Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

mobilet tipi motorlar kaç beygire tekabül eder?

Motovento
    REKLAM ALANI
    anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    usta sana kolay gelsin sen uçmuşun 49 cc motorla yapılırmı o sen bitane pert olmuş derbi gpr 125 ara onun motorunu kullan hem su soğutmalı bi sorun çıkartmaz
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta sana kolay gelsin sen uçmuşun 49 cc motorla yapılırmı o sen bitane pert olmuş derbi gpr 125 ara onun motorunu kullan hem su soğutmalı bi sorun çıkartmaz
    Haklısın 49cc küçük gelir ama bu daha ziyade deney amaçlı bir çalışma olacağından maliyeti minimum tutmak istiyorum. mobilet motoru hem hafif hemde maaliyeti çok düşük.

Üstelik bahsettiğin motoru bulmak ta şans işi. İyicene aramak lazım. Mobilet motorundan sonuç alabilirsem bir mz etz 125 yada 251 kullanmayı planlıyorum. Onu bulmak daha kolay ve ucuz. Ancak derby 125 in su soğutma sistemi de sonuçta rüzgar ile soğumuyormu?

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı serkan.ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın 49cc küçük gelir ama bu daha ziyade deney amaçlı bir çalışma olacağından maliyeti minimum tutmak istiyorum. mobilet motoru hem hafif hemde maaliyeti çok düşük.

Üstelik bahsettiğin motoru bulmak ta şans işi. İyicene aramak lazım. Mobilet motorundan sonuç alabilirsem bir mz etz 125 yada 251 kullanmayı planlıyorum. Onu bulmak daha kolay ve ucuz. Ancak derby 125 in su soğutma sistemi de sonuçta rüzgar ile soğumuyormu?
    hayır sulu motorlar yani suyla soguyan motor bloğunun içinden geçen su kanalları vardır ve bu kanallara motorun dışından bir giriş bide çıkış olur sen girişle çıkışı denize veriyosun bi yandan deniz suyunu alıp motor blogunun içinde gezdirip, motoru sogutuyor ve bu suyu tekrar denize bırakıyor sen denizi radyotör gibi kullanıyosun, rüzgara gerek yok su olsun yeter..

he yok ben illede hava sogutmalı kullancam dersen al bi lombardini yada pancar motoru onun krangında direk fan var zaten ve düşük devirli makinalar..

Motosikleti
    çin malı scooter
    http://www.discoverhover.org/aboutdi...er/funding.htm

kardeş madem hovewrcraft tarzı bişey yapmaya niyetlisin bu adreste 1000$ civarı bi maliyetle hovercraft yapımıyla ilgili bilgiler var bi bak bence.Yabancı dilin iyi değilse bana mesaj atabilirsin.elimden geldiğince yardımcı olurum

turkhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gilera nexus 500ie
    serkan.ist
    merhaba arkadasım. senın projenın tam olarak ne oldugunu anlayabılmıs degılım . ancak gecen seneye kadar sandal sahıbı ve balık ısıne meraklı bırısı olarak motosıklet motoruyla hareket edebılen bır fıber tekne ben gordum. tekırdagda gecen sen ve hareket halındeykende uzaktanda olsa gorme sansım oldu. senın sıkıntını gayet ıyı anlayabılıyorum. hem yakıt olayı hem rolantı olayı tekneler ıcın yapılan 2 zamanlı motorların fıyatlarının yuksek olması benı bu konuda dusunmeye ıtmıstı.hatta benım tekırdagda gordugum motosıklet motoru ıle gıden fıber tekne motoruna adam marş motoru bıle koymustu ve gayette guzel ve hızlı bır sekılde suda hareket edıyordu.motorun ısınıp sısmesı konusunda fıkır belırten arkadaslar ıle aynı fıkırde degılım. cunku orta devırlerde yanı karada 10m/saat hızıda hareket gayet yavas sayılırken senın gıbı suda bu duzenegı kullanacak olan bırısı ıcın 10km/saat suda hıcte yavas sayılmaz.yanı motoru cok fazla zorlamazsan vede devamlı ruzgar alabılcek bır yere konumlandırabılırsen rahatlıkla acık havada sogutma ısını hava yoluyla halledebılecegını dusunuyorum kolay gelsın projen hakkında bılgı verırsen sevınırım.

Alıntı MKarakurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.discoverhover.org/aboutdi...er/funding.htm

kardeş madem hovewrcraft tarzı bişey yapmaya niyetlisin bu adreste 1000$ civarı bi maliyetle hovercraft yapımıyla ilgili bilgiler var bi bak bence.Yabancı dilin iyi değilse bana mesaj atabilirsin.elimden geldiğince yardımcı olurum
    Teşekkür ederim. Aslında aleti yapmak zor değil. Ancak pervanesini bulmak çok zor. Ahşap pervaneler ancak yurt dışından geliyor. 110 cm lik bir pervane 1000TL civarı.

Alıntı turkhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serkan.ist
    merhaba arkadasım. senın projenın tam olarak ne oldugunu anlayabılmıs degılım . ancak gecen seneye kadar sandal sahıbı ve balık ısıne meraklı bırısı olarak motosıklet motoruyla hareket edebılen bır fıber tekne ben gordum. tekırdagda gecen sen ve hareket halındeykende uzaktanda olsa gorme sansım oldu. senın sıkıntını gayet ıyı anlayabılıyorum. hem yakıt olayı hem rolantı olayı tekneler ıcın yapılan 2 zamanlı motorların fıyatlarının yuksek olması benı bu konuda dusunmeye ıtmıstı.hatta benım tekırdagda gordugum motosıklet motoru ıle gıden fıber tekne motoruna adam marş motoru bıle koymustu ve gayette guzel ve hızlı bır sekılde suda hareket edıyordu.motorun ısınıp sısmesı konusunda fıkır belırten arkadaslar ıle aynı fıkırde degılım. cunku orta devırlerde yanı karada 10m/saat hızıda hareket gayet yavas sayılırken senın gıbı suda bu duzenegı kullanacak olan bırısı ıcın 10km/saat suda hıcte yavas sayılmaz.yanı motoru cok fazla zorlamazsan vede devamlı ruzgar alabılcek bır yere konumlandırabılırsen rahatlıkla acık havada sogutma ısını hava yoluyla halledebılecegını dusunuyorum kolay gelsın projen hakkında bılgı verırsen sevınırım.
    İşin aslı çıkma motorsiklet motorlarıyla çok ucuza güçlü motorlar yapılabilir. dediğim gibi MZ ETZ 301 lerde 26 HP civarı bir güç var. Mesela bu motoru küçük bir operasyonla teknede kullanılır bir hale getirmek mümkün. Hatta hatta belkide kartele döşenecek bir su sistemiyle denizden su çekerek motorları su soğutmalı yapmak dahi mümkün olabilir. 26 hp bir motorla 7m bir tekne rahat ilerliyebilir. Ama piyasada 26 hp bir motor bulmaya kalksan 3-4 bin TL tutar. Halbuki bir mz motorunu 500 tl ye bulup uydurabilirsin. Hem daha seri hem daha sessiz çalışır. Ama tekniker lazım.

Benim planladığım motor daha ziyade airboat tarzında bir alet. Yani arkada bir pervane çalıştırarak rüzgarın itiş gücüyle ilerleyebilmek. İnternette airboat diye yazarsanız sistemi görebilirsiniz. O kadar profesyınel ve hızlı olmasına gerek yok. Sıklıklarda ilerleyebilecek bir güç yeter bana

Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır sulu motorlar yani suyla soguyan motor bloğunun içinden geçen su kanalları vardır ve bu kanallara motorun dışından bir giriş bide çıkış olur sen girişle çıkışı denize veriyosun bi yandan deniz suyunu alıp motor blogunun içinde gezdirip, motoru sogutuyor ve bu suyu tekrar denize bırakıyor sen denizi radyotör gibi kullanıyosun, rüzgara gerek yok su olsun yeter..

he yok ben illede hava sogutmalı kullancam dersen al bi lombardini yada pancar motoru onun krangında direk fan var zaten ve düşük devirli makinalar..
    Benim kullanacağım sistemde yüksek devirli bir motor kullanmam gerekiyor. Bahsettiğiniz motorlar 3500 devirli civarındadır. Oysa motorsiklet motorlarında 6500 7000 devirler elde etmek mümkün. Motorla sadece bir pervane çalıştıracağım için çok ciddi bir devir kaybı yaşanmayacak sanıyorum. Yani pervaneyi daha jızlı çevirebilmek için güçten ziyade devir lazım bana..

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    usta sen iyi araştır mutlaka bi derbi motoru bulursun onu bulamazsan cbr 125 r motoru mutlaka bulursun ayda 1 tane cıbır pert ediliyo zaten yedieminle cıbırlarla dolu
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    Yeni motor alıcak :)
    uav ne masrafı git 0 ı 100 TL arkadaşım uğraşma bu motorların toplanmış halleri 250-300

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yeni Gilera Runner 180 sp Arıyor :)
    mobilet 2 çeşittir
    1: 0,7 hp Beygir
    2: 1,5 hp Beygir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler