Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

son kez yardım istiyorum arkadaşlar...

Motovento
    REKLAM ALANI

motorun piston ve gömleğini değiştirdim üst kapağını değiştirdim motoru senteye getirdim motor çalışıyor ama iğrenç bir ses çıkarıyor su motoru sente ayarını biliyorum ustalardan öğrendiğim ve araştırdığım kadarıyla ama yinede motor berbat çalışıyor sizlerden son kez yardım istiiyorum yapamazsan üzülerek tamirciye gitmek zorunda kalacam birde Adana da ikametgah eden arkadaşlardan kaliteli bir motor ustası bilen varsa adresini rica edeceğim. Şimdiden herkese teşekkür ederim
    ::evil::[COLOR="SeaGreen"]HAYATIN ANLAMI "KADINLAR ve MOTORLAR"[/COLOR]:joker:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kelin kelliği yetmezmiş gibi birde çıban çıkarmış ya abi biliyorsundur seninkide o mesele ALLAH kolaylık versin motordan hiç anlamam:S

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    adanadasın bu motorları onlar yapmıycakta forumda sanal ustalarmı yapıcak tecrübe bilgide bi yere kadar kardeş herkes kendi işini yapıcak ustada neyse hakkı alıcak bu iş böle..

exile dostum benim motor ustalarına alerjim var onlar gerçekten işlerini tam yapmazlar bi kaç kere götürdüm motoru hiç memnun kalmadım adamların derdi para senin motorun umrundamı onların o yüzden ben kendi motorumu kendim yaparım ve Allah'a şükürler olsun bugün motorumu tamamen yaptım ve gönül rahatlığıyla bineceğim ama usta yapsaydı merak edecektim acaba eksik bi yeri varmı diye şimdi biliyorum ve içim rahat neyse sen motorunu götür tamirci abilerin yapsın

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    Alıntı dede350z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun piston ve gömleğini değiştirdim üst kapağını değiştirdim motoru senteye getirdim motor çalışıyor ama iğrenç bir ses çıkarıyor su motoru sente ayarını biliyorum ustalardan öğrendiğim ve araştırdığım kadarıyla ama yinede motor berbat çalışıyor sizlerden son kez yardım istiiyorum yapamazsan üzülerek tamirciye gitmek zorunda kalacam birde Adana da ikametgah eden arkadaşlardan kaliteli bir motor ustası bilen varsa adresini rica edeceğim. Şimdiden herkese teşekkür ederim
    Bu berbat sesten kastın ne yani nasıl berbat bir ses geliyo eksoz takılı mı üzerinde?
    .....

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Motorun egzoz contasına ve egzozuna baktır hava alıyorsa ondandır,yada hava filtresinni hortumu çürüyor zamanla oyle olduğu zamanda havayı hem çok alır hemde sesi çok çıkar
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    subap ayarı yaptınmı dostum ?

ilgi gösteren bütün arkadaşlara teşekkür ederim sorunu hallettim tabi biraz zor oldu ama sonunda buldum sorun sente ayarında değilmiş eksantrik dişlisinin boşluğundaymış boşluğu alınca ses kesildi motor şimdi güzel çalışıyor

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Eksantrik dişlisinin civatası gevşekti dimi.Tak tak ses yapar.
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

evet dostum yardımın için teşekkür ederim civatası değilde zincir boşluk yapmış o boşluğu alınca ses gitti

o bosluğu nasıl alıyon? yada subap ayarını nasıl ayarlıyosun tam olarak?10.000km de subap ayarı istermi sence qm 250 chopper?

[IMG][/IMG] dostum bu resimde eksantrik zincirinin boşluğunu alacağın parçayı gösterdim o parçayı çıkar parçanın pimini çıkarıp içini açacaksın zincire basan kısmını ayarlayabiliyorsun vida gibi onu aşağı yukarı ayarlarsın zincirine göre aslında çok kolay bir iş ama hiç yapmadıysan parçayı açarken çok dikkatli ol birde sübap ayarı normalde 10 000 de ister ama motorunun çekişi, benzin sarfiyatı ilk günki gibiyse sorun yok sübap ayarını yapmak için filter çakısı lazım

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Neden son kez yardım dedin anlamadım?... Bidaha istemeyecekmisin?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

yok dostum yapamazsan tamirciye götürecektim ama yaptım o yüzden son kez yardım yazdım zaten büyük olasılıkla bundan sonra pek yardıma ihtiyacım olmayacak çünkü motorun bütün parçalarını ne işe yaradığını nerde ne sorun olacağını öğrendim sayılır bundan sonra yardım isteyen arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım

calıstırma da biraz farklılık var sanki ilk günler daha kolay çalısıyodu?Çekiş düser mi ayar isterken?Ayarlasam yada ayarlatsam çekiş artarmı acaba?

tabiki artar çünkü sübap ayarı motorun gidişatını direk etkiler sen bilmiyorsan ve çakın yoksa sağlam bir ustaya götür birde emme ve egzos sübap ayar derecelerini tam öğrenmelisin ben asya fabrikasını aradım öğrendim sende mutlaka motorunu orjinal sübap derecelerini bul tamirciler kafasına göre yapıyor

tesekkurler hemen ayarlatıcam

Motosikleti
    Mondial Hs150
    Subap Ayarı ile igili dikkat etmek gerek boşluk az olursa çok sakatlık çıkarıyo subap tam oturmadığı için soğumuyor ve çok çabuk aşınıyor, en önemlisi subabın altınta silindir kapağına sıkı sıkı oturtulmuş bir çelik yuva var o subap üstüne basmadığı için gevşiyor ve çalışırken çıktımı işiniz zor subap kapanmıyo ve pistona küt diye vuruyo ve subap kırıyo. iki gün önce başıma geldi allahtan rolantide kasise düşünce oldu da sade subap hasar gördü yirmi lira masrafla hallettim. subap çonta felan.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    azmedip öğreniyorsun, yakında ustalar arar seni

olumsuz eleştiriler moralini bozmasın, bence doğru şeyi yapıyorsun

dostum senin sübap ayarın en son ne zaman yapılmıştı. Birde emme ve egzos ayarı kaçtı senin motorunda

teşekkür ederim azgurbuz herkes senin gibi düşünmüyor kimisi hemen tamirciye koşuyor. Tamircilerede saygım var ama bazıları işini hiç iyi yapmıyorlar birde ben bu işi çok seviyorum eski bir yarış bisikletim var şimdi onunla uğraşacam yeniden bütün parçalarını değiştirip yep yeni hale getircem bu bir hobi benim için

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)