Hs150
    Konjektörden dir dostum. bazı motorların mesela scooter gibi yeni motorların belki de hepsin (yani ben görmedim anlatacağım gibi olmayan) statördeki ateşleme ve şarj sarımları ayrıdır yani ateşlemenin ne aküyle ne konjektörle bi alakası yok. onun için konjektör bozukken motor çalışır ben o şekilde 1 ay kullandım mesela. statörün buzulmuş olma ihtimali az büyük ihtimalle konjektördendir mesela benim ilk 7 ayda bozuldu konjektör

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi ustaya gidip statörü ölçtürmelisin öncelikle, statörden gelen eelektrik ac ölçümünde rolantide 16-17 nin üstünde olmalı.. eğerki değilse, yeni bi statör almalısın, statör sorunlu ise konjektör ünü deiştirmelisin..
    tabiki akünde sorun yoksa
    true love..

Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    startörden gelıp konjektöre takılna 2 yada 3 tane kablo var onları bul...motoru calıstır....o kabloları sök uclarına bı lamba tak (örn: 12v luk bı far ampulu) motor rölantıde calısırken o lambanın yanması lazım...gaz verırsen patlaması lazım...eger lamba yanmıyorsa statör arızalı...sardırman lazım yada yenısını alman lazım...yanıyorsa konjektör arızalıdır....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)