Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

segmanlar kaçırıyormu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    Arkadaşlar
    Kompresyon segmanları sıkıştırma zamanında kartele yakıt karışımını azda olsa kaçırabilrmi.Motorumun kartelinin sağ kapağını söktüm elimle krank milinden yavaş şekilde motora hareket verdim.Motorum sıkıştırma esnasında kartele 1 metre uzaklıktan rahat duyulabilecek şekilde kaçırma sesi gibi bir ses geliyor sanki hava çok dar yerlerden geçiyormuş gibi.sıkıştırma esnasında bunun olması biraz toğaf geldi bana.Ayrıca motorumda yağ yakma sorunumda var.kompresyon segmanlarının kartele yakıt karışımını göndermemesi için tasarlanmış olduğunu düşünüyor ve size şunu soruyorum.Segmanlarım kartele hava sızdırıyorsa motor yağda yakarmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    yağ yakıyorsa sebebi tek segmanlardır .
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu senin motorunun sekmanları foruma dert oldu arkadaşım..
    Aynı konuyu kaç kez açtın farkındamısın?
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu senin motorunun sekmanları foruma dert oldu arkadaşım..
    Aynı konuyu kaç kez açtın farkındamısın?
    Katılıyorum..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    Sizin derdiniz olsa bir yardımcı olmicakmıyız.Yardım etmiceksen etme ama açtığım konulara karışamazsın.

Aynı konuyu 1 kez aç tamam..
    Ayrıca açtığın diğer konulardan birindede yardım ettim zaten sana.
    Hem senden yardım isteyende yok zaten arkadaşım sadece konu kirliliği yapma yeter..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emrah Abi arkadaş daha yeni forumu kullanmayı bilmiyordur bu seferlik böyle olsun.

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    tamam kardeşler başka foruma geçeriz.bir yardım arıyoz yediğimiz azara bak kullanmıyorum bu formu

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    Hem senden yardım isteyende yok zaten arkadaşım sadece konu kirliliği yapma yeter..

Katılıyorum
    .....

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    sabırlı olmak gerek dostum exca bazen öyle konular açılır öyle sorunlar dile getirilirki haftalarca çözülemez. konu hortlatma duydunmu? en az 4-5 aylık konuya bile bildiklerini yazanlar olabiliyor. o yüzden forum kullanımında biraz sabırlı olmak gerek sen konunu aç ve bekle

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabırlı olmak gerek dostum exca bazen öyle konular açılır öyle sorunlar dile getirilirki haftalarca çözülemez. konu hortlatma duydunmu? en az 4-5 aylık konuya bile bildiklerini yazanlar olabiliyor. o yüzden forum kullanımında biraz sabırlı olmak gerek sen konunu aç ve bekle
    Abi hort olsa tamam
    Adama cevap yazıyorum diğer bi konusunda ama onu okumuyo aynı sorunu tekrar başka başlık açarak soruyor
    Başlık açacağına eski açtığı konuları okusa çözülcek zaten sorun
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hort olsa tamam
    Adama cevap yazıyorum diğer bi konusunda ama onu okumuyo aynı sorunu tekrar başka başlık açarak soruyor
    Başlık açacağına eski açtığı konuları okusa çözülcek zaten sorun
    seni çok iyi tanıyorum dostum bir ara hatırlarsan avatarının altnda neden birsürü motor yazıyor diye sormuştum da motosiklet ustasıyım demiştin bi gene yardımımızı yapalım dostum. sevaptır deyip bildiklerimi ben de yazmıştım ama demekki arkadaş unutuyor

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    unutmuyorum tam net bir cevap alamıyorum o yüzden tekrar konu açıyorum ben ne soruyorum nelerle karşılaşıyorum.bana şu sebebten dolayı şöyle oluyor denilse tamam.yanlız bu durum biraz dandik.

kardeş senin sorununu ustaya götürsen usta 3 -5 parçayı değiştirip deneyerek anca bulur yada alır senden 150 lira değişecekleri en başta değiştirir ondan sonra toplar motoru
    biz sana dedik bakmadan olmaz diye başta subab dedin keçe dedin segman dedin
    senin yapacağın şey 5 lira ya segman 2 liraya keçe 10 liraya yolluk 10 liraya da subap alıp takmaktı zaten ustada hemen hemen bunu yapar
    ha en başta sorunu görseydin bozulduğu gün yine olurdu sen subap ları pistona çarptırmışsın segmanım bozuk diyon vb....
    git 5 lira ya segman al tak haksızmıyız neden almadın segman

hakkaten ben üzülüyorum bozuk motor lafı duyunca
    aynı konuyu tam 10 kere açmışsın yazık değilmi segman almıyorsun burda o kadar kişi senin motoru uzaktan yapmaya çalışıyor
    40 lira ver topla motorunu
    ozaman da olmazsa ustaya ver 100 lira yapsın gitmezse götür kafasına çal o zaman demi kaç gündür uğraşıyorsun

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    Osmaniyeli sevdim seni ama ben senden önce davarandım.Motoruma segman attım yağ yakması kalktı.Motorumu yapan servisteki deyus benim 107 cc lik silindirime 97 cc lik silindirin yağ segmanını takmış zaten silindire yağ segmanı bol geliyordu burdan belliydi.Kompresyon segmanlarınıda yanlış takmış segmanların ikiside kalın olursa üst alt farketmezmiş ama biri ince biri kalın olursa ince alta kalın üste takılıyormuş.ve segmanların ağız açıklıkları arasındaki fark 120 dereceymiş.Anladımki herşeyden önce teknik bilgi gerekiyor sonunda kendi motorumu yaptım.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    tebrikler , büyük başarı yapmışsın helal
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Alıntı excalibur90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osmaniyeli sevdim seni ama ben senden önce davarandım.Motoruma segman attım yağ yakması kalktı.Motorumu yapan servisteki deyus benim 107 cc lik silindirime 97 cc lik silindirin yağ segmanını takmış zaten silindire yağ segmanı bol geliyordu burdan belliydi.Kompresyon segmanlarınıda yanlış takmış segmanların ikiside kalın olursa üst alt farketmezmiş ama biri ince biri kalın olursa ince alta kalın üste takılıyormuş.ve segmanların ağız açıklıkları arasındaki fark 120 dereceymiş.Anladımki herşeyden önce teknik bilgi gerekiyor sonunda kendi motorumu yaptım.
    oh çok şükür

neyse artık bol bol gezmeye bak 110 yapar artık senin mondi

Motorunun tamir el kitabını temin edin , ne yapacaksanız öyle yapın bari,
    Motorcunun işini motorcuya bırakmak gerekiyor diye düşünüyorum, sonuçta onların her zaman yaptıkları, otomatiğe bağladıkları işler, kritik öneme sahip motor,vites kutusu ve debriyaj hususunu motorunuzun gerçek ustasına emanet etmelisiniz. Gerekiyorsa motorcunuzu değiştirirsiniz ,iyi usta yok diye bişey yok.

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    Hocam Kendimiz yapabiliyorsak nie para savuralım boş yere

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)